Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sağlıklı beslenirken;

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve nscckts tarafından 1 Ağustos 2018 başlatılmıştır.

11 Ocak 2019 11:37
    Konu Sahibi : nscckts
  1. Samsonn

Samsonn Guru Pro Üye

Ödül Puanları:
    363
    Hoşgeldin Fitsy :KK68:

Sporuna minnoşu da dahil etsene. Hadi beraber yapalım gibilerinden, oyun olarak algılarsa belki o bile eğlenir.

30 cm kar!! ay resim atsana müsait olursan bir ara..wow! ne manzara vardır .

Allah'dan biz saatleri geri almıyoruz artık, gün 8- 18 arası burada, bir tık daha iyi. Yoksa kış hakkaten çekilmiyor.

nscckts bunu beğendi.
  2. 11 Ocak 2019 11:43
  3. Samsonn

Samsonn Guru Pro Üye

Ödül Puanları:
    363
    Ya Nisa bu paketli gıdalara tamamen tövbe demem lazım. Sen ne güzel içeriğini bilmediğin şeyi hiç tüketmiyorsun.

Ben öğlen ofisde yemek için şu hazır öğünlerden aldım marketten. İçeriğine de çok baktım, şeker , tuhaf yağlar, basit karbs olmasın diye. 4'gündür ama bunlar tatlı gibi sanki diyerekten yiyorum. Dün yeniden bakınca farkettim. Domates değil meğer "domates sosu" imiş. Sinir oldum yaaa. Ben şeker almıcam diye sütlü tatlı ikramlarını bile geri çevireyim, bizi böyle yanlış yönlendirsin en iyi diye satılan hazır gıdalar bile. Topunuza son bundan sonra :duduk:

nscckts bunu beğendi.
  4. 11 Ocak 2019 13:56
  5. nscckts

nscckts Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur. Pro Üye

Ödül Puanları:
    418
    yaaaa kıyamam ben ona kuzum ya :KK70: masum dunyasını sevdıgım aglıyor demek canım benım :)))

afıyet olsun canım cok faydalı ve lezzetlı yemek herkesın sevecegınden emınım

super 30 cm kar ne demek yaaa harıka :)

Samsonn ve nobahari bunu beğendi.
  6. 11 Ocak 2019 13:58
  7. nscckts

Ödül Puanları:
    418
    canım bır urun paketlıyse ıcınde zararlı bırsey olmaması mumkun degıl buna hazır sutler de dahıl
    paketlı olan hersey ama hersey toz nane bıle ıcınde kımyasal barındırıyor koruyucu ozellık bıle baslı basına vucuda zarar bunlardan arınınca goz saglıgım dıs saglıgım mıdem bagırsagım saclarım tırnaklarım cıldım anormal derecede duzeldı degıstı ve herkes tarafından fark edılır sekılde

ama benım sansım ben evdeyım buna vakıt ayırabılıyorum buna vakıt ayırmayı da sevıyorum
    ama mutfak ısını sevmeyen yogun calısan yorulan buna vaktı olmayan ınsanlara da hak verıyorum malesef kı tuketmemek ımkansıza yakın zor yapacak bırsey yok

Samsonn, hayal_hatun ve Mihail Zoscenko bunu beğendi.
  8. 11 Ocak 2019 17:40
  9. Mihail Zoscenko

Mihail Zoscenko Popüler Üye Üye

Ödül Puanları:
    148
    Ayyy samsonum çok teşekkür ederim aldım mesajını ben bunu alayım ya hazır yapılmışı varmış ıspanakla börek yaparım artık :halay:

Samsonn ve nscckts bunu beğendi.
  10. 11 Ocak 2019 19:56
  11. nobahari

nobahari Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    53
    Samsonn yaaa benim minnoş ikna olmuyor,çok denedim. Geçen sene çok güzel yapıyorduk:/ büyüdükçe daha kolay olacak sanıyordum herşey:d
    Resim,güzel çekersem atayım:)
    Burda hayat zaten gayet monoton iyice eskimo moduna girdik:/ orda soğuk da olsa dışarda insan görünür az da olsa..

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 11 Ocak 2019 20:02
    Samsonn ve nscckts bunu beğendi.
  12. 11 Ocak 2019 19:57
  13. nobahari

nobahari Aktif Üye Üye

Ödül Puanları:
    53
    msj tekrarı:/

nscckts bunu beğendi.
  14. 12 Ocak 2019 00:43
  15. nscckts

Ödül Puanları:
    418
    ayyy zıplayıp ustune atlayasım geldı suya atlar gıbı :KK70:
    cok severım karı harıka harıka

Samsonn ve nobahari bunu beğendi.
  16. 12 Ocak 2019 23:05
  17. sevde_

sevde_ Sokak hayvanlarına su, yemek ve şefkat."Sevap"tır Pro Üye

Ödül Puanları:
    363
    Dün sebzelerdeki kalori oranlarına bakıyordum internetten. Patateste 250 kalori falan varmış. Şok oldum. Pek bir diyet sebzesi olmadığını biliyordum, bu yüzden artık nadir tüketiyorum, ama bu kadar da olur mu yaa... Patates sevdalısı bir insanım zaten. Evde patateslerim var, ne güzel onlarla fırında bir şeyler yapacaktım... neyse, tek patateslik bir şey yapıcam artık. Mercimek falan da keza kalorili bir şeymiş. Dün nefis yemek tariflerinde mercimek salataları falan gördüm. Bu salatalar da yattı...

Salatalığa, marula, maydonoza devam. Tevekkeli değil, birkaç ay önce yoğun olarak cacık yedim de ne güzel kilo verdiydim. :))

Samsonn, nobahari ve nscckts bunu beğendi.
  18. 12 Ocak 2019 23:10
  19. sevde_

sevde_ Sokak hayvanlarına su, yemek ve şefkat."Sevap"tır Pro Üye

Ödül Puanları:
    363
    Herkes ne yiyor bakalım?

Ben bu sabah 2 yumurta haşlama, bir de favori maydonoz salatamı yedim.

Ne zamandır dolapta bekleyen 4 dilim ekmeğim var. Ekmeği kesecem diye 2 hafta olmuştur belki, ağzıma ekmek atmadım. Ama dolapta reçelim, balım var, ekmeksiz de yenmiyor. Yarın falan 1 dilim yerim belki. 1 tane de buzlukta gözlemem var, o da keza aynı mesele. Nadiren yiyorum bunları. Bitince bir daha almayacağım.

Şekeri zaten pek sevmem. Ama çayı da şekersiz içemiyorum yani. Hele de kahvaltı yanına mutlaka az da olsa içinde şeker olmalı. Ona da şöyle çözüm buldum. Çayı tek başına içerken şekersiz, kahvaltıda kahvaltı bitene kadar yine az şekerli içiyorum.

Samsonn, nobahari ve nscckts bunu beğendi.