SANIRIM ONU ALDATTIM. LÜTFEN OKUYUP BİR FİKİR VERİN LÜTFENNN...!!!!

ikiminikprenses

İki minik prenses ve bir prens 👧🏻👧🏻🧒
Pro Üye
1 Mayıs 2007
6.546
2.625
A dan Z ye baban haklı.Ask karin doyurmuyor bu devirde ve suan hersey toz pembe görünüyor emin ol evlenince durumlar 180 derece değişecek.Onun aileside problem seninkide,denklik yok.maalesef bu ilski bitmeli.Ailelerin istemedigi ilişkiler in hic bir zaman olumlu sonuclandigini gormedim
 

miyaww__

🇹🇷
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2018
6.407
23.287
Bence aldatmaktır.

Bir de aileler hep haklı vs gibi şeyler okudum, sanırım aileden kasıt kız aileleri. 🤣 Çünkü şurda anket açsak forumun dik yarısını kayınvalidesi istememiştir, oğluna uygun bulmamıştır. Ama o zaman kaynanaya hak veren pek çıkmaz. 🤣
Evlenirken aileden yardım alanlara binbir muamele yapılan forumda babanın maddi manada haklı bulunması biraz komik ve taraflı geldi. Ha aile sıkıntılıdır, sevgilinin de karakteri oturmamıştır hop diyemez, öyle adamla olmaz doğrudur. Ama babanın maddi düşünceleri pek hak verilecek gibi değil.
 

lilybeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
1.154
1.875
34
Aynen. Gereksiz bir ego çok ayıp ya. Adamın yerinde olsam ben ayrılırım.
Valla aynısını erkek yaptığında ahlar vahlar havada uçuşuyor
Konu sahibi daha iyisini buldum zaten Buda böyleydi deyip bırakıyor
Onuda istemiyormuş güya :)
Ayrılıp onla evlenicek
Böyle kararsız tipler mutlu olamaz
Yarın kocam beni sevmiyor aldatıyor diye konu açar yada eski sevgilimi unutamadım
Bir insanın 6 yılını yemeğin bir karşılığı olur ilahi adalet var
 

lilybeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
1.154
1.875
34
Hayır şunuda anlamıyorum
Madem bu adam kötü ailesi kötü e zamanında bıraksaydın yani silah dayamadı kimse
Ne zaman münasip bir kısmet çıktı o zaman mı düşünmeye başladın
Bir ilişkiyi bitirmek için başka bir insanın çıkmasını bekliyorlar
Uymuyorsa bırakırsın hayatına bakarsın
Böyle aldatmak hoş mu
Resmen karwktersizlik kusura bakma
 

LetMeDiewithYigit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
24
34
30
Herkese merhaba. Yine ben ve yine bir bdv konusuEn Büyük KK

Bu sefer olayı hiç uzatmadan konuya giriş yapıcam. Uzun yıllardır süren(6 yıllık) bir ilişkim var. Ailem , özellikle babam en başından derin bir araştırmaya girdi (savcı polis arkadaşları sayesinde)ve onu bana hiç uygun görmedi. Ailesinin geçmişe dair baya bir borçları var araştırmalar sonucu bunları bulmuşlar ama ben biliyordum en başından fakat ama şuan yeni işler kurarak çabalıyorlar.

Erkek arkadaşım çok efendi seven sayan bir insan, gerçekten imrenilen, artık ilişkisini oturtmuş bir çiftiz. Tanımayan insanlar evli olduğumuzu sanıyorlar o olgunluk var ikimizde de. Fakat babama göre denk değiliz. Nedenleri ise;

‘’ Ben üniv okudum o okumadı, benim aldığım para onun maaşının 2 katıymış, mesleği pis bir iş üstü başı hep toz kir içinde çalışıyormuş, benim masa başı işim varmış vs bu şekilde kıyaslamalardan ötürü karakterini bir kenara itip bizi uygun görmüyor. Bana sürekli
''sen artık işini oturtmuşsun, arabanı almışsın o çocuk ve ailesi tabii ki seni bırakmaz. Onlar bu yaşa gelmişler hala daha ne bir ev ne bir araba alamamışlar bunca yıl ne için çalışmış bu adam, siz evlendiğinizde ne yapacaksınız? Aşk sevgi bir yere kadar, belki babasının borçları için bile senden para istenecek, bütün hayatın bir şeylere sahip olalım diye kredi ödemekle geçecek, ilerde çocuğun olsa çalışmayıp ona bakmak istersen çalışmaya mecbur kalacaksın, sizin ki sadece alışkanlık aç artık gözlerini'' diyor. (tabii anneme söylüyor bunları)
Zamanla ondan ayrılmadığım için bir dönem hayatı bana zehir etti babam. Elimden su dahi almıyordu, konuşmuyordu sürekli laf sokuyordu. Bu baskılar + birkaç tatsız olay karşısında ayrılmıştık. Ailem bunu duyunca sevindiler tabii ki ama biz sonradan tekrar barıştık bir şekilde ama barıştığımızı söylemedim ve bizi 3 yıldır ayrı biliyorlar.
Geçen gün herhalde babam hissetti bilmiyorum anneme ‘söyle ona eğer o çocukla görüşüyorsa kessin hemen, ne o çocuk ne o ailesi benim evime adım dahi atamazlar, bana sakın o çocuğun adını anarak karşıma gelmesin onu da silerim ‘ demiş. (Daha hiç karşılıklı görüşmediler bu arada sadece abim tanışmıştı)

Denklik konusunda artı olarak babamın gözünde şöyle bir farklılıkta var;
Babama göre bir erkek, evi olmadan evlenemez, evlenmemeli. Abim evlenmek istiyor. Yaşı geldi diye abime (bir kısmını babam karşılayarak) bir ev alındı. Düğününü vs babam karşılayacak ki henüz ortada bir gelin adayı bile yok. Fakat erkek arkadaşımın ailesi bu şekilde düşünmüyor. Bunu erkek arkadaşımın annesi de söyledi hatta bana, ki çoğu kez erkek arkadaşımdan da duyuyorum. Annesinin söylemine göre onlarda zamanında her şeyi kendileri yapmışlar, ailelerinden hiçbir destek olmamış ama zamanla her şey çalışılıp kazanılıp halloluyormuş. Her şeyi kendimiz yapıcaz, düğün istersek düğün nikah istersek nikah, ev istersek birlikte girilen bir krediyle alınmış bir ev vs. bende ister istemez düşünüyorum daha abimin adayı yokken ailemden herkes onun evliliği için şimdiden çaba sarfediyor, fakat kendi ilişkimde yıllardır ben varım ama ailesinin kılını kıpırdattığını görmedim. Erkek arkadaşım evleniyoruz artık ailelerle tanışalım deyince; tamam oğlum tanışırız her şeyi sırasıyla yaparız vs diyorlar ama hiçbir şekilde kimsede elini taşın altına koyma yok, göremiyorum.

Annesiyle yıllar önce tatsız geçen zamanlarımız olmuştu. Ben onun ailesine girdikçe annesi bana tuhaf davranıyordu, tartışmalar çıkıyordu çok soğumuştum. uzun zamandır erkek arkadaşımla da ortak bir karar alarak ben artık onun ailesiyle görüşmüyordum.
En azından ilerde bana karışmazlar, dillerini uzatabilecekleri bir şey olmaz (konuşmak isteyen her şekilde konuşur tabii ki ama olayı elimden geldiğince minimalize etmek açısından böyle düşünüyorum) en azından erkek arkadaşımda arada kalmaz diye düşünüp ‘her şeyi kendimiz yapma’ fikrini ben okeylemiştim.Neyse artık yeterince ilişkimi özetlediğime göre

Şimdi sizlere asıl sorum kendimi bu ilişkinin içinde çıkmazda hissediyorum. Sevgilimle her şey çok güzel, ağzımdan çıkacak lafa bakıyor, ben deli divane seviyorum, yıllar geçmesine rağmen hala ilk gün ki gibi seviyorum özlüyorum vs. hatta ailesi 3 yıldır başka şehirde yaşıyor. Evlendikten sonra benim olduğum şehirde (yani onlarında daha önceden yaşadığı şehirde) evlenmeyi düşündüğümüzden kendi ayrı eve çıkıp bu şehre geldi, burda çalışmaya başladı. Elinden geleni yapıyor. beni bu kadar zora sokanda bu çabası:KK43: İnanın başkası olsa bu kadar diretmem asla. Önceliğim ailem der silerim o kişiyi, ama diğer yanda beni seven sayan, aşık olduğum, bizim için elinden geleni yapan fedakar bir adam duruyor.

