Saçlarım

alone34

85.8le basladim -76.5
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
308
Saçlarım ince ve kabarık ne yaparsam yapayım uçları düzelmiyor sac diplerim hep yumuşak ama uçları hep sert ve kabarık normalde saçlarım yağlı ama uçları hep kuru oluyor sizce ne yapmalıyım

Eklentiler

zuka24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.121
Saçlarım ince ve kabarık ne yaparsam yapayım uçları düzelmiyor sac diplerim hep yumuşak ama uçları hep sert ve kabarık normalde saçlarım yağlı ama uçları hep kuru oluyor sizce ne yapmalıyım
Boya olduğu için öyle maalesef. Urban markasının pembe bir sıvısı var saç kremi gibi. Durulanmayan. O ablamın saç uçlarını yumuşatmıştı öyle hatırlıyorum. Bak istersen.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-09-2019

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 127 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları birleşik olsada, közkapakları kırpma hareketi yapmaktadırlar. Bebeğinizin omurga, kaburga, uzun kol ve bacak kenmikleri sertleşiyor. Bu noktada, alnı, şakakları ve üst ve arka kafatasını kapsayan kafatası tabakaları oluşmuş ve kıkırdaktan meydana gelmişlerdir. Yurt dışında bazı anneler doğum sırasında yardımcı olması için gebelik ve doğum danışmanlarıyla çalışmaktadırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

alone34

85.8le basladim -76.5
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
308
Boya olduğu için öyle maalesef. Urban markasının pembe bir sıvısı var saç kremi gibi. Durulanmayan. O ablamın saç uçlarını yumuşatmıştı öyle hatırlıyorum. Bak istersen.
Ombre yaptırmıştım ama boyasız halide boyle sürekli kabarık hiç düzelmez o markayıda deneyeyim

Yabanii

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
166
Şampuanlardan böyle oluyor çünkü şampuan saçlarını kurutuyor. Köklerinin yumuşak olmasının sebebi ise yağlanması
Benimde böyleydi. Kaliteli bir sabun al sabun istemezsen ve de bulabilirsen doğal içerikli şampuan al.
Sorunun çözülcek inşallah:)
Saçlarını da sık yıkama

rozikka

deminden şimdiye geldim.
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.115
Saçlarınızı yıkarken sadece dipleri şampuanlayın, uç kısımlar şampuanı durularken akan suyla temizlenir. Uçlara saçınıza uygun bir saç kremi kullanın. En son duruladıktan sonra su ve elma sirkesi karışımı da dökebilirsiniz hatta dökmeden önce saç uçlarını bu karışımda bekletin. Ayrıca ben havluyla suyunu aldıktan sonra sadece uçlara 2-3 damla argan ya da jojoba yağı sürüyorum kuruluğu alıp yatıştırıyor.

alone34

85.8le basladim -76.5
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
308
Şampuanlardan böyle oluyor çünkü şampuan saçlarını kurutuyor. Köklerinin yumuşak olmasının sebebi ise yağlanması
Benimde böyleydi. Kaliteli bir sabun al sabun istemezsen ve de bulabilirsen doğal içerikli şampuan al.
Sorunun çözülcek inşallah:)
Saçlarını da sık yıkama
saçlarımı çalıştığım için mecburen yıkıyorum en fazla ıkı gun yıkamam kuru şampuanla idare etmeye çalışıyorum ama o da kuru ve sert yapıyor

alone34

85.8le basladim -76.5
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
308
Saçlarınızı yıkarken sadece dipleri şampuanlayın, uç kısımlar şampuanı durularken akan suyla temizlenir. Uçlara saçınıza uygun bir saç kremi kullanın. En son duruladıktan sonra su ve elma sirkesi karışımı da dökebilirsiniz hatta dökmeden önce saç uçlarını bu karışımda bekletin. Ayrıca ben havluyla suyunu aldıktan sonra sadece uçlara 2-3 damla argan ya da jojoba yağı sürüyorum kuruluğu alıp yatıştırıyor.
bakalım deneyeceğim bende bir markanın argan yagını kullanıyorum bazen

Raheee

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
463
Yumurta akı,zeytinyağı,tarçın ve bal’ı karıştırıp haftada bir kere saçlarıma uygulayıp 40-45 dk beklettikten sonra yıkıyorum.Sapsarı saçlarım olmasına rağmen yumuşatıyor.Denedikten sonra farkı göreceksin emin ol. :)

Son düzenleme:
Yukarı Alt