• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  • Gün aydınlanmadı başın sağ olsun Türkiyem 😔

Rahim küçüklüğü? Olup kolay gebe kalanlar gelsin please

Nana Ana

🥀 Ciceklerin Anası 🥀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2019
8.698
15.680
Arkadaslar merhaba
Bu yıl cocuk düsüncem var tanıyanlar bilir
Hayli doktorlara gittim elle bile rahmimi doktora kontrol ettirdim
Herzaman güzel temiz cok iyi demislerdi
Fakat son gittigim bay doktor sadece ultrasondan bakıp rahmin kücük senin cocugun olmaz kısırlık olur gibi beynimi yakan sözler söyledi😞
Henüz farklı bir doktora gidemedim fakat haliyle icime evlat acısı gibi oturdu
Lütfen bu konuda bilgili arkadaslar yazsın
Rahimine kücük denildigi halde kolay gebe kalanlar fazla beklemeyenler yazarsa cok memnun olurum🤲

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
Canım dediği şeyin doğruluğunu bilemem ama doktorun böyle bir tavrı varsa ben olsam kaale bile almaz başka doktora giderim. O ne öyle soğuk almışsın der gibi kalkıp kısırlık demek direkt? Sıkmayın canınızı öyle hemen, tek doktorda kalmayın ve o doktoru da boşverin. İnsanlıktan pek nasibini alamamış anlaşılan.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sinemsvdk

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2019
250
162
Arkadaslar merhaba
Bu yıl cocuk düsüncem var tanıyanlar bilir
Hayli doktorlara gittim elle bile rahmimi doktora kontrol ettirdim
Herzaman güzel temiz cok iyi demislerdi
Fakat son gittigim bay doktor sadece ultrasondan bakıp rahmin kücük senin cocugun olmaz kısırlık olur gibi beynimi yakan sözler söyledi😞
Henüz farklı bir doktora gidemedim fakat haliyle icime evlat acısı gibi oturdu
Lütfen bu konuda bilgili arkadaslar yazsın
Rahimine kücük denildigi halde kolay gebe kalanlar fazla beklemeyenler yazarsa cok memnun olurum🤲
Canim rahim filmi cektirdin mi bende yarim rahimliyim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-10-2020

Hamileliğimin 6. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 238 gün kaldı.

kalpBebeğinizin başının iki tarafındaki oyuklar bebeğinizin kulaklarının şekilleneceği yeri işaret ediyor. Bugün döllenmeden sonraki birinci ayın son günü. (Gebelik de ay olarak kameri ay kullanılır. Bir kameri ay dört yedi günlük haftadır.) Bebeğinizin doğmasına 8,5 ay kaldı. Ultrason ekranında bebeğinizin kalp atışlarını görebilirsiniz.

Nana Ana

🥀 Ciceklerin Anası 🥀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2019
8.698
15.680
Canım dediği şeyin doğruluğunu bilemem ama doktorun böyle bir tavrı varsa ben olsam kaale bile almaz başka doktora giderim. O ne öyle soğuk almışsın der gibi kalkıp kısırlık demek direkt? Sıkmayın canınızı öyle hemen, tek doktorda kalmayın ve o doktoru da boşverin. İnsanlıktan pek nasibini alamamış anlaşılan.
Ne kadar kaale almasamda istemsiz üzüldüm canım henüz farklı bir doktorada gidemedim dogruluk payı bencede yoktur bu uslupla ilk kez karsılastım cünkü 🤦‍♀️

Bimola

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2019
125
65
Ne kadar kaale almasamda istemsiz üzüldüm canım henüz farklı bir doktorada gidemedim dogruluk payı bencede yoktur bu uslupla ilk kez karsılastım cünkü 🤦‍♀️
Sakın sıkma canını unut hatta direkt. Hangi şehirdesin canım belki birileri iyi doktor önerir. Bir başlık aç bence doktor önerisi için.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-07-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 152 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizin başında ve vücudunda daha belirgin olacak. Lanugo bebeğinizn derisinde bulunan koruyucu verniğin tutulmasına yardımcı olur. Bebeğiniz doğduğunda lanugonun büyük bölümü kaybolmuş olacaktır. Artık çok fazla yorulmamaya dikkat edin çünkü bebeğinizin hızlı büyümesi kalbinize, akciğerinize ve böbreklerinize birleşik bir yük verecektir. Bebeğiniz emme ve yutma egzersizlerine devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt