• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Rota Virüsü Aşısı

L4L4

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
2.047
9.538
ilk doz asi en gec 14-16 hf da yapılmış olmalı. daha geç yapılması genelde önerilmiyor. Bir sağlık çalışanı olarak yapmanızı öneririm. Rotavirus asisiz çocuklarda çok daha ağır geçiyor, bazen hastaneye yatış bile gerekebiliyor ki maalesef yaptığı tek şey ishal değil, nadiren de olsa beyin enfeksiyonu da yapabiliyor ve sekel kalabiliyor:KK43: bütçeniz uygunsa mutlaka yaptırın 😊
Kızım şu an tam 13 haftalık yarı. 13+1 olacak. Yarın eczaneden alıp hemen vurdurayım.

Pinhan

🇹🇷
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2019
462
1.494
Ben 2 çocuğuma da yaptırdım.
Şimdi 3. Çocuğum 2 buçuk aylık, henüz yaptırmadım.
Yaptıracağım sanırım.
Keşke devletin aşı takviminde yer alsa, fiyatları çok uçuk.

Uzaylihamsi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2019
165
371
Yaptir tabi dusunmen hata 20 gun once kizim ankaradaki salgindan etkilendi 3 yasina yaklasan kizim 7gun ishal kusma atesle mucadele etti gaita testi istendi rota virusune rastlanmadi ben zaten asisini yaptirmistim ona ragmen ikiniz de perisan olduk cocugum zayifladi. Rota atesli ve ishalli bir hastalik bunyeleri o kadar zayif ki genelde hastanede yatiryorlar yazik degil mi ufacik cocuk asisini yaptirmadiginiz icin hastanede yatacak

Darianile

Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2019
398
590
Bebeğim doğduğundan beri neredeyse 10 tane doktor gezdim. Hiç yaptırmayın diyen duymadım. Rota virüsü çok tehlikeli bir hastalık. Bence internetten bir araştırın. Bütçeniz elveriyorsa tüm aşıları yaptırmak en iyisi. Biz rotaları bitirdik şu an menenjit aşılarını oluyor.

L4L4

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2014
2.047
9.538
Ben 2 çocuğuma da yaptırdım.
Şimdi 3. Çocuğum 2 buçuk aylık, henüz yaptırmadım.
Yaptıracağım sanırım.
Keşke devletin aşı takviminde yer alsa, fiyatları çok uçuk.
Evet gerçekten fiyatlar uçuk. Şu an doğum iznindeyim tek maaş kaldık zaten geçim zor. Bir de hadi biz bulup buluşturup bi yerden kısıp yaptırıyoruz da parası olmayan ne yapsın 😔

Orman perisi olsam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
590
1.019
Yaptırılmalı. Eğer bağışıklık sistemi normalse daha hafif atlatacak. Daha az acı çekecek
Eğer bağışıklık sisteminde problemler olursa zaman içinde hayatını bile kurtarabilir.
Ben olsam yaptırırdım.

Yukarı Alt