Sanırım kafayı yiyeceğim?!?

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
Arkadaşlar sanırım dersler eşim kv kayınpeder anne baba hayat kısaca beni delirtti. Bana bir şey önerin nolur???
Yarın vize sınavım var 1 adet
Eşim ilgisiz genel manada herşeyde yardımcı ama ilgisiz benim dersimle
Kv ve kp faktörü ist. Gel diyor
Para yok maddi sıkıntıdayız
Ankara’ya ve Ilgaz’a da gidecekmişiz offff
Para yok yine diyim bunu...
Bebek istiyordum ya hani o konu 1 sene ertelendi
İlaçlarım arttı lityum kesildi ama diğeri arttı mg olarak
İlaçlar ile çocuk yasakmış
Ben bir bebek kaybettim şimdi bir bebek istemek hakkım offff
Öyle işte

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
Ha bir de işte ücretsiz izindeyim para ondan yok gerçi ikimiz de asgari ücretligillerdeniz

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.650
Hepimizde bir geçim sıkıntısı.
Sadece sizde değil, bütün ülkenin durumu bu maalesef. Umarım bir an önce herşey düzelir, yoksa gidişat hiç parlak değil.

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
Dersinizle niye ilgilensin ilkokul çocuğu musunuz?

Para yoksa oturun işte.

Bebek için de hayırlısı diyorum. Sağlık daha önemli.
Ben onun dersleri ile niye ilgilendim Veli miydim?
Herkes ilgi bekler eşinden.
“para yoksa oturun“ iyiymiş.
sağlık da yok napalım haklısınız hayırlısı

astrojurnal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
5.258
12.702
35
evlenince siyam ikizi mi olunması gerekiyor. şahsen ben ıncık cıncık herşeyime karışsın istemem. ders benim dersim. beklentiniz çalışmanıza yardım etmesi ise, ezber vs gibi, bunu anlatabilirsiniz eşinize. yada ilgiden beklentiniz ne tam olarak ?

maddi sıkıntı herkeste var, asgari ücret zaten başka bir kanayan yara.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bence sorunlarınızı önceliklendirin ve en kolay çözülecekleri en başa alın.

örneğin derslerinize odaklanın ve sınav yükünü hayatınızdan çıkarın. eminim o zaman daha geniş bir açıdan bakacaksınız olaylara.

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
evlenince siyam ikizi mi olunması gerekiyor. şahsen ben ıncık cıncık herşeyime karışsın istemem. ders benim dersim. beklentiniz çalışmanıza yardım etmesi ise, ezber vs gibi, bunu anlatabilirsiniz eşinize. yada ilgiden beklentiniz ne tam olarak ?

maddi sıkıntı herkeste var, asgari ücret zaten başka bir kanayan yara.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bence sorunlarınızı önceliklendirin ve en kolay çözülecekleri en başa alın.

örneğin derslerinize odaklanın ve sınav yükünü hayatınızdan çıkarın. eminim o zaman daha geniş bir açıdan bakacaksınız olaylara.
Ezber vs. Evet ve onun da Rusça çalışması gerek benle çalışabilir

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
İlgi mıç mıç değil. İlgi işte hediye de değil. Saf ilgi istiyorum anlatamıyorum betimleyemiyorum ama ilgi istiyorum

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
856
496
Onu yaladım yuttum sınavı inşallah geçerim 🥺
Ben de evliyken üniversite okudum. Birinci sınıfta evlendim, hiç uzatmadan 4 yılda mezun oldum. Ağlaya ağlaya ders çalışıyordum.

Ben de zor hamile kaldım, 3,5 sene uğraştım. Defalarca tedavi oldum. Meğer sorun da yokmuş. Mezuniyet törenimde 2 aylık hamileydim. Kafayı dağıtınca, kendiliğinden oldu.

Ben de maddi sıkıntı çektim, iki asgari ücretliydik, kiradaydık, takılarla mobilyaları ödemiş dım dızlak kalmıştık.

Şimdi iyi ki diyorum o okul dönemlerimde değil daha sonra gelmiş yavrularım. Çünkü yapamazdım. Ya evlatlarımın hakkından giderdi ya okulumdan. Çok üzülüyordum, dün gibi aklımda ama hayırlısı böyleymiş...

Maddi konulara gelince, o sıralar kp-kv durumumuzu göre göre mobilyaları bile bize ödetti. Bir tarla sattılar bizden habersiz, biz öğrenip 1000 TL (1 harç ve 1 kira) isteyince evden kovulduk.

Son yıllarda mecbur yüklendik kredilere dönebilmek için, ha bi de mezun olup milyon dolar maaş alacağım ve kredileri kapatacağız sanıyorduk:)Sonraki yıllarımız da maddi olarak toparlanmaya çalışmakla geçti...

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
Ben de evliyken üniversite okudum. Birinci sınıfta evlendim, hiç uzatmadan 4 yılda mezun oldum. Ağlaya ağlaya ders çalışıyordum.

Ben de zor hamile kaldım, 3,5 sene uğraştım. Defalarca tedavi oldum. Meğer sorun da yokmuş. Mezuniyet törenimde 2 aylık hamileydim. Kafayı dağıtınca, kendiliğinden oldu.

Ben de maddi sıkıntı çektim, iki asgari ücretliydik, kiradaydık, takılarla mobilyaları ödemiş dım dızlak kalmıştık.

Şimdi iyi ki diyorum o okul dönemlerimde değil daha sonra gelmiş yavrularım. Çünkü yapamazdım. Ya evlatlarımın hakkından giderdi ya okulumdan. Çok üzülüyordum, dün gibi aklımda ama hayırlısı böyleymiş...

Maddi konulara gelince, o sıralar kp-kv durumumuzu göre göre mobilyaları bile bize ödetti. Bir tarla sattılar bizden habersiz, biz öğrenip 1000 TL (1 harç ve 1 kira) isteyince evden kovulduk.

Son yıllarda mecbur yüklendik kredilere dönebilmek için, ha bi de mezun olup milyon dolar maaş alacağım ve kredileri kapatacağız sanıyorduk:)Sonraki yıllarımız da maddi olarak toparlanmaya çalışmakla geçti...
Benim yalnızca 1 tane dersim var ve bunun yarın vizesi var. Biraz utansın da ona yardım ettiğimin 1000de biri bana yardım etsin istiyorum

biricik mericik

Büyü de gel melegimm :D
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2008
856
496
Benim yalnızca 1 tane dersim var ve bunun yarın vizesi var. Biraz utansın da ona yardım ettiğimin 1000de biri bana yardım etsin istiyorum
Şakayla ben sana yardım etmiştim sen de bana yardım edeceksin deyip verseniz kağıtları eline ne yapar?
Biliyorum kendiliğinden yapsın istiyorsun ama ...

allymcbeal

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2019
981
2.224
Maddi sikintilarinjz varsa çocuğu erteleyin zaten, çocuk kaçıyo mu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-02-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 227 gün kaldı.

Yarına kadar, bebeğinizin alt uzuv ayak plakaları gelişmiş olacaktır. Ayrıca bebeğinizin göz retinasındaki pigment oluşmuş olacaktır. Bebeğinizin kulağını ve dış kulak kanallarını oluşturacak ufak kabarıklıklar başın her iki yanında bulunmakta. Hamilelik sırasında kafein kullanımını kesmeniz en azından minumum düzeye indirmeniz gerekmektedir. Artık ultrason taramalarında bebeğinizin ağız, burun ve dudaklarını görebiliyorsunuz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Pinkflambe

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2016
3.466
13.502
Önce bi sıralamaya sokun yapmak istediklerinizi her şey aynı anda olmuyor. Ders sizin dersiniz siz ona yardımcı oldunuz diye o size yardımcı olmak zorunda değil. Böyle bir isteğiniz veya talebiniz varsa açıkça söyleyin. Hem para yok hem bebek istiyorsunuz. Aynı zamanda öğrencisiniz çalışmadığınızı varsayıyorum. Önce maddi olarak düze çıkın bebeği sonra düşünürsünüz. Okulu bitirip çalışmaya başlayın, birikiminiz olsun kenarda bebeği öyle düşünmeye başlarsınız. Bebek doğduğunda bir süre çalışamayacaksınız tek maaş ile geçinmek zaten zor üstüne bebek masrafı eklenecek.

1sadekahve

Bıhtık ya bıhtık
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
4.265
8.447

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-02-2021

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 220 gün kaldı.

Bebeğinizin burnunu oluşturacak hücreler burun boşluğunda gelişmeye başlar. Yüz dokuları da temel yüz parçalarını oluşturmak üzere birleşmeye başlarlar. Ayak parmaklarının boğumları her bir ayak plağında görülmeye başladı. Ayak plağının üstündeki deri geri çekilerek gelecekte parmakları oluşturacak yapıya dönüşmeye başladı. Anneler yüzünü günde birkaç kez yıkayarak deri döküntülerine engel olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ponki12

14 Eylül 2019
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2019
235
143
27
Önce bi sıralamaya sokun yapmak istediklerinizi her şey aynı anda olmuyor. Ders sizin dersiniz siz ona yardımcı oldunuz diye o size yardımcı olmak zorunda değil. Böyle bir isteğiniz veya talebiniz varsa açıkça söyleyin. Hem para yok hem bebek istiyorsunuz. Aynı zamanda öğrencisiniz çalışmadığınızı varsayıyorum. Önce maddi olarak düze çıkın bebeği sonra düşünürsünüz. Okulu bitirip çalışmaya başlayın, birikiminiz olsun kenarda bebeği öyle düşünmeye başlarsınız. Bebek doğduğunda bir süre çalışamayacaksınız tek maaş ile geçinmek zaten zor üstüne bebek masrafı eklenecek.
Çalışıyorum ama askıya alındım turizmde çok bilinen bir şirketteyim.

Yukarı Alt