Saç derimi yolmam/iyileşmesi için öneri?

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
162
109
Herkese merhaba,saç derimi yolmaya başlamam ortaokulda lise sınavlarına hazırlanırken başladı ve her stresli oluşumda,sınavlara hazırlanırken,bir şeye üzüldüğümde saç derimi yoluyorum.Yolduktan sonraki gün kabuk bağlıyor, kabuğu yolmak daha da haz veriyor.Bu, bu şekilde devam ediyor.Her zaman değil dediğim gibi stresli olduğum haftalar yılda birkaç kere bu dönemi geçiriyorum.

Fakat bugün artık banyo yapamaz hale geldim.Saç derim feci şekilde acıyor ama şimdi bile elim kafama gidiyor.Saçımı
topluyorum dışarda elim gitmesin diye ama eve helince topluyken saç derimi yolduğum için saçlarım da yolunmaya başladı.Bu durumu yaşayan varsa akıl bekliyorum.
Şampuan değişikliliği,krem veya saç derimin çabuk iyileşmesi için bir önerisi olan var mı?

Jalopi

başlangıç: 72.4 güncel: hedef: 60
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2016
2.678
3.601
Buyuk ihtimal sebroik dermatit var sizde. Durduk yere yolsaniz da yara olmaz kabuk baglamaz. Dermatiti olanlar bu şekil kafalariyla.ugrasir.

Vichy dercos yesil renk kutulu sampuani oneriyorum. Bende de var bana bir tek bu iyi geliyor . Kimine medical sampuanlar da iyi geliyor. Once bir cildiyeye gidin isterseniz

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
162
109
Dermatoloğa veya psikoloğa gitseniz?
Psikoloğa gidecek kadar olduğunu düşünmüyordum dediğim gibi önemli sınavlar öncesi oluşan bir durumdu.Banyodan sonra artık ellim oraya gitmesin, unutayım diye elim hep dolu.Ertesi günlerde de durduramazsam psikoloğa gidebilirim belki ama biraz çekiniyorum çok büyük bir sorun değil bana göre.
Dermotogsa evet iyi fikir.Belki yağ, vitamin vs önerebilir.Teşekkür ederim.

PrideAndPrejudice

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
529
3.266
Psikoloğa gidecek kadar olduğunu düşünmüyordum dediğim gibi önemli sınavlar öncesi oluşan bir durumdu.Banyodan sonra artık ellim oraya gitmesin, unutayım diye elim hep dolu.Ertesi günlerde de durduramazsam psikoloğa gidebilirim belki ama biraz çekiniyorum çok büyük bir sorun değil bana göre.
Dermotogsa evet iyi fikir.Belki yağ, vitamin vs önerebilir.Teşekkür ederim.
Rica ederim. Banyo yapamaz hale geldiğinize ve saçlarınız yolunmaya başladığına göre hemen yarın gitseniz iyi edersiniz. İltihap riski yüksek olabilir. Sakın şampuan veya krem kullanmayın yakar, alerjik reaksiyona yol açar,..

Periannem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2014
162
109
Buyuk ihtimal sebroik dermatit var sizde. Durduk yere yolsaniz da yara olmaz kabuk baglamaz. Dermatiti olanlar bu şekil kafalariyla.ugrasir.

Vichy dercos yesil renk kutulu sampuani oneriyorum. Bende de var bana bir tek bu iyi geliyor . Kimine medical sampuanlar da iyi geliyor. Once bir cildiyeye gidin isterseniz
Şu an bir aydınlanma yaşadım sayenizde.Normalde kuruya yakın bir saç derim var, saç derimi her yolduğumda saçlarım çok cabuk yağlanıyor bunu elim hep saçlarımda olduğuna yormuştum.Stres acaba saç derimi yağlandırıp sonra da benim derimi yolmam bir döngü mü oluşturuyor? Yukarıdaki bir yorumda açik yara olduğunu bir şey sürülmemesi gerektiği yazılmış.Evet bir şey yapmayıp uygun bir şampuan arayacağım.Teşekkürler.

cenera

allahım ailemi koru..
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2011
1.485
764
Bende yapıyorum çok sıkıntılıysam biliyorum o duyguydu oradaki çıkıntıyı almadan rahatlamıyorsun allahdan benim tek nokta heryer değil sadece bir nokta üzerinde çalışıyorum çok acıyınca asla yapmaması diyorum sonra aynı.. Saç yağlanmasovs aynı

Aytenliasik

Adamına göre muameleyi sever
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2017
453
362
Aynı şekilde son bir senedir küçük kardeşim böyle . Yogun bir depresyon ve sıkıntının ardından oldu. Sürekli eli kafasında bildiğin açık yara oluyor kafası cildiye yağlı egzama dedi. İlaç ve sampuan verdi bakalım ne olacak sonuç . Daha yeni başlıyoruz bizde.

Yukarı Alt