saçlarım dibe çok yakın yerden yandı! yardım :'(

Elysiummm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Kızlar saçlarımı kuaför dibe 5-10 cm kala bir yerden yaktı bir hışımla çıktım zaten yolda ağlamamak için zor tuttum kendimi..
Kafamda 3 plan var
1. Kulak altından kestirip kullanmak ( saçlarım çok az ve ince telli)
2. Beğenmezsem çıtçıt alıp kullanmak ( o da uzun kalacak çünkü orta boy yakışmıyor çok sırıtır mı kesim nasıl olmalı bilmiyorum)
3. Bakım yaparak düzeltmek saçları toparlayana kadar topuz filan yaparım diye düşündüm..
Kısa saç yakıştıramıyorum kendime hep uzun kullandığım için. Uyku girmiyor şuan gözüme yardım lütfen

Miyav_su

Nirvana
Pro Üye
Emoji Skoru
125.797
Kızlar saçlarımı kuaför dibe 5-10 cm kala bir yerden yaktı bir hışımla çıktım zaten yolda ağlamamak için zor tuttum kendimi..
Kafamda 3 plan var
1. Kulak altından kestirip kullanmak ( saçlarım çok az ve ince telli)
2. Beğenmezsem çıtçıt alıp kullanmak ( o da uzun kalacak çünkü orta boy yakışmıyor çok sırıtır mı kesim nasıl olmalı bilmiyorum)
3. Bakım yaparak düzeltmek saçları toparlayana kadar topuz filan yaparım diye düşündüm..
Kısa saç yakıştıramıyorum kendime hep uzun kullandığım için. Uyku girmiyor şuan gözüme yardım lütfen
Bence plan 1 ve 3 yapmalısın uzun süre çıtçıt kullanırsan saçlar dökülüyor ve kel kalma ihtimaliniz yüksek malesef o saçlarıkestirmeden ve bakım yapmadan düzene girmezler ne yazık ki

Laylumloy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Canım çok gecmis olsun ama hic üzülme sana şimdi 1 2 bişey söyliycem faydasını göreceksin. Saf zeytinyağı yani doğal olanını bulabilirsen al ve tüm saçına yetecek miktarda olanını cezveye koy cok kisik ateste isit icinden 5 e kadar say ve hemen al ocaktan. Bunu sacina uygula. Tavsiyem bunu aksamdan yap sabaha kadar beklet sacinda tabi sacina bone falan takip uyu. Istersen de hergün en azindan haftada 3 4 gün sacina uygula 30 dakika falan sonrada yika. Ayrica bu zeytinyağını saç kreminin icine de koy ve uzerine bal ekle. Faydasini göreceksin

Elysiummm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Cok gecmis olsun oncelikle benimde basima geldi en iyisi kestirmek ve bakim yapman canim baska turlu toparlanmaz
Teşekkurler canım nasıl kestirmeliyim saçlarım omuzun biraz altında zaten daha kısa nasıl olabilir düşünemiyorum :KK43: tam omuz üzerinde mi kestirsem o zaman da yanıkların tamamından kurtulamamış olurum :KK43:

Elysiummm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Canım çok gecmis olsun ama hic üzülme sana şimdi 1 2 bişey söyliycem faydasını göreceksin. Saf zeytinyağı yani doğal olanını bulabilirsen al ve tüm saçına yetecek miktarda olanını cezveye koy cok kisik ateste isit icinden 5 e kadar say ve hemen al ocaktan. Bunu sacina uygula. Tavsiyem bunu aksamdan yap sabaha kadar beklet sacinda tabi sacina bone falan takip uyu. Istersen de hergün en azindan haftada 3 4 gün sacina uygula 30 dakika falan sonrada yika. Ayrica bu zeytinyağını saç kreminin icine de koy ve uzerine bal ekle. Faydasini göreceksin
Kestirmeme gerek kalmaz mı o zaman ??? :) şuan çok mutlu oldum bu ihtimal için çünkü dibe çok yakın :KK43: bir de senin de mi yandı saçların canım ?

Insane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.461
İyi bir markanın tatlı badem yağını dene. Bi aya kadar farkedersin :KK66: Kökü de sende zaten üzülme :)

Laylumloy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
11
Evet ona yakın canım sunuyor tararken :/
Kisa kestirmek istemiyorsun sacini galiba ama uclardan icine sindigi kadar kestir bence bu soyledigim yag olayini da uygula surekli hatta baska yağları da uygula hindistan cevizi yagi diyolar mesela. Ben sadece zeytinyağını kullaniyorum sac kremime de balla zeytinyagi ilave ediyorum yeterli geliyo ama senin saclarin sanirim cok hassas. Baska yaglari da kullan bence. Istersen saclarinin fotosunu at ona göre yorumlayayim yuzune nasil gider diye. Bide moralini hic bozma emin ol herkesin basina geliyo en az bir kere

Yukarı Alt