Samsun Medical Parkta TÜP BEBEK YAPTIRANLAR

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
keske cnm ama yoruldum esimnde surkeli soruyor negatif cevaplardan yoruldum
Ne kadardır bekliyordunuz?Benim nerden baksan altı yedi yıl oldu. Her ay kaç tane test yaptım negatif bazen kendimce pozitife yordum ama şunu unutmamak lazım her şeyin bir vakti var ve hayırlı bir zamanı..

Dasmeer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
6.134
6.244
33
Ne kadardır bekliyordunuz?Benim nerden baksan altı yedi yıl oldu. Her ay kaç tane test yaptım negatif bazen kendimce pozitife yordum ama şunu unutmamak lazım her şeyin bir vakti var ve hayırlı bir zamanı..
benim yasim 33olck kaygım yasim zamanim cok olmadı 6ay

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
Yaklaşımı ilgi alakası nasıl?
Bu süreçte ben çok hassaslaştım doktorun yaklaşımı okadar önemliki
Yani ilgili ,kibar hatta biraz esprili .. bakış açınıza da bağlı tabi.Gidin bir görüşün ona göre kararınızı verirsiniz

Tyt82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2017
1.064
633
37
Şuan hamilemisin?
Öyleyse ne mutlu sana okadar mutlu oluyorumki pozitif yorumları gördükçe.
Süreci hiç bilmiyorum.
Kafa olarak netim medicalle görüşmek istiyorum ama doktıra karar veremedim. Tayfun beymi mehmet beymi.
Kaçıncı denemende tuttu
Canim 4.5 aylikken enfeksiyon yuzunden kesem delindi bebegi kaybettim.simdi tekrar deniyorum. Ilk denemede tutmustu. Tayfun beyin daha cok hastasi var bence ona git.

Tyt82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2017
1.064
633
37
Canım ben 13 yıllık evliyim on yaşında bir oğlum var oğlumun üç yaşından beri istememize rağmen olmadı.Bir sebep de yok.Rahim filmi çektirdim,adetlerim düzenli başarısız bir aşılamam var e yaşım da ilerleyince -37- artık beklemeyelim dedik. Başladık bakalım yarın yine kontrole gideceğim belki hafta sonuna toplama işlemi yapılır.Rabbim isteyen bekleyen uğraşan kimsenin emeğini boşa çıkarmasın.Sen de umutsuz olma artık tıp o kadar ilerledi ki..İnşallah sana da nasip olur
Senle durumumuz ayni 13 yillik evliyim 10 yasinda oglum var 4 yildir kardeş istiyoruz.

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
Benim şimdilik sebepsiz diye deniliyor ama inşallah başka şeyler çıkmaz da şu ilk denememiz güzel haberlerle sonuçlanır ve isteyen herkesi ki..

kahveyokmu

Noolmuş biraz deliysem
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
2.062
2.009
Canim 4.5 aylikken enfeksiyon yuzunden kesem delindi bebegi kaybettim.simdi tekrar deniyorum. Ilk denemede tutmustu. Tayfun beyin daha cok hastasi var bence ona git.
İnş tekrar tutar.
Bi sefer tuttuysa devamı gelir o açıdan düşün.
Benim hiç çocuğum yok.
Hiç hamile kalmadım düşük yapanlara bile okadar özendimki anlatamam size. En azından hamile kalabilitolar ben kendimi kadın gibi bile hissetmedim hiç.
Okadar içim acıyoki. Hiç test yapmaya gerek bile duymadım çünkü hiç o noktaya gelemedim.
Yaşım geçti çok üzülüyorum streste etkilimidir bilmiyorum artık

kahveyokmu

Noolmuş biraz deliysem
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
2.062
2.009
Yani ilgili ,kibar hatta biraz esprili .. bakış açınıza da bağlı tabi.Gidin bir görüşün ona göre kararınızı verirsiniz
Allah hayırlısını versin.
Açık sorcam ama benim vajinusmus geçmişim var bu dönemde sık sık vajinal muayne yapılıyomu

Dasmeer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
6.134
6.244
33
İnş tekrar tutar.
Benim hiç çocuğum yok.
Hiç hamile kalmadım düşük yapanlara bile okadar özendimki anlatamam size. En azından hamile kalabilitolar ben kendimi kadın gibi bile hissetmedim hiç.
Okadar içim acıyoki. Hiç test yapmaya gerek bile duymadım çünkü hiç o noktaya gelemedim.
ben anliyorum sizi rabbim yuzumuze baksin

kahveyokmu

Noolmuş biraz deliysem
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
2.062
2.009
Burda buluşalım paylaşalım olurmu bundan sonraki sürecimizi.
Bende nasip olursa ocaktan sonra başlamayı istiyorum

