Saçlarım lastik gibi uzayıp kopuyor acil yardım :(

Smynetlik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
41
Merhabalar :KK43: psikolojim berbat durumda, saçlarım koyu kahveydi bir gri sevdasına mahvettim yandı hep sonra 6-7 ay kendim arada sadece bitkisel boya alarak 2 kere kendim boyadım hiç bir sıkıntı olmadı. 2 gün önce kuaföre gittim boyunu kısalttı toparlansın diye ve tekrar saçımın diplerinin rengine yani doğal rengine boyadı. Eve gelip duş aldığımda inanamadım saçlarım tekrar lastik gibi uzamaya başladı.. sürekli sinirimde ağlıyorum ellerimi saçlarıma değdirmeye korkuyorum zeytinyağı yaptım bugün 4 saat beklettim yıkadım ama yine aynıydı yumuşama bile olmadı :KK43: lütfen yardım edin buradaki benzer konuları okudum ama tekrar güncel olarak sormak istedim deneyip memnun kaldığınız sonuç aldığınız şeyler nedir kestirmek dışında çünkü şuan kısalttı aptal kuaför zaten boyamadan evvel :KK43: :KK61:

turuncu_vosvos

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
597
Ben saçlarım canlandı diye kına yakmistim inanılmaz besledi toparladı. soğan kürü yapiyorum düzenli olarak o da çok iyi oluyor

turuncu_vosvos

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
597
Soğan kürü nasıl acaba :KK61:
Bir soğanı dörde bölüp üzerini biraz geçecek kadar suyla kaynatıyoruz. Sonra soğumaya bırakıyoruz tam soğumadan iliyinca içine bemiks evin ve bepanten den birer ampul koyuyorum. Birer çay kaşığı da zeytinyağı, Hint yağı, çam terebentin yağı, Hindistan cevizi yağı ve macademia yağı ekleyip saçıma sürüyorum. Bekleyebildigim kadar bekliyorum. Hem saçı patlatıp besliyor hemde uzamasına yardımcı oluyor

Smynetlik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
41
Bir soğanı dörde bölüp üzerini biraz geçecek kadar suyla kaynatıyoruz. Sonra soğumaya bırakıyoruz tam soğumadan iliyinca içine bemiks evin ve bepanten den birer ampul koyuyorum. Birer çay kaşığı da zeytinyağı, Hint yağı, çam terebentin yağı, Hindistan cevizi yağı ve macademia yağı ekleyip saçıma sürüyorum. Bekleyebildigim kadar bekliyorum. Hem saçı patlatıp besliyor hemde uzamasına yardımcı oluyor
Yarın hemen çam terebentinle vitaminleri alıcam diğerleri mevcut 🙏🏻🙏🏻 Geçen zeytinyağı yaptım 5 saat beklettim ama taş gibi oldu yıkayınca yine koptu :KK17: Çok teşekkür ederim inşallah bende de işe yarar :KK36:

bodrum salatasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
385
Suya bu yağları koyunca nasıl arındırıyorsunuz

turuncu_vosvos

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
597
Her yağdan birer çay kaşığı koyuyorum bide içinde su olduğu için yağı seyreltiyor zaten. Yıkarken şimdiye kadar arındırma problemi yaşamadım. Ama arındırma problemi yaşıyorsanız saçınızı ıslatmadan önce ilk sampuanlamayi kuru saçınıza yapın o şekilde hemen arinir

Darknesspink35

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Merhabalar :KK43: psikolojim berbat durumda, saçlarım koyu kahveydi bir gri sevdasına mahvettim yandı hep sonra 6-7 ay kendim arada sadece bitkisel boya alarak 2 kere kendim boyadım hiç bir sıkıntı olmadı. 2 gün önce kuaföre gittim boyunu kısalttı toparlansın diye ve tekrar saçımın diplerinin rengine yani doğal rengine boyadı. Eve gelip duş aldığımda inanamadım saçlarım tekrar lastik gibi uzamaya başladı.. sürekli sinirimde ağlıyorum ellerimi saçlarıma değdirmeye korkuyorum zeytinyağı yaptım bugün 4 saat beklettim yıkadım ama yine aynıydı yumuşama bile olmadı :KK43: lütfen yardım edin buradaki benzer konuları okudum ama tekrar güncel olarak sormak istedim deneyip memnun kaldığınız sonuç aldığınız şeyler nedir kestirmek dışında çünkü şuan kısalttı aptal kuaför zaten boyamadan evvel :KK43::KK61:
Ben de aynı durumdaydım, son çare kına yaptım bugün az önce yıkadım... yumuşak ve parlak şu an... tavsiye ederim umarım düzelir

Yukarı Alt