1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
  2. Notu Gizle

sade yaşam

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve philosophy tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

17 Nisan 2017
    Konu Sahibi : philosophy
  1. SertSessiz

SertSessiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.419
    Ödül Puanları:
    163
    Kol saati kutuları- çok yer kaplıyordu
    Saklama kutusu
    Bayan triko, çocuk pijama, çocuk patik
    Perdelerimi değiştim- eskileri verdim
    Çaydanlığı değiştirdim- eskiyi verdim

Oyuncaklardan sağlam olanlardan ayırdım- Siirt'te ana sınıfı öğretmenliği yapan bir köy öğretmenine gönderdim. Oyuncak daha çok var ama oynarlar mı diye kıyamıyorum. Bir süre sonra onları da veririm

hawar, mornergis, sempatik_kiz ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. 18 Nisan 2017
  3. SertSessiz

Beğenildi:
    1.419
    Ödül Puanları:
    163
    Ahşap sandık, takı kutusu (sevmediğim halde hediye diye 11 yıl sakladım)
    Boyama masa örtüsü ( el emeği diye sakladım hiç kullanmadım bu güne kadar, bundan sonra da kullanmam kesinlikle)
    Dekoratif kumbara
    3 oyuncak

Ayakkabılarımıza baktım kıyamadım, ara ara atıyorum zaten
    Çocuk kıyafetlerinden seneye küçük gelecekleri gözüme kestirdim, havalar biraz daha iyi olsun, elden çıkacak

hawar ve Dunya1981 bunu beğendi.
  4. 19 Nisan 2017
  5. Mi_a

Mi_a Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8.142
    Ödül Puanları:
    143
    ben de kızımın küçülenlerini ayırıcam 9-12 bedene gectik diğerleri olmuyor.

6. 19 Nisan 2017
  7. SertSessiz

Beğenildi:
    1.419
    Ödül Puanları:
    163
    2 çocuk tişörtü ( birini temizlik için kullanacağım)
    Çocuk için yazlık gömlek verilmek üzere ayrıldı.

Bu yaz çocuklara ayakkabı harici bir şey almayı planlamıyorum. Geçen yıl sezon sonunda bu yıl giyenebilecekleri bedenlerde epey yazlık almıştım. Oğlumun geçen yıldan ayrıca olan çok fazla şortu var. Boy atıp kilo alan bir çocuk olmadığı için geçen yılkiler olur.
    Dün kendi yazlıklarıma baktım. Çok fazla yazlık renk pantolonlarımın olduğunu gördüm, elbiselerimde yeteri kadar var, yazlık ayakkabı ve güneş gözlüklerim ve bikinim de var. Bu yaz ev kıyafeti, yazlık pijama dışında bir şeye ihtiyacım görünmüyor. Yaz indiriminden bir çeşit daha olması için mayo bikini gibi birşeyler bakmayı düşünüyorum.

8. 21 Nisan 2017
  9. mornergis

mornergis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4.011
    Ödül Puanları:
    53
    1 tane pijama üstü, 1 ayakkabı ve 1 kazak verilmek üzere ayrıldı.
    Havalar Bir düzelse de oğlumun küçülen kışlıkları ayırıp, geçen seneden olabilir diye sakladığım kıyafetlere baksam ne durumda
    ona göre alışveriş yaparım
    Ben diyetteyim uzun süre kıyafet almayı düşünmüyorum

hawar, SertSessiz ve Dunya1981 bunu beğendi.
  10. 21 Nisan 2017
  11. SertSessiz

Beğenildi:
    1.419
    Ödül Puanları:
    163
    Açılmamış pakette müzik kutusu vardı. Küçük bir çocuğa paketleyip hediye verdim.
    Kışlık çocuk elbisesi
    Erkek çocuk şapkası

12. 21 Nisan 2017
  13. SertSessiz

Beğenildi:
    1.419
    Ödül Puanları:
    163
    Kendi evim boşalmış gibi hissediyorum. İnsanlar attıkça. Önümüzdeki hafta sonu ayırdıklarımı yerlerine ulaştıracağım. 10 gün daha ayıklamam lazım. Etrafımdaki herkese de atın, boşaltın eviniz ferahlasın diye anlatıyorum. Ben almamaya da dikkat ettiğimi düşünüyorum. Ama annem gelecek bir sürü kıyafet oyuncak getirir çocuklara. İhtiyaç yok alma diyorum ama almayı çok seviyor.
    Çocukların yazlıklarına baktım. Küçük çocuğa geçen yıl indirimden bir sürü almışım. Bazılarının etiketini çıkarmayı düşünmüyorum. Fazla olanları hediye götürürüm. Büyük çocuğumun da geçen yıldan kalanları bu yıl da olur. Ona indirimden alırım yine. Düğün ve bayramlık dışında almam bana kalırsa

hawar, mornergis ve Dunya1981 bunu beğendi.
  14. 23 Nisan 2017
  15. Tutuy

Tutuy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2.118
    Ödül Puanları:
    63
    Slm kızlar
    Bende geldim sade yaşam topiğine. Nasıl olacak Nasıl başaracağım bilemiyorum. Meğer ben ne açgözlü müsrif bi insanmışım . Ne bulduysam almışım ya. İhtiyaçmıdır değilmidir Ne işime yarar nerde kullanırım düşünmemişim hiç .
    Bitmedi gitti temizlik ıvır zıvır yüzünden . Bitmeyen bahar temizliği yapmışlar :)
    İki hafta sonra doğum iznine ayrılıyorum bakalım inşallah güzel anılar biriktirecem. Zaten alışveriş için çok fazla vaktim de olmaz diye düşünüyorum . Bakalım bizi neler bekliyor.
    Yarın üç kargom birden geliyor . Dedim ya ne açgözlü bi insanmışım diye. Keşke don alışverişlerimi yapmadan önce farketseydim bunu .zararın neresinden dönsek karmış :)
    Ben ilk etapta temizlik malzemelerini azaltmayı düşünüyorum . Dibinde kalıp da evde boşa yer kaplayanlar varya onlardan kurtulayım . Birde kozmetik kişisel bakım ürünleri için düşünüyorum aynı şeyleri.
    Bide yeni çıkmış deneyeyim indirime girmiş alayım bulunsun gibi fikirleri çöpe atsam çok hayırlı olucak benim için .
    Off uzun oldu . İnşallah sıkmamışımdır kızlar sizleri.
    Bu arada iki önemli günü bir aradaydı . Hepinize kutlu hayırlı olması dileğiyle :KK68:

16. 24 Nisan 2017
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    10.104
    Ödül Puanları:
    288
    Artık temizlik için daha çok sirke kullanıyorum , çamaşırsuyunu olabildiğince azaltmaya çalışıyorum birde şu halı temizliyecelerden asla bugüne kadar almadım onun acaip doğa için zararlı olduğunu biliyorum , (ayrıca astım tetikleyici) en sonda sinek ilacı amerikada yasaklanmış olduğunu okuduğumdan beri havluyla sinekleri öldürüyorum , beyne acaip zarar veriyormuş

Son düzenleme: 24 Nisan 2017
  18. 24 Nisan 2017
  19. mornergis

mornergis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4.011
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen canım bende senin gibi kendi evimi boşalttıkça her eve aynı iyiliği yapmak istiyorum
    Haftasonu eşim kendi kıyafetlerini ayıkladı
    Bende kullanmadığım takı küpe gözlük ayıkladım
    Gözlük kutuları vardı kullanılmayan onları attım
    Sabah 1 kazak daha elden çıkardım
    Alırken de dikkat ediyorum
    Zaten diyetteyim diye kıyafet almıyorum
    Oğlana da ucuz eşya alıp yazı kurtarırım seneye giyemeyecek küçülecek kıyafetlere çok para bayılmak gelmiyor içimden

hawar, SertSessiz ve Dunya1981 bunu beğendi.