Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

_ALmiNa_

bitti.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
362
77
Bende çok soru sordum zamanında öyle öğrendim. İgora 0.22 olayı benim saf mor boya olayımla aynı. Ben saf boyayı cila yapıyorum igora 0.22 normal boyaya konuyor. Tabiki bunu deneyebilirsiniz. Kolestonun 7/2 si varsa eğer gerçekten daha güzel bir sonuç alırsınız. Ben Koleston perfect 8/1 boyamıştım soğuk geliyordu sonra 8/2 ye geçtim daha bejimsiydi. Hatta inoa da mıydı unuttum 8.21 vardı o çok çok güzeldi. Gayet altın bej tonuydu.

Bencede dediğim gibi yeni boyandıysa en az 15 gün bekleyin sonra dipleriniz çıkmadıysa (anladığım kadarıyla çok kızıl olmuş ben hürrem kadar durduğunu tahmin etmedim) yeni boyanıza 1 veya 1.5 cm igora koyabilirsiniz. Küllü renklerde Loreal Majirel öneririm. 6.1 de deneyebilirsiniz loreal çok koyu tutmuyor. Oksidan kesinlikle %6
çoook teşekkür ederim başka yardım isticek kimsem de yok..

ben cila olayını tam anlamadım kuaförler yıkama setinde cila yapıyor ya ondan mı alcam boyayla cila nasıl oluyor ki:KK43:(
dip boyam zaten geldi 1 ay oldu tam görünüşte hürrem gibi değil çok kızıl yok ama güneşte mağaza ışıklarında yada çok ışıklı bir ortamda turuncu gibi kızıl gibi parlıyor.. normalde rahatsız etmiyor kuaföre 40 lira da vermek istmiyorum çünkü saçım ooo süper olmuş diyemiyorum. ben sadece sarı kısımların üstünü boyamak istiyorum direk 7.1 boya ve o mor boya olayını o kısma uygulasam tutar mı yada sadece yeni çıkan koyu saçlarımamı? 6.1 nasıl br renk olur ki çok mu koyu olur yada alttan önceki kumral çıkarsa 3 renk olursam bu kezde en iyi kumraldan mı gitmek?
sandığınızdan daha cahilim bu konuda 4 yıldır hep kuaförlere boyatıyorum çoğu hüsranla bitse de ben kendim boyayayım benim neyim eksik diyorum ama çook şeyim eksik.. inşallah sıkılmazsınız benden:KK43:

_ALmiNa_

bitti.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
362
77
yeşil ile boyadığım foto mağazada
mavi ile boyadığım akşama doğru güneş ışığı yok
diğeri de az önce çektim ışığa göre çok değişiyo ne yapıcam nasıl tutturcam dip boyamı.. sarıları boyamak istemiyorum yani uçları daha öncede boyalı çok yıpranır ve boya tutmaz zaten sadece üst kısmı boyamak yada dip boyamı yapmak istiyorum :KK43: daha iyi bir analiz için koyuyorum bu fotoğrafları :)

Eklentiler

Son düzenleme:

_ALmiNa_

bitti.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
362
77
Ben konyada yaşıyorum mavi boya bulamadım burda netten de kargo parası falan bi dip boyasına geliyor. Gerçi bi tane aldım mı uzun süre gider sanırım :) söylediğiniz 7.1 i aldım ama korkuyorum :)

Eklentiler

sea123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
691
44
Ben konyada yaşıyorum mavi boya bulamadım burda netten de kargo parası falan bi dip boyasına geliyor. Gerçi bi tane aldım mı uzun süre gider sanırım :) söylediğiniz 7.1 i aldım ama korkuyorum :)
Durumu çok çok iyi çözdüm. Saçınızın ilk boyanan yerleri çok açılmış ve altta koyu zemin olan saça açık kumral boyanmış. Sorun tamamen bu . Aslında oksidan değişimi yapılarak çözülebilcek sorun. Bence boyayı iade edin. Marketleri veya gratisleri karıştırırsanız Kolestonun Tüp boyaları var ve gayet uygun fiyatı var bide yanında küçük tüp şişe alıyorsun heh olayın en önemli kısmı o Koleston 7/0 alıp yanında kesinlikle ve kesinlikle %6 yazan oksidan krem alıyorsun . Sonra boyuyorsun. Risk yok sadece ilk boyandığında koyu olucak onu garanti edebilirim ama simsiyah değil tabiki. Koyuluktan korkuyorsan son çare Palette ye güven Palettenin 7-0 ına tamamen boya bence sonuç harika olucak.