Asıl bomba ise;

Annemin uzaktan bir arkadaşı,bir çocuk için aracı olmuş. Anneme ‘’söyle bi tanışsınlar çocuk çok efendi çok saygılı, malimüşavir, işi var, ailesi saygın insanlar, annesi çocuğunun evini falan almış düzgün bir kız bulup evlendirmekmiş niyetleri ciddi, ee sizin de kızı biliyoruz bir tanışsınlar ’ deyince annem 3 gündür burnumdan getirdi hayatı. Erkek arkadaşımla birlikte olduğumuzu bildiği halde ‘’En azından bir konuşun’’ diyor. Aracı kadın fotoğrafımı, çocuğun hem ailesine hem de çocuğa göstermiş. Çocuk normalde hayır deyip kesip atıyormus annesinin gösterdiği resimleri. ama çok beğenmişler beni, hatta annesi kıza çok kanım ısındı inşallah olur da hemen düğünlerini yaparım kızı çok sevdim diyormuş aracıya ve numaramı istemiş ve annemde ver demiş . Çocuk bana yazdı dün gece. . Annem ise ‘’1 kere konuşun, buluşun vallahi daha ısrar etmem, ama yavrum farkında değilsin çok ezileceksin o ilişkide, alışkanlık gözünü kör etmiş evet çocuk çok iyi ama ailesi kötü , hem babanda istemiyor nasıl yapacaksın 1 kere konuş bu çocukla buluşun ısınmazsan bitirirsin gider’’ diyor. Dün çocuk aradı, çok kısa konuştuk. Ama ben o dün ki konuşmada kendimi çok çok çok kötü hissettim ya. Onu aldatıyormuş gibi, hatta aldattım bile denilebilir dimi:cry: O da dışarda saf saf hiçbir şeyden haberi yok kurban olduğumun. Bu suçluluk hissi beni bitirdi bütün gece.

Bu fikrimi, hissimi, görüşmek istemediğimi anneme söyleyince de ‘ hehe erkek arkadaşında bunca yıl zaten bir seninle konuşmuştur zaten, kendin safsın bu kadar saf görme karşındakini ‘ deyip duruyor.

Ben ne yapacağım kızlar ya Allah aşkına biri bana bir şey desin, bir tavsiye versin böyle tutsun beni kolumdan doğruya çeksin ben artık emin olduğum şeylerden de ailem sayesinde emin değilim. Çok bunaldım. Doğru olan hangisiyle bitirmek? sevdiğim adamla bitirirsem eğer ilerde mutsuz bir evliliğim olursa aklımın hep onda kalmasından korkuyorum, sevdiğimle evlenirsem de ailemin haklı çıkması beni korkutuyor ''ailem demişti aptallık ettim' demek istemiyorum.Beni bir arkadaşınız ne bileyim kızınız, bir dostunuz olarak görüp bir fikir verin lütfen. iş yerinde yazdım bir anlatım bozukluğu yada atlama durumu varsa kusura bakmayın lütfen.
Yorumlarınız benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkür ederim

edit: Ailemin söylediklerine gerçekten hak veriyorum, onları anlayabiliyorum. artık doğru yanlış ayırt edemiyorum ama yapmam gerekenin, doğru olanın ayrılmak olduğunu hissediyorum.
Ama diğer yanım hep bir mücadeleci. Dene diyor, sevdiğin için değer diyor, mutsuz olsan bile 'ben istedim ben çekerim dersin' diyor, hem mutsuzluğun garantisi mi var? herkes baştan mı varlıklı belki ilerde gerçekten ikimizin çabasıyla iyi yerlere geliriz diyor ve bunları söyleyen taraf daha ağır bastığı için beni bu ilişkide tutuyor. birçok kez ayrıldık, ayrılığıda denedim. ayrılıkların nedeni istisnasız aileme sevdiğimi diretmemdi, bu olay beni zaten mutsuzluğa itiyordu birde üstüne ilişkide de ufak bi sallantı olduğunda hemen bitiriyordum.
yeni insanlarla birlikte oldum ama aklımın bir köşesinden hiç çıkmadı o, her gelende onu aradım. sanki sonum oymuşta bu yol zorluymuş gibi hissediyorum. ama artık daraldığımı hissediyorum. ortada kalmış 2 yanımdan sıkışıyorum gibi . umarım anlatabiliyorumdur hislerimi
önceliğin aşk mı para mı
önce buna karar ver
mesela beniim bir arkadaşım aşkı çok önemsemez parası gelsin mutlu odur o kişi işte gerçekten maddi gücü yüksek birisiyle evlendi ve mutlu
ama sen aşkı öncelikli tutuyorsan bu çocuğu bırakır gider maddi gücü yerinde birisiyle evlenirsen ömür boyu bu çocuğu anar üzülürsün bu da bir gerçek çünkü bir kere aşık olduğunda karşılıklıysa bir daha unutamıyorsun maalesef
ancak unutmaman gereken şu aşkı seçtiğinden öyle rahat harcama yapamayacaksın yeri gelecek sen evi geçindireceksin yeri gelecek borcu sen ödeyeceksin yok ben bunları kaldıramam diyorsan da hiç devam etmemeni öneririm..mutsuzluğun kapısını kendi ellerinle açarsın kendine
 

LetMeDiewithYigit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2020
24
34
30
boyle konularda hep kiz ailesi hakli goruluyor,

ancak ben kisisel olarak ailem bu kadar benim kararlarima mudahil olsa cok rahatsiz olurum,
annem babam bu kadar israr etse,
benim sectigim insani bu denli elestirse,
bana saygi duymadiklarini dusunurum.

