Saç bakımı için yardım

aijoo

Benim adım diyet, " Bayan Diyet " 🍎
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
21.803
49.409
Meraba bilgili arkadaslardan yardim bekliyorum. Saclarim genel olarak cok ince telli, kuru, dalgali. Ama ozellikle ön bolgede cok açılma var. Henuz 26 yasindayim. Birseyler yapmak istiyorum. Sampuan,bakim kremi, bakim kürü neler onerirsiniz?

Ayni sekilde kaş araliklarida cok seyrek. Fakat vucudumda genel sorunum killanma var nasil bir ters iliski var bende cozebilmiş değilim...

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :115 Kg. Şimdiki Kilom :105.9 Kg.

gulizo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
22
19
30
hormon bozukluğunuz olabilir, endokrinolojide hormon testi yaptırmalısınız.

Serenimo34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2018
142
51
Tiroit problemi ve pcos'a sahip olabilirsiniz. Hemen endokrine gidin. Sampuandan fayda gelmez.

aijoo

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
21.803
49.409
Pcos hastasiyim ama emziriyorum o yuzden gitmiyorum dra :KK43:

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.

SummerLoveRemember

Mühendis Hanım**
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2015
90
114
İlk tabi ki doktora gitmek gerekli ama gidemiyorsanız doğal yönetemlerle bakım yapmaya başlayın tabi kısa vadede değil ama uzun vadede sonuç alırsınız.
Her gün baş aşağı saçınıza yağ karışımıyla 5-10 dk masaj yapın (baş aşağı kan akışı hızlanır) dolayısıyla verim 2 katına çıkar.
Duşta şampuan uygularken masaj yaparak sadece diplere uygulayın uçları çitiler gibi hareketler yapmayın diplerdeki şampuan onları temizler.
Saç uçları mutlaka neme doymalı kuru kalmamalı, kuru uçlar hemen kırılır dolayısıyla her gün uçlara ya krem ya yağ sürün; benim uçlar çok kuru her gün zeytinyağ sürüyorum hemen emiyor düşünün.
3 günde bir saça yağ ile maske yapılmalı (yine aynı masaj yöntemiyle), 6-12 saat bekletin.
Yağ karışımı olarak zeytinyağı+hint yağı+ dax supergro (varsa) yeterli ama yoksa bunu tabi ki çeşitlendirebilirsiniz yalnız hint yağı çok yoğun ondan az koyun.
Uçlar için;
Aktardan biberiye otu alıp (ucuz) kaynatın içine başka vitamin ve yağda koyabilirsiniz sonra sadece ortalara ve uçlara düzenli bir şekilde uygulayın (Brezilayalı kadınların gözde otu biberiye şampuanlara bile koyarlar.)
Bu şekilde saçlarıma bakım yapıyorum ve çok faydalı, ama 1 sene düzenli olarak uyguladım yani sabır sabır sabır.
Birde saçlarıma asla kışın dahil ısı uygulamam, düzleştirmem sadece örerim bunun da faydası olabilir.

aijoo

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2015
21.803
49.409
İlk tabi ki doktora gitmek gerekli ama gidemiyorsanız doğal yönetemlerle bakım yapmaya başlayın tabi kısa vadede değil ama uzun vadede sonuç alırsınız.
Her gün baş aşağı saçınıza yağ karışımıyla 5-10 dk masaj yapın (baş aşağı kan akışı hızlanır) dolayısıyla verim 2 katına çıkar.
Duşta şampuan uygularken masaj yaparak sadece diplere uygulayın uçları çitiler gibi hareketler yapmayın diplerdeki şampuan onları temizler.
Saç uçları mutlaka neme doymalı kuru kalmamalı, kuru uçlar hemen kırılır dolayısıyla her gün uçlara ya krem ya yağ sürün; benim uçlar çok kuru her gün zeytinyağ sürüyorum hemen emiyor düşünün.
3 günde bir saça yağ ile maske yapılmalı (yine aynı masaj yöntemiyle), 6-12 saat bekletin.
Yağ karışımı olarak zeytinyağı+hint yağı+ dax supergro (varsa) yeterli ama yoksa bunu tabi ki çeşitlendirebilirsiniz yalnız hint yağı çok yoğun ondan az koyun.
Uçlar için;
Aktardan biberiye otu alıp (ucuz) kaynatın içine başka vitamin ve yağda koyabilirsiniz sonra sadece ortalara ve uçlara düzenli bir şekilde uygulayın (Brezilayalı kadınların gözde otu biberiye şampuanlara bile koyarlar.)
Bu şekilde saçlarıma bakım yapıyorum ve çok faydalı, ama 1 sene düzenli olarak uyguladım yani sabır sabır sabır.
Birde saçlarıma asla kışın dahil ısı uygulamam, düzleştirmem sadece örerim bunun da faydası olabilir.
Anladim cok tesekkur ederim. Once dra gitmek sart sanirim...

SummerLoveRemember

Mühendis Hanım**
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2015
90
114
Yani doktora giderseniz belki daha hızlı ve kalıcı sonuç alırsınız, hem doktora gidip hem bu bakımları yaparsanız saçlarınızdan gerçek verimi alırsınız, yani hem tedavi hem bakım çok iyi gelecek zaten bakım yapınca insan bir rahatlıyor stres atıyor emin olun :)