_ALmiNa_

bitti.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
362
77
Durumu çok çok iyi çözdüm. Saçınızın ilk boyanan yerleri çok açılmış ve altta koyu zemin olan saça açık kumral boyanmış. Sorun tamamen bu . Aslında oksidan değişimi yapılarak çözülebilcek sorun. Bence boyayı iade edin. Marketleri veya gratisleri karıştırırsanız Kolestonun Tüp boyaları var ve gayet uygun fiyatı var bide yanında küçük tüp şişe alıyorsun heh olayın en önemli kısmı o Koleston 7/0 alıp yanında kesinlikle ve kesinlikle %6 yazan oksidan krem alıyorsun . Sonra boyuyorsun. Risk yok sadece ilk boyandığında koyu olucak onu garanti edebilirim ama simsiyah değil tabiki. Koyuluktan korkuyorsan son çare Palette ye güven Palettenin 7-0 ına tamamen boya bence sonuç harika olucak.
Tüh yanlış almışım o tarafa gideceğim yarın değiştireyim inş değişirler. Birde kuaföre gittim turuncu oldu diye gelin rengi oturtalım koyulaştıralım dedi gitsem mi bu kez de ilkkez olduğu için renk oturmamış dedi nekadar doğru bilemem.. gelişmeleri paylaşırım sizinle değişmezlerse de yeni alırım napalım:)

sea123

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2013
691
44
Tüh yanlış almışım o tarafa gideceğim yarın değiştireyim inş değişirler. Birde kuaföre gittim turuncu oldu diye gelin rengi oturtalım koyulaştıralım dedi gitsem mi bu kez de ilkkez olduğu için renk oturmamış dedi nekadar doğru bilemem.. gelişmeleri paylaşırım sizinle değişmezlerse de yeni alırım napalım:)
Valla çok doğru , size dediğim gibi renk oturmamış tekrar boyanması gerek , evde 6.1 alıp boyayabilirsiniz veya kuaförünüz:) tercih sizin.

_ALmiNa_

bitti.
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
362
77
Valla çok doğru , size dediğim gibi renk oturmamış tekrar boyanması gerek , evde 6.1 alıp boyayabilirsiniz veya kuaförünüz:) tercih sizin.
Kuaförden iyisiniz vallahi bide ona tekrar nasıl güvencem kendisine de söyledim. Teşekkürler yardımlarınız içinn inş güzel sonuçları paylaşırım

duru24

duru24
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2014
155
31
Merhaba , saçınıza kızıl boya kullanmış olmalı ki ilk sürdüğü yerler kızıl olmuştur. Tekrar düzeltmeye gelin diye de yapıyorlar böyle. 21 gün saçınızı boyamayin. 21 gün sonra Bakır karamel istiyorsanız koleston perfect 7/73 %9 oksidan ile boyayın.
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.cevap verilmemistir diye bakmadim acikcasi oylece biraktim dipleriimde uzadi simdi ve bu seferde etrafimdakiler bu bakir karemel yakismadi diyince kala kaldim ne yapcami sasirdim. sea 123 sizce ben acik kullu kumral yapsam olurmu onda arastirdigima gore turunculuk rengi cok oluyormus.yada boya silici alsam kendi sac renginemi doner yada boyamadan once orielle acmisyi o halemi doner aranizda bu oslemi deneyen varmi acaba
Bu arada saclarim akti dipler bakir karemel gibi gibi tam degil hani.diplerden asagisi da sariya yakin bir renk oldu

yolcu87

Popüler Üye
Pro Üye
29 Ağustos 2010
198
159
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.cevap verilmemistir diye bakmadim acikcasi oylece biraktim dipleriimde uzadi simdi ve bu seferde etrafimdakiler bu bakir karemel yakismadi diyince kala kaldim ne yapcami sasirdim. sea 123 sizce ben acik kullu kumral yapsam olurmu onda arastirdigima gore turunculuk rengi cok oluyormus.yada boya silici alsam kendi sac renginemi doner yada boyamadan once orielle acmisyi o halemi doner aranizda bu oslemi deneyen varmi acaba
Bu arada saclarim akti dipler bakir karemel gibi gibi tam degil hani.diplerden asagisi da sariya yakin bir renk oldu
oryalli haline döner. tabi o da işlemi çok iyi bi şelde uygularsanız.. durulama işlemi çok önemli boyanın saçtan tamamen akıtılması lazım.. aksi hhalde hakkı verilmeyince iki üç gün sonra renk oksitlenp koyulaşabiliyo yeniden...

Yukarı Alt