1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Rep Nasıl Verilir?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve canavar tarafından 8 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  8 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  Bir üyemizin konuyla ilgili yazdığı yoruma veya açtığı konuya beğenilerinizi göstermek için veya yorumun yada konunun size ters düştüğünü göstermek için "rep" verebilirsiniz. Verdiğiniz replerin daha sonradan silinmesini istemiyorsanız; hakaret içeren kelimeler kullanmamaya özen gösteriniz. Repler kişiye olan sevginizi yada nefretinizi belirtme sistemi değil, konunun veya yorumun değerlendirilmesidir. En alttaki linke tıklayarak rep puanlama sistemi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Saygılarımla
   
 2. 28 Eylül 2007
  Konu Sahibi : canavar
 3. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  Forum itibar puanlaması ve yöntemleri hakkında kısaca bilgi vermeliyim.

  Her mesajın üzerinde yer alan ikonunu kullanarak yazı yazan kişinin düşüncelerine katılıp katılmadığınızı bildirebilirsiniz. Her görüş bildirilmesi ile kişinin forum itibarına bir not eklenir veya çıkartılır. Teorik olarak her mesaj üzerine görüş bildirebilir ve mesajı yazan kişinin forum itibarının oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede yazarın görüşlerine forumda genel olarak beğeniyor ve görüşlerine katılıyorsak yazarın forumda itibarı artacaktır, aksine görüşlerine katılmadığımız kişilerin yazıları arttıkça ve biz bu kişilerin görüşlerine katılmadığımızı belirttikçe ( ikonuna basarak ) o kişini forumda itibarı düşmeye başlayacaktır.

  Forum itibarı not verme oranı forum tarafından otomatik olarak hesaplanmaktadır, yöneticiler veya sorumlular notları değiştirmez. Başlangıçta herkesin itibar puanı verme gücü aynıdır ve bir (1) dir. Bu güç,

  a) Üyenin kaç gündür forum üyesi olduğuna, (90 günde puan verme gücü 1 artar)

  b) Üyenin yolladığı mesaj sayısına, (200 mesajda itibar gücü 1 artar)


  c) Üyenin verdiği itibar puanına bağlı olarak artacak veya düşecektir. (100 itibar puanında itibar puan gücü 1 artar)

  Verilen itibar puanının geçerli olması için forumda en az 30 mesaj yollamış olmak gereklidir. Bir günde en fazla 10 kere itibar puanı verebilirsiniz. Aynı kişiye bir kere daha itibar puanı verebilmek için 20 farklı kişiye oy kullanmalısınız.

  Artık en azından her yazıyı okuduğumuzda yazanın görüşlerine katılıp katılmadığımızı belirtebilir ve en aktif ve en katılımcı forumu oluşturabiliriz.

  Hayırlı olsun efendim  SORU : Üyelerin toplam aldıkları itibar puanlarını nereden görebilirim? örnek en çok itibar puanını kim almış?

  CEVAP : Üye listesine girip itibar puanına göre sıralamalısınız. Linki :

  http://www.kadinlarkulubu.com/memberlist.php

  Öte yandan mausunuzu üyenin itibar puan rengi üzerinde sabitlerseniz üye hakkındaki kısa açıklamayı bulabilirsiniz.  SORU : Başka bir üyenin itibar puanını nerede görebilirim?


  CEVAP :
  1. Gönderi: sayısının yanında küçük renkli bir kutu var. O kutunun rengi açık yeşilse itibarı yüksek, yeşilse normal, siyah ise itibarı az demektir.

  2. Bu kutunun üzerine mausunuzu getirir ve sabit tutarsanız üye hakkında kısa bir yorum izleyebilirsiniz.

  3. Forum Üye Listesine girerek itibar puanına göre sıralama yaptırabilirsiniz.  SORU : Ben itibar puanım ile döküme baktığımda . siyah yeşil ve kırmızı kutucuklar sol tarafta gördüm. Her itibar veya tersi kaçar puan. Renklerin anlamı ne . Yeşil ve siyahı tahmin ettim. olumlu ve olumsuz olarak tahmin ettim ama kırmızıya dair tahminim yok. Birde itibar puanı verince kullanıcı adımızı da ilave etmelimiyiz. Yoksa otomatik görünüyor mu?

  CEVAP :
  Yeşil : Görüşünüze katılmış
  Kırmızı : Görüşünüze katılmamış
  Siyah : Puan veren henüz 50 puanın altında olduğu için verilen puan geçersiz.

  Puan verince kimliğiniz görülmüyor, bu açıdan son derece demokratik bir seçim olarak duruyor. Eğer arzu ediyorsanız açıklama kısmına istediğiniz mesajı yazabilirsiniz.  SORU :Verdiğim puanlarda kim olduğum görülür mü ?

  CEVAP : Hayır görülmez. Kime, hani konuda ve ne tür puan verdiğiniz ne diğer üyeler, ne de puan verdiğiniz kişi tarafından görülemez.  SORU :Bana kimi puan verdiğini görebilir miyim?

  CEVAP : Hayır göremezsiniz. Yukarıda da açıklandığı gbi puanlama gizli olarak yapılmaktadır.  SORU :Birisi bana puan gönderirken hakaret etmiş, ne yapmalıyım?

  CEVAP : Forum yöneticilerine ve sorumlularına başvurun, hakaret eden kişiyi tespit edip gerekli işlemi yapacaklardır.  SORU :İtibar puanımı nereden görebilirim?

  CEVAP : Üye Kontrol Paneline girerek veya kendi gönderilerinizdeki forum itibar puanı verme ikonuna (terazi) tıklayarak görebilirsiniz.  SORU :Kendime not verebilir miyim?

  CEVAP : Hiç bir üye kendisine puan veremez.


  SORU :Birine puan verince kaç puan vermiş oluyorum? Puan verme gücüm nedir?

  CEVAP : Başlangıçta herkesin puan verme gücü bir(1) dir. Bu sayı aşağıdaki gibi artar :

  Forumda geçirdiğiniz her 90 günde puan gücünüz 1 artacaktır.
  Forumda yazdığınız her 200 yazı, puan gücünüzü 1 artıracaktır.
  Verdiğiniz her 100 itibar puanı, puan gücünüzü 1 artıracaktır.

  -----------------------------------------------------------------------

  Forum Kuralı Madde 19 : Forum itibar puanı ya da forum katılımını artırmak amacıyla yapılan hareketler hoş karşılanmayacağı ve bir yerde yüksek katılımı ve itibarı almış üyelerin puanları çalınmış gibi olacağı için bu tür istek ve eylemlerden uzak kalınmalıdır.

  Bu topiğe yazmak suretiyle itibar puanı istenmesi veya bana sen verdin ben de sana vereyim düşüncesi, itibar puanlarının foruma eklenme amacıyla taban tabana terstir.
   
 4. 17 Kasım 2007
  Konu Sahibi : canavar
 5. Kazen

  Kazen Babalar ve Oğulları Yönetici

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  13.852
  Beğenildi:
  27.873
  Ödül Puanları:
  663
  Merhaba,
  Artık - rep yani negatif itibar verilmesi kaldırılmış ve + itibar(rep) verenlerin isimleri mesajlarının yanında gözükecektir.