Yaptiginiz aldatma midir, aslinda siz daha iyi bilirsiniz, bizim yorumumuz burada yine cok kisiel kalir, sevgiliniz de ayni mudahaleye maruz kalsa ve sizin gibi basindan atmak icin bir kizla gorusse ne dusunursunuz.
size katılıyorum sonuna kadar
türkiyede gerçekten aileler kızlarını hatta tüm çocuklarını saymıyor
kararlarını kişiliklerini....
 

Muzkad

Özgür bey bi parça ekmek var mı ? Midem kazındı.
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2018
2.637
8.846
Bu arada kumar borcu ve aşırı yüksek bir miktar. Bu adam oynamaya devam edecek ve siz evlenince borcu size aktarıp ailenizdeki mallardaki kadar size geçirmeye çalışacaklar. Kumar alışkanlığı da devam edecek. İnsanlar ne Zenginler evsiz kaldı, biliyor musunuz? Bir de sevgiliniz bir süre iş aramamış bile. Zaten bir kere ayrılıp başkası ile görüşmüşsünüz. Arkanıza bile bakmayın. Karşıdaki de size ümit bağlamasın.
Tam fikrim muallaktaydı bu yorumu gördüm. Kim bu kumar borcu olan ?
 

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
259
25
Valla aynısını erkek yaptığında ahlar vahlar havada uçuşuyor
Konu sahibi daha iyisini buldum zaten Buda böyleydi deyip bırakıyor
Onuda istemiyormuş güya :)
Ayrılıp onla evlenicek
Böyle kararsız tipler mutlu olamaz
Yarın kocam beni sevmiyor aldatıyor diye konu açar yada eski sevgilimi unutamadım
Bir insanın 6 yılını yemeğin bir karşılığı olur ilahi adalet var
Hayır şunuda anlamıyorum
Madem bu adam kötü ailesi kötü e zamanında bıraksaydın yani silah dayamadı kimse
Ne zaman münasip bir kısmet çıktı o zaman mı düşünmeye başladın
Bir ilişkiyi bitirmek için başka bir insanın çıkmasını bekliyorlar
Uymuyorsa bırakırsın hayatına bakarsın
Böyle aldatmak hoş mu
Resmen karwktersizlik kusura bakma

Öncelikle merhaba.
İnsanlara fikir veririz, tavsiye sunarız.. Çünkü burası fikir almak, işin içinden çıkamadığımızda objektif bakan birinin yorumlarına ihtiyaç duyduğumuzda uğradığımız bir platform. Fakaaat hakaret boyutuna girmeden önce, konuyu bir iyi anlamak gerekiyor diye düşünüyorum.

''-Konu sahibi daha iyisini buldum zaten Buda böyleydi deyip bırakıyor
-Ayrılıp onla evlenicek'' bu kafaya nasıl erişebildiniz merak ettim doğrusu. Kafanızda senaryoyu kurmuşsunuz ve bu senaryoya kendinizi inandırıp, resmen nefretle yanıtlamışsınız. Ama görmenizi istediğim bir kısım var, sizi bu çirkin kafa yapısından çıkarmasını umduğum ve daha sonra ki konularda hakaretle karşınızdakine saldırmadan önce, konuyu anlamanız gerektiğini öğrenmek gerektiğinin önemli olduğunu içerek bir alıntı ekliyorum;

Diğer adayı soracaklar için ise onu kırmadan konuşmayı kestim, konumda belirttiğim telefonda konuşma ilk ve son oldu. Şuan başka birini hayatıma alacak durumda olmadığımdan o kişinin vebaline girmeden en başta bitirmek bana daha doğru geldi
 
Son düzenleme:

nil peri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
1.289
2.617
Gercekten sevsen adami bu kadar düşünmezdin yani sevgilini muhtemelen tüm o cefalari çekecek kadar sevmiyorsun saddce terkedersen yaşayacakları yüzünden aciyorsun. Bugun terketmesen yarin bosanirsin dahancok aci ceker iki taraf da. Kestirip atmanın vakti gelmiş geçiyor bile.
 

lilybeth

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
1.154
1.875
34
Öncelikle merhaba.
İnsanlara fikir veririz, tavsiye sunarız.. Çünkü burası fikir almak, işin içinden çıkamadığımızda objektif bakan birinin yorumlarına ihtiyaç duyduğumuzda uğradığımız bir platform. Fakaaat hakaret boyutuna girmeden önce, konuyu bir iyi anlamak gerekiyor diye düşünüyorum.