nanim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
496
796
Neden 19 Mayıs fakülte değil? Ben Davut güvene gittim ilk seferde çok şükür gebe kaldım. Karar veremediyseniz Davut güven gerçekten iyi. En azından benim beklentimi karşıladı, güler yüzlü umut dolu. İnşallah en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
Mızmız biri değilim ama vajinusmus geçmişim var biraz aklıma takılıyo o konu.
Adet dönemindemi yapılıyo yumurta takibi
Evet adetin birinci günü arıyorsunuz hastaneyi size ikinci veya üçüncü güne randevu oluşturuyorlar.Gidince önce rahimi inceliyor kist veya başka bir sıkıntı var mı diye sonra da ona göre tedavi yöntemini belirliyor.

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
Neden 19 Mayıs fakülte değil? Ben Davut güvene gittim ilk seferde çok şükür gebe kaldım. Karar veremediyseniz Davut güven gerçekten iyi. En azından benim beklentimi karşıladı, güler yüzlü umut dolu. İnşallah en kısa sürede bebeğinize kavuşursunuz ❤
Ben Davut beyi de duymuştum hatta Tayfun hoca ile ikisinin arasında kaldım ancak üniversite de bir dönem tedavi gördüğüm için çok beklemek,yoğunluk artı başka ilden gitmek açıkçası tedirgin etti beni.Simdi bu hastanede il dışından geliyorum deyince ona göre ayarliyorlar randevu saatini.Yoksa eminim orada da olacaksa olur ki Allah size nasip etmiş.Bu arada Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.Sizin sorun neydi ,kaç yumurta toplandı, kaçı döllenmişti?

nanim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2019
496
796
Ben Davut beyi de duymuştum hatta Tayfun hoca ile ikisinin arasında kaldım ancak üniversite de bir dönem tedavi gördüğüm için çok beklemek,yoğunluk artı başka ilden gitmek açıkçası tedirgin etti beni.Simdi bu hastanede il dışından geliyorum deyince ona göre ayarliyorlar randevu saatini.Yoksa eminim orada da olacaksa olur ki Allah size nasip etmiş.Bu arada Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.Sizin sorun neydi ,kaç yumurta toplandı, kaçı döllenmişti?
İnşallah hayırlı kararlar verirsiniz, tedaviden en güzel sonuçları alırsınız. Eşimde oligospermi vardı, benim değerlerim normaldi. 10 yumurta toplandı 6sı döllendi, 2si transfer edildi, 2si 5. Güne gelemedi, kalan ve 5. Güne gelen diğer 2si donduruldu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-07-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kahveyokmu

Noolmuş biraz deliysem
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2015
2.062
2.009
Fakültede randevu süreci korkutuyo beni.
Bitakım tetkikler yapılacağı zaman çok ileri tarihe atarlar diye düşünüyorum. Randevular nasıl fakültede düşündüğüm gibimi?

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
İnşallah hayırlı kararlar verirsiniz, tedaviden en güzel sonuçları alırsınız. Eşimde oligospermi vardı, benim değerlerim normaldi. 10 yumurta toplandı 6sı döllendi, 2si transfer edildi, 2si 5. Güne gelemedi, kalan ve 5. Güne gelen diğer 2si donduruldu.
Allah tamamına erdirsin darısı bizim başımıza..🤲

Tyt82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2017
1.064
633
37
İnş tekrar tutar.
Benim hiç çocuğum yok.
Doktor bana demistiki adet oluyosan herzamn umut vardir. Sanastres yapma demicem cunku insan kendine söz geciremiyor.bugun kontrolum var rahim kalinligina bakacaklar öyle heyecanliyim ki. 10 gun gecmek bilmedi. Bende senin gibi dusunurdum hep olmicak tutmicak ama bir mucize oldu ogrendigim zaman çok sasirmistim. Oyuzden umutsuz olma tedaviye başla. Inan beni en çok yoran beklemeler oldu.

Tyt82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2017
1.064
633
37
Fakültede randevu süreci korkutuyo beni.
Bitakım tetkikler yapılacağı zaman çok ileri tarihe atarlar diye düşünüyorum. Randevular nasıl fakültede düşündüğüm gibimi?
Ramdevularda sikinti olmuyor. Ben asilamaya yaptirmistim her gitmemde benden kan aliyolardi.ama fakultenin havasi insani daha fazla strese sokuyor.

Nrsn03

Özleyenler kulübü...
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2019
209
224
38
Evet yine transverim rahim inceliginden iptal oldu
Herşeyde bir hayır vardır demekki zamanı gelmemiş henüz..Ben de bugün hastanedeydim yumurtaların boyutlarına bakıldı iyi gidiyor dedi Perşembe yine gideceğim.Bakalim ne zaman opu olacak