Saç renkleri 2020: En moda, dikkat çeken saç boyası renkleri

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
33.579
26.228
57
Saç rengini değiştirmek, bir kadının dış görünüşünde yarattığı en hızlı ve en etkili sihir. Kendisine yakışanı bulanlar bile araştırmaktan geri kalamıyor; çünkü daha iyisi her zaman var! Peki 2020'nin en moda, dikkat çeken saç renkleri neler? İşte karşınızda en çekici saç boyası renkleri.


Hem mevsime, hem giyim tarzına hem de kilo ve boy gibi fiziksel özelliklere uygun saç rengini tutturmak kolay değil. Doğru renk ise kendini göstermek için şık bir kesime ihtiyaç duyuyor. Tam doğru seçimi yaptığınızı düşünürken trendin gerisinde kalabilir ya da sadece trendleri yakalamak için yola çıkarsanız da yüz çevrenizde doğru ışıltıyı bulamayabilirsiniz. 2020 saç renkleri modasını inceleyerek trend saç renklerinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bakalım listede neler bulunuyor...

2020 SAÇ RENKLERİ
Saç rengi değiştirmek cesaret ister. Teninize uygun doğru rengi seçmek için iyi bir araştırma yapmalısınız. Yanlış renk tercihleri, sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve daha sağlıksız gösterebilir. Doğru saç rengi tercihi ise yüzünüze tazelik ve ışıltı katacaktır. Peki her yıl değişen saç renkleri trendleri 2020'ye nasıl yansıdı?
PARLAK BEYAZ
Beyaz saç modası

Belki de trend saç renklerini araştırırken beyaz görmeyi beklemiyordunuz; ama bu yıl ünlü isimlerde en çok göreceğiniz tonlardan biri bu.Tüm saçını ışıltılı bir beyaza büründürmekten çekinenler için ombre ya da balyaj yoluyla bu rengi uygulamak iyi bir fikir. Bu iddialı rengin hakkını verebilmek için sürekli iddialı bir makyaj yapmanız gerekecek olsa da; tek hamleyle çevrenizdeki etkilemek için bu zahmete fazlasıyla değer.
KÜLT PLATİN
platin sac

Beyaz kadar iddialı olmasa da, farkını ortaya koymayı sevenlerin yapabileceği şahane bir seçim de kült platin. Yeni saçlarınızdaki beyaza çalan sarıları isterseniz çok açık maviler ve morlar kullanarak daha da açabilirsiniz. En güzel saç renkleri arasında yer alan platin tonunu yakalamak da korumak da zor. Eğer çok esmer ya da buğday rengi bir teniniz varsa bu zor maceraya atılmayı tekrar düşünün. Daha açık tenliler ise özellikle kısa saç modellerini platinle birleştirerek kullanım kolaylığı yaratabilir. Yüz şekli yuvarlak ve oval olanlar, bir an önce kısa saçlı bir platin sarısına dönüşmek için acele etmeli!
ÇİKOLATA TONLU KOYU BAKIR
cikolata sac rengi

Doğal saç renklerinden vazgeçemeyen buğday tenliler için yıllardır en güzel seçenek çikolata tonlarından şaşmamak. Ancak çikolatayla bakırın birleşimine de hayır demek mümkün değil. Kızıl, bakır ve kumral dalgaların ışıltısı ile saçlar hem doğal hem de çekici olabilir. Açıktan koyuya tüm ten renklerine yakışacak olan bu saç tonunu özellikle katlı bir kesimle kullanarak renk geçişlerini iyice ortaya çıkarabilirsiniz.
BİTTER ÇİKOLATA
bitter cikolata sac rengi

Çikolata demişken, en kaliteli ve en lezzetli çikolata çeşidinden bahsetmemek olmaz. Koyu saç renkleri arasında da bir efsane haline gelmesi beklenen bitter çikolata, kopkoyu bir kahveden oluşur ve tek ton olarak kullanılır. Kıyafetlerde de "ton sür ton" akımı uygulayan sade ve şık kadınlara bu klasik rengin yakışmaması mümkün değil. Kış saç renkleri arasında da sayılabilecek olan bitter çikolatanın; özellikle ten renginin açık olduğu durumlarda çok dikkat çekici bir kontrast oluşturacağı aşikar.
KAPLAN GÖZÜ
kaplsan gozu sac rengi

Yaz saç renklerine hızlı bir giriş yapmak isteyenler için kahverengiden çikolataya, bal sarısından bronza kadar birbirinden güzel tonlara ev sahipliği yapan yeni bir renk seçeneği var. Kaplan gözü, yani orijinal adıyla "Tiger Eye" saç rengi, adını ancak bir kaplanın kahverengi gözlerinin içinde görebileceğiniz renk geçişlerinden alıyor. Kumral saç renklerinden vazgeçmeden hoş bir değişiklik yapmak için ideal.
SICAK BAL
sicak nal sac rengi

Gelelim karamel saç renklerine takılıp kalan, renk konusunda tutucu kadınlara... Sıcak bal, hem kullanım kolaylığı sağlar hem de oldukça risksiz bir seçim. Bu rengin yüzünüze de sıcaklık vermesi ve daha yumuşak hatları ortaya çıkarması beklenir. Alıştığınız stilden uzaklaşmadan fark yaratmanın yollarını arıyorsanız bu adı gibi tatlı renk tonunu mutlaka denemelisiniz. Özellikle de uzun saçlarda bu rengin duruşunu ve ışıltısını izlemek bile keyifli.
OKYANUS MAVİSİ
mavi sac rengi

Yeni sezona bakıldığında; en az doğal saçlar kadar sıra dışı saçların da trendi belirlediğini söylemek mümkün. Bu iki ayrı akım arasında sessiz ama derin bir mücadele var. Zamanında marjinal seçimler yapanlar doğala dönmeye çalışırken, ilk kez kendi stilinden uzaklaşanlar da çok farklı saç renkleri deneyecek. Okyanus mavisi; yeşil, turkuaz ve mavinin karışımı ile seçilebilecek en güzel saç renklerinden biri. Söylemeye gerek var mı bilinmez, ömrü oldukça kısa olan bu saçı çok kısa aralıklarla yenilemek gerekir.
KREM SARI
krem sari sac rengi

Sarı saç renkleri arasında, oldukça açık bir sarı olmasına rağmen doğal ve zarif de bir duruş sergileyen krem sarı var. İkon isimler şimdiden sarının bu tonunu kendi renk yelpazelerine dahil etti bile! Eğer açık tenliyseniz bu saçı kullanmak için sonbahara kadar bekleyebilirsiniz. Günlük hayatta ne kadar makyaj yapmaya dikkat etseniz de, denizde, havuzda ya da plajda bu renkle soluk kalabilirsiniz. Yazın sonunda krem sarı, bronzlaşan teninizle de daha güzel bir kontrast oluşturacaktır.
SÜTLÜ KAHVE
sutlu kahve sac rengi

Yalnızca yeni sezonun değil, gelmiş geçmiş tüm sezonların yıldızlarından biri de sütlü kahve. Kumral saç renklerini sevenler yine mutlaka sütlü kahve denemeleri yapacaklardır. Soğuk yansımalar ve arada küllü geçişler tercih edilirse bu klasik model başarıyla modernize edilmiş olur. Geçişleri vurgulamak için, hem parlak hem de doğal olan bu yeni renk katlarla hareketlendirilebilir.
GECE KIZILI
gece kizili sac rengi

İrize adı da verilen bu renk tonu bir dönem tüm kadınların ilgisini çektiyse de sonra unutulmuştu. Şimdi ise, yeniden iddialı saçların ön plana çıkmasıyla birlikte gece kızılı sahalara geri dönüyor. Elbette kullanması zor bir model. Bir süre saçınızdaki rengin bir bölümünü saç havlusunda ya da yastıkta bırakarak yaşamanız gerekebilir. Kuafördeki işlemlerinizin de saçınız orijinal tonundayken yaptırdığınız işlemlere göre oldukça uzun sürme riski var. Tabii sonunda, özellikle de açık tenlilerde bıraktığı mucize etkisi paha biçilemez.
mynet.com