ruj

furtti

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
evınde dogal ruj hazırlayan varmı arkadaşlar

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19
ay çok güzel olurdu ama :1no2: sanmıyorum canım ya henüz kimsenin böyle bir buluşu keşvettiğini..

womancop

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
evde ruj mu ilk defa duyuyorum yapan varsa tarifini vrsin de çeşit çeşit yapalım:)

kivilcim

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
19
kızlar internette okudum..rujunuz bittiğnde benzer yeni ruj alana kadar rujun bütün kalıntılarını toplayıp vazalinle karıştırın yada bebek kremiylede karıştırabilirsiniz hangisi elinizin altındaysa.bu ruju fırçayla uyguluyabilirmişsiniz.dudaklarınız kurumaz ve iyi nemlendirirmiş.ben denicem.

dudak parlatıcısı olarak da ; rujunuzu sürün üzerine pamuk yardımıyla zeytinyağı uygulayın dudakları nemlendirip güzel bir görünüm sağlıyormuş...bende yeni öğrendim..

B

Beltin

Ziyaretçi
arkadaşlar bence o vazelin olayını yapayın dudagınız vazelini emerken rujuda emecektir .

Nese pek yeri degil ama şu aşşagıdakinin dudagındaki renkte bişey bileniniz varsa sölesin

Z_e_n

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
6
Ben balmumu ile hazırlandığını duymuştum. Bal mumu ile renk veren meyvelerin karıştırılması ile yapılıyordu.

Suna Dumankaya mangostten diye bir meyvenin kabuğu ile tarif vermişti. Tek hatırladığım meyve çok pahalıydı :KK70:

FeArLeS_gRiL

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
arkadaşlar bence o vazelin olayını yapayın dudagınız vazelini emerken rujuda emecektir .

Nese pek yeri degil ama şu aşşagıdakinin dudagındaki renkte bişey bileniniz varsa sölesin

waww bune qüzelik kim bu resimdeki hatuNkaydirigubbakcemile3

kkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
ben de suna dumankaya 'nın bir tarifini görmüştüm..tvde bir programda hazırlamıştı kendisi.. malzemeleri tam hatırlamıyorum ama çilek esansı,bitkisel renklendirici bi de gliserin gibi birşey vardı ama emin değilim yalnız ortaya çıkan renk süperdi onu söyleyebilirim yerimseniben

duuyguu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
arkadaşlar ben bi ruj tarifi bulmuştum fakat kaybettim eğer ki o tarifi tekrar bulursam yazarım size bulursam kesinlikle yapacağım

duuyguu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
arkadaşlar buldum tarifleri 2 tane, 1 tanesi suna dumanlayanın diğeri de bi bayanın öğrenciyken öğrendiği bi tarif.ben 2. tarifi yapacağım.

tarifler şunlar;
1: suna dumankayanın tarifi = 1 tatlı kaşığı vazelin
1 tatlı kaşığı lanolin
1 tatlı kaşığı parafin
1 çorba kaşığı fındık yağı
1 çorba kaşığı jojoba yağı
1 çay kaşığı istenilen renk için gıda boyası
15 damla çilek esansı

Bütün malzemeler iyice karıştırılarak benmari usulü eritilir. İstenilen ruj kalıbında dondurularak kullanılabilir.

Yukarı Alt