''-Konu sahibi daha iyisini buldum zaten Buda böyleydi deyip bırakıyor
-Ayrılıp onla evlenicek'' bu kafaya nasıl erişebildiniz merak ettim doğrusu. Kafanızda senaryoyu kurmuşsunuz ve bu senaryoya kendinizi inandırıp, resmen nefretle yanıtlamışsınız. Ama görmenizi istediğim bir kısım var, sizi bu çirkin kafa yapısından çıkarmasını umduğum ve daha sonra ki konularda hakaretle karşınızdakine saldırmadan önce, konuyu anlamanız gerektiğini öğrenmek gerektiğinin önemli olduğunu içerek bir alıntı ekliyorum;
Sen niye savunmaya geçtin
Benim fikrim bu
Aldatmaktır bu insanı
Hemde 6 yıldır birlikte olduğun insanı
Hanımefendi ilişki fedakarlıktır karşılıklı
Birini buldum hadi sana güle güle demek doğru mu
Kötüyse ilişki bitirseymiş baştan
Tepki almamak için onla da kestim diyor işte
Ben insanları çok iyi tanıdım bana masal anlatmasın kimse
Burda hakaret nerde göster bana
İşinize gelmeyen şeyler yazıldığında hakaret edemezsin deniliyor
Burda herkes sizin sırtınızı sıvazlamak zorunda değil
Aldatmayı onaylamak zorunda mıyım?
Pardon ?
 

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
259
25
Gercekten sevsen adami bu kadar düşünmezdin yani sevgilini muhtemelen tüm o cefalari çekecek kadar sevmiyorsun saddce terkedersen yaşayacakları yüzünden aciyorsun. Bugun terketmesen yarin bosanirsin dahancok aci ceker iki taraf da. Kestirip atmanın vakti gelmiş geçiyor bile.
ailem bu denli istememekte diretmeseydi, bende düşünmeyebilirdim sevgim örtebilirdi belki. Ama 6 yıllık bir ilişkide erkek arkadaşımdan evlilik adına bir hamle görmeyip, annesiyle tatsız şeyler yaşarken, üstüne ailemin sürekli tepemde benim görmediğimi düşündükleri, ilişkide ki uyumsuz yanlarımızı anlatırken de çelişkiye düşmemek için aptal olmak gerekir.
Sevgimden gram şüphem yok, fakat henüz daha ilişki evresindeyken yaşadığımız bunca sıkıntı (sadece burda alıntı yapılanlar yada açtığım konular haricinde olan bir sürü şey) bana acaba ailem haklı mı diye kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Ha diyceksiniz ki bunca zaman sonra neden şimdi o zaman?

İkimizde toyduk bu ilişkiye başladığımızda. Hatanın asılı burada başlıyor. Kuzeninin o zaman ki sevgilisi beni kuzenine yakıştırma yaptı. kuzeni karşıma geçip sevgilisini korurken erkek arkadaşım hala o kuzeniyle görüşmeye devam edip, hakkımı savunmadan, siz benim sevgilime bu şekilde konuşamazsınız demeden beni de onlarla görüşmek için ısrar etti.

Bir düğüne gittik (o düğüne gitmem için erkek arkadaşım çok ısrar etti, herkes seni tanıyor gelmen gerek diye) neyse gittik tam masalara oturucaz, annesi bana 'daha arada fol yok yumurta yok sen başka masada otur, bizle oturma'' dedi ve biz tıpış tıpış başka masada oturduk . sevgilimin 'hayır hepimiz bu masada oturucaz'' demesini bekledim ama buna da çıkardığı tek bir ses olmadı.

Sevgilimi askere ailesi ve ben birlikte götürdük. yemin töreni zamanı geldiğinde ben mezuniyetime gitmemeyi göze alıp(ki annem bu evrede kıyameti kopardı ''asla gidemezsin saçmalama, biz ailen olarak mezuniyetini göremeyecek miyiz bunu mu bize hak gördün'' diye) ama ben ailesine ''onlarla gelmek istediğimi, bu törene benimde katılmayı çok istediğimi'' dile getirdiğimde onlar akrabalarında kalacaklarını, ben istiyorsam uçakla gelebilmemi tavsiye olarak sundular. sağolsun açıkça istemediklerini belli etmediler.

Yani daha nice nice şeyler. bunları yaşadığımızda ben hep uyardım sevgilimi. Zamanında istediğim, yapılması gereken tavırların hiçbirini sergilemedi. Fakat zamanla herşeyin daha iyiye gideceğini söylerek hatta şuan değiştiğini belirterek bir ümitle bugünlere geldik. Bugünlere gelirken benim asla boyun eğmeyeceğim şeylere, sevdiğim için sustuğum zamanlarım oldu. Hani diyorlar ya bunca zaman kör müydün de şimdi?
Kör değildim, herşeyi görüyodum ama sevdiğim insana inanmak istedim, o herşey düzelecek deyince'' bir umut '' diyerek yanaştım.
Bu hataya körlük mü aptallık mı denir orası tartışılır
 

mmeriss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2018
186
259
25
Sen niye savunmaya geçtin
Benim fikrim bu
Aldatmaktır bu insanı
Hemde 6 yıldır birlikte olduğun insanı
Hanımefendi ilişki fedakarlıktır karşılıklı
Birini buldum hadi sana güle güle demek doğru mu
Kötüyse ilişki bitirseymiş baştan
Tepki almamak için onla da kestim diyor işte
Ben insanları çok iyi tanıdım bana masal anlatmasın kimse
Burda hakaret nerde göster bana
İşinize gelmeyen şeyler yazıldığında hakaret edemezsin deniliyor
Burda herkes sizin sırtınızı sıvazlamak zorunda değil
Aldatmayı onaylamak zorunda mıyım?
Pardon ?
Kendimi bırakında savunayım. Hakaretiniz karşısında ne yapacaktım pardon??
Ben size yaklaşımızının çirkin olduğunu, bir konuyu yeterince anlamadan fikir verebileceğinizi, fakat hakarete geçmek için önce bi olayı algılamanız gerektiğini söylüyorum. İnsanlara nefretle yaklaşmayı kesmelisiniz diye uyarıda bulundum


Tepki almamak için onla da kestim diyor işte
Ben insanları çok iyi tanıdım bana masal anlatmasın kimse

ama sizin iflah olmayacağınız çok belli. hayatınızda ki insanlara sabırlar:KK15:
 

nil peri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
1.289
2.617
ailem bu denli istememekte diretmeseydi, bende düşünmeyebilirdim sevgim örtebilirdi belki. Ama 6 yıllık bir ilişkide erkek arkadaşımdan evlilik adına bir hamle görmeyip, annesiyle tatsız şeyler yaşarken, üstüne ailemin sürekli tepemde benim görmediğimi düşündükleri, ilişkide ki uyumsuz yanlarımızı anlatırken de çelişkiye düşmemek için aptal olmak gerekir.
Sevgimden gram şüphem yok, fakat henüz daha ilişki evresindeyken yaşadığımız bunca sıkıntı (sadece burda alıntı yapılanlar yada açtığım konular haricinde olan bir sürü şey) bana acaba ailem haklı mı diye kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Ha diyceksiniz ki bunca zaman sonra neden şimdi o zaman?

İkimizde toyduk bu ilişkiye başladığımızda. Hatanın asılı burada başlıyor. Kuzeninin o zaman ki sevgilisi beni kuzenine yakıştırma yaptı. kuzeni karşıma geçip sevgilisini korurken erkek arkadaşım hala o kuzeniyle görüşmeye devam edip, hakkımı savunmadan, siz benim sevgilime bu şekilde konuşamazsınız demeden beni de onlarla görüşmek için ısrar etti.

Bir düğüne gittik (o düğüne gitmem için erkek arkadaşım çok ısrar etti, herkes seni tanıyor gelmen gerek diye) neyse gittik tam masalara oturucaz, annesi bana 'daha arada fol yok yumurta yok sen başka masada otur, bizle oturma'' dedi ve biz tıpış tıpış başka masada oturduk . sevgilimin 'hayır hepimiz bu masada oturucaz'' demesini bekledim ama buna da çıkardığı tek bir ses olmadı.

Sevgilimi askere ailesi ve ben birlikte götürdük. yemin töreni zamanı geldiğinde ben mezuniyetime gitmemeyi göze alıp(ki annem bu evrede kıyameti kopardı ''asla gidemezsin saçmalama, biz ailen olarak mezuniyetini göremeyecek miyiz bunu mu bize hak gördün'' diye) ama ben ailesine ''onlarla gelmek istediğimi, bu törene benimde katılmayı çok istediğimi'' dile getirdiğimde onlar akrabalarında kalacaklarını, ben istiyorsam uçakla gelebilmemi tavsiye olarak sundular. sağolsun açıkça istemediklerini belli etmediler.

Yani daha nice nice şeyler. bunları yaşadığımızda ben hep uyardım sevgilimi. Zamanında istediğim, yapılması gereken tavırların hiçbirini sergilemedi. Fakat zamanla herşeyin daha iyiye gideceğini söylerek hatta şuan değiştiğini belirterek bir ümitle bugünlere geldik. Bugünlere gelirken benim asla boyun eğmeyeceğim şeylere, sevdiğim için sustuğum zamanlarım oldu. Hani diyorlar ya bunca zaman kör müydün de şimdi?
Kör değildim, herşeyi görüyodum ama sevdiğim insana inanmak istedim, o herşey düzelecek deyince'' bir umut '' diyerek yanaştım.
Bu hataya körlük mü aptallık mı denir orası tartışılır
Su saydiklarinin tek birini yasasam kapının önüne koyardım sevgilini. Eski sevgklmn ailesiyle tanistiğimda babasi surekli annesinin lafını kesip konusturmuyordu o kadar rahatsız olmustum ki bana yapılan bir saygısızlık değil belki ama benim ayrılık kararı almamda etkisi yok desem yalan olur. Cunku aile yapısı ailelerin uyumu benim icin önemli kadının konusturulmadiği bir ailenin icine girmek istemem demistim kendi kendime sonra bir başka olay olunca bitti gitti. Bence siz bu evlilikte cok mutsuz olursunuz ailenizi ardinizda birakmaya değer mi? Sizin için kimseye gık diyememis biraz pisirik bir erkek icin. Bence değmez. Ne aşklar bitiyor sinem kobal arda Turani unutmus ustune kenani bulmuş bir de. Peh.
 

Katipyarisi

Beni sevmeyin.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
6.307
20.407
31
ailem bu denli istememekte diretmeseydi, bende düşünmeyebilirdim sevgim örtebilirdi belki. Ama 6 yıllık bir ilişkide erkek arkadaşımdan evlilik adına bir hamle görmeyip, annesiyle tatsız şeyler yaşarken, üstüne ailemin sürekli tepemde benim görmediğimi düşündükleri, ilişkide ki uyumsuz yanlarımızı anlatırken de çelişkiye düşmemek için aptal olmak gerekir.
Sevgimden gram şüphem yok, fakat henüz daha ilişki evresindeyken yaşadığımız bunca sıkıntı (sadece burda alıntı yapılanlar yada açtığım konular haricinde olan bir sürü şey) bana acaba ailem haklı mı diye kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Ha diyceksiniz ki bunca zaman sonra neden şimdi o zaman?

İkimizde toyduk bu ilişkiye başladığımızda. Hatanın asılı burada başlıyor. Kuzeninin o zaman ki sevgilisi beni kuzenine yakıştırma yaptı. kuzeni karşıma geçip sevgilisini korurken erkek arkadaşım hala o kuzeniyle görüşmeye devam edip, hakkımı savunmadan, siz benim sevgilime bu şekilde konuşamazsınız demeden beni de onlarla görüşmek için ısrar etti.

Bir düğüne gittik (o düğüne gitmem için erkek arkadaşım çok ısrar etti, herkes seni tanıyor gelmen gerek diye) neyse gittik tam masalara oturucaz, annesi bana 'daha arada fol yok yumurta yok sen başka masada otur, bizle oturma'' dedi ve biz tıpış tıpış başka masada oturduk . sevgilimin 'hayır hepimiz bu masada oturucaz'' demesini bekledim ama buna da çıkardığı tek bir ses olmadı.

Sevgilimi askere ailesi ve ben birlikte götürdük. yemin töreni zamanı geldiğinde ben mezuniyetime gitmemeyi göze alıp(ki annem bu evrede kıyameti kopardı ''asla gidemezsin saçmalama, biz ailen olarak mezuniyetini göremeyecek miyiz bunu mu bize hak gördün'' diye) ama ben ailesine ''onlarla gelmek istediğimi, bu törene benimde katılmayı çok istediğimi'' dile getirdiğimde onlar akrabalarında kalacaklarını, ben istiyorsam uçakla gelebilmemi tavsiye olarak sundular. sağolsun açıkça istemediklerini belli etmediler.

Yani daha nice nice şeyler. bunları yaşadığımızda ben hep uyardım sevgilimi. Zamanında istediğim, yapılması gereken tavırların hiçbirini sergilemedi. Fakat zamanla herşeyin daha iyiye gideceğini söylerek hatta şuan değiştiğini belirterek bir ümitle bugünlere geldik. Bugünlere gelirken benim asla boyun eğmeyeceğim şeylere, sevdiğim için sustuğum zamanlarım oldu. Hani diyorlar ya bunca zaman kör müydün de şimdi?
Kör değildim, herşeyi görüyodum ama sevdiğim insana inanmak istedim, o herşey düzelecek deyince'' bir umut '' diyerek yanaştım.
Bu hataya körlük mü aptallık mı denir orası tartışılır
Bakın, bu adam evlenince delimanyak aileci olacak. Babasının kumar borçları olduğu gibi üzerinizde kalacak. Zaten 6 yıl çalışıp kenara bir düğün parası dahi atamamış adam o paraları netti sanıyorsunuz? Evlendiğinizde ailesi hakkında gık deseniz '' Ailem o benim, atmamam satamam, herşeyi biliyordun neden evlendin madem. '' lafını eşinizden duyduğunuzda o sevginiz de bacadan çıkıp gidecek. Benim şimdiki eşim, annesi daha ilk tanıştığımızda benim duyacağım şekilde akraba kızı hakkında '' Keşke oğlum onu alsaydı. '' dediği için annesini azarlamıştı. Daha sevgili iken ailesine sizin hakkınızı savunamayan adam ile evlenince işiniz zor.
 

gulendam_34

inanmak yolun yarısıdır :)
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2012
10.464
9.644
ailem bu denli istememekte diretmeseydi, bende düşünmeyebilirdim sevgim örtebilirdi belki. Ama 6 yıllık bir ilişkide erkek arkadaşımdan evlilik adına bir hamle görmeyip, annesiyle tatsız şeyler yaşarken, üstüne ailemin sürekli tepemde benim görmediğimi düşündükleri, ilişkide ki uyumsuz yanlarımızı anlatırken de çelişkiye düşmemek için aptal olmak gerekir.
Sevgimden gram şüphem yok, fakat henüz daha ilişki evresindeyken yaşadığımız bunca sıkıntı (sadece burda alıntı yapılanlar yada açtığım konular haricinde olan bir sürü şey) bana acaba ailem haklı mı diye kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Ha diyceksiniz ki bunca zaman sonra neden şimdi o zaman?

İkimizde toyduk bu ilişkiye başladığımızda. Hatanın asılı burada başlıyor. Kuzeninin o zaman ki sevgilisi beni kuzenine yakıştırma yaptı. kuzeni karşıma geçip sevgilisini korurken erkek arkadaşım hala o kuzeniyle görüşmeye devam edip, hakkımı savunmadan, siz benim sevgilime bu şekilde konuşamazsınız demeden beni de onlarla görüşmek için ısrar etti.

Bir düğüne gittik (o düğüne gitmem için erkek arkadaşım çok ısrar etti, herkes seni tanıyor gelmen gerek diye) neyse gittik tam masalara oturucaz, annesi bana 'daha arada fol yok yumurta yok sen başka masada otur, bizle oturma'' dedi ve biz tıpış tıpış başka masada oturduk . sevgilimin 'hayır hepimiz bu masada oturucaz'' demesini bekledim ama buna da çıkardığı tek bir ses olmadı.

Sevgilimi askere ailesi ve ben birlikte götürdük. yemin töreni zamanı geldiğinde ben mezuniyetime gitmemeyi göze alıp(ki annem bu evrede kıyameti kopardı ''asla gidemezsin saçmalama, biz ailen olarak mezuniyetini göremeyecek miyiz bunu mu bize hak gördün'' diye) ama ben ailesine ''onlarla gelmek istediğimi, bu törene benimde katılmayı çok istediğimi'' dile getirdiğimde onlar akrabalarında kalacaklarını, ben istiyorsam uçakla gelebilmemi tavsiye olarak sundular. sağolsun açıkça istemediklerini belli etmediler.

Yani daha nice nice şeyler. bunları yaşadığımızda ben hep uyardım sevgilimi. Zamanında istediğim, yapılması gereken tavırların hiçbirini sergilemedi. Fakat zamanla herşeyin daha iyiye gideceğini söylerek hatta şuan değiştiğini belirterek bir ümitle bugünlere geldik. Bugünlere gelirken benim asla boyun eğmeyeceğim şeylere, sevdiğim için sustuğum zