• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Sağlıklı beslenirken;

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
2.835
6.242
Hosgeldin canim:KK200:
Sen de benim gibi almanca topigini bırakıp buraya gelmissin:)
Toprak bir kayboldu pir kayboldu...
Sen nasilsin, çocuklar ve yoğunluk dışında Almanyaya alıştın mi
Almanca’yı Türkiye’ye geldiğimden beri çalışamıyorum. İş arıyorum bu arada lingen orda. Bikaç başvuru yaptım. Landrasamt’ta kötü bi memura denk geldik biz:/ bebeğimin vizesine önce olur demişti, sonra olmaz dedi, çıkış verdi. Sonra biz gelince bana da dil belgesi olmadan oturum vermeyeceğini söylemiş. En azından A2 alıp iş başvurularında da kullanmak istiyorum ama Ankara’daki yakın sınav tarihini kaçırmışım, bi sonraki de çok geç:/
Orda 2 çocukla sürekli evde ya da parktaydım. Ama çok memnunum hayatımdan. Küçüğümün varlığı çok güzel. Büyüğün de öyle ama onun bebekliğinin tadını çıkaramamıştık, anamızı ağlatmıştı böcük:) hoş onun da şimdiki halleri çok tatlı:)
Toprağı ben de merak ediyorum.
Sen neler yapıyorsun? Bacağın mı rahatsızlandı senin de? Çok geçmiş olsun.

Samsonn

Guru
Pro Üye
25 Mart 2012
16.319
35.610
Çok sağol samsonum, @lingen ciğim.
Yeğenim doğuştan immün sistemi yetmezliği hastası. Akraba evliliği neticesi. Artı kaz kafa bir anne ve babaya sahip olmasının getirisi olarak sürekli hastaneye yatırılıyor. Doğduğundan beri sürekli ilaçla tedavi görüyor, doktorun katı yasağına rağmen ana babası acıyıp(!) abur cubur(paketli gıda) yedirdikleri için sürekli kötüye gidiyor. Sadece paketli gıda da değil, kalabalık ortamlara gitmemesi ve hijyene özen gösterilmesi gerek ama o da es geçildiği için hastaneye yatışı yapılıyor sürekli. Annesi onunla birlikte hastanede benim annem de büyük yeğenimin okulu için onların evinde kalıyor. Bugün haftasonuna girdiğimiz için eve gelecek neyse ki.
Biz çok kalabalık bir aileyiz. Ablamlar, yeğenlerim var ama herkesin işi,okulu var. Fırsat buldukları ilk anda koşa koşa geliyorlar sağolsunlar. Akşam kardeşim işten geliyor, yorgun argın. Ama yine de büyükle oyun oynayıp, küçüğün uykusunu devralıyor sağolsun.
Market işini migros sanal marketten hallediyorum🙏 Pazar için de dün ablam iş dönüşü çocukların yanında durdu, ben koşa koşa halledip geldim.
oy üzüldüm yavruyaa ya, Allah akıl fikir ihsan eylesin anne babasına, sana da kolaylıklar versin canım. İnşallah tez zamanda işlerini halledip ve yuvanınıza kendi düzeninize dönün. :KK200:

demirleke

Üç çocuklu hayat.
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2015
15.530
28.517
Almanca’yı Türkiye’ye geldiğimden beri çalışamıyorum. İş arıyorum bu arada lingen orda. Bikaç başvuru yaptım. Landrasamt’ta kötü bi memura denk geldik biz:/ bebeğimin vizesine önce olur demişti, sonra olmaz dedi, çıkış verdi. Sonra biz gelince bana da dil belgesi olmadan oturum vermeyeceğini söylemiş. En azından A2 alıp iş başvurularında da kullanmak istiyorum ama Ankara’daki yakın sınav tarihini kaçırmışım, bi sonraki de çok geç:/
Orda 2 çocukla sürekli evde ya da parktaydım. Ama çok memnunum hayatımdan. Küçüğümün varlığı çok güzel. Büyüğün de öyle ama onun bebekliğinin tadını çıkaramamıştık, anamızı ağlatmıştı böcük:) hoş onun da şimdiki halleri çok tatlı:)
Toprağı ben de merak ediyorum.
Sen neler yapıyorsun? Bacağın mı rahatsızlandı senin de? Çok geçmiş olsun.
çok çok geçmiş olsun . Allah şifa versin .
keşke paket gıda yedirmesinler . sağlıktan öte değil ya. çocukla markete avm lere gitmesinler daha iyi olmaz mıydı ki. bağışıklığı büyüdükçe tolere edilir mi acaba vucutta

şimdi Türkiye de misin .
ilk çocuk her zaman zordur . ilk çocuk kolay olanın da ikinci zor oluyor . hep duyduğum böyle.

hande_buse

14.10.2019 -B:68, G: 64,60 H:60
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2010
7.799
9.193
olur tabı canım fıstık zaten cabuk cekılen bırsey ezme halını alması ıcın bıraz uzun cekmen gerekıyor ısıne yarar bence

canım cok gecmıs olsun yorma kendını zorlama hıc dınlen evde

hayırlı cumalar gecmıs olsun canım :KK43:

oh afıyet sıfa olsun mis mis bunu yıyen bebek gıbı olmus oyle dıyorlar :) yarasın

@suzn nasıl oldun kuzum

Samsonn Samsonn sana da hayırlı cumalar bebeytom

aypare- aypare- kayıp aranıyor aypare nerdesın :)

bibiiiii bibibella gel artıııkkkk

@Mihail Zoscenko hadı bakalım sınav sonrası nasıl gectıgını hemen yazarsın su guzel gunlerın yuzu suyu hurmetıne allah yuzune baksın sans gelsın ınsallah guzel gecsın

nobahari nobahari canıımm nasılsın hayırlı cumalar:)

hande_buse hande_buse hayırlı cumalar :)

@Umay- hayırlı cumalar:)

oh cok sukur bugunde aile boyu mesajımı yazdım :KK70:
Hayirli cumalar canim. Bugün internet pek iyi degil sayfaya bakamıyorum

nobahari

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
2.835
6.242
çok çok geçmiş olsun . Allah şifa versin .
keşke paket gıda yedirmesinler . sağlıktan öte değil ya. çocukla markete avm lere gitmesinler daha iyi olmaz mıydı ki. bağışıklığı büyüdükçe tolere edilir mi acaba vucutta

şimdi Türkiye de misin .
ilk çocuk her zaman zordur . ilk çocuk kolay olanın da ikinci zor oluyor . hep duyduğum böyle.
Çok sağol demirleke. O ana babadan bi halt olmaz maalesef:/
Geçen ay ilacı kesme kararı almış doktorları aslında ama bu ay tekrar başa döndüler:/
Paketli gıda konusunda da çocukla ilgilenmeyip doğru düzgün, istediği şeyi verip vicdanlarını rahatlatıyorlar. Ha gezmelerinden ve eve insan toplamaktan da ödün vermezler kesinlikle. Bahsederken ben sinir oldum yine ama maalesef bişey değişmeyecek. Bu son hastalığında bile çocuğu bir ay bekletip son raddede götürmüşler, o yüzden çok uzun sürdü yatışı. Tek üzüldüğüm çocuk ve benim annem. Kadın git/gel, hastane nöbeti dayanamıyor.
Ben Türkiye’deyim evet. İlk kızım ilk çocuk olmasının ötesinde de çok zordu gerçekten. Bu kızım çok insaflıydı ona göre ama geçen hafta ölümden döndü, büyük bir felaket atlattık. Bir iki gündür de dişleri zorlamaya başladı. Ayrıca büyük kızımla ikisi birden grip+ateş nöbetindeler..bir sürü çile yani:/ iyi olsunlar da ben çekmeye razıyım seve seve, ama bugün kızımı kaldıracak gücü dahi bulamadım, olduğu yerde bıraktım. Şimdi yeğenim(bütün gün ameliyatta olmasına rağmen koşa koşa geldi yavrum) ve kardeşim aldı çocukları sağolsunlar. Biraz dinleniyorum ben de.
Tek dileğim yeğenimin hastaneden çıkıp annemin eve dönmesi. Burayı da dert topiği yaptım resmen:/

aypare-

🖤 🎈🎀
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2019
11.381
29.241
Çok sağol demirleke. O ana babadan bi halt olmaz maalesef:/
Geçen ay ilacı kesme kararı almış doktorları aslında ama bu ay tekrar başa döndüler:/
Paketli gıda konusunda da çocukla ilgilenmeyip doğru düzgün, istediği şeyi verip vicdanlarını rahatlatıyorlar. Ha gezmelerinden ve eve insan toplamaktan da ödün vermezler kesinlikle. Bahsederken ben sinir oldum yine ama maalesef bişey değişmeyecek. Bu son hastalığında bile çocuğu bir ay bekletip son raddede götürmüşler, o yüzden çok uzun sürdü yatışı. Tek üzüldüğüm çocuk ve benim annem. Kadın git/gel, hastane nöbeti dayanamıyor.
Ben Türkiye’deyim evet. İlk kızım ilk çocuk olmasının ötesinde de çok zordu gerçekten. Bu kızım çok insaflıydı ona göre ama geçen hafta ölümden döndü, büyük bir felaket atlattık. Bir iki gündür de dişleri zorlamaya başladı. Ayrıca büyük kızımla ikisi birden grip+ateş nöbetindeler..bir sürü çile yani:/ iyi olsunlar da ben çekmeye razıyım seve seve, ama bugün kızımı kaldıracak gücü dahi bulamadım, olduğu yerde bıraktım. Şimdi yeğenim(bütün gün ameliyatta olmasına rağmen koşa koşa geldi yavrum) ve kardeşim aldı çocukları sağolsunlar. Biraz dinleniyorum ben de.
Tek dileğim yeğenimin hastaneden çıkıp annemin eve dönmesi. Burayı da dert topiği yaptım resmen:/
cok geçmiş olsun, tez zamanda feraha kavuşursun umarım

Yukarı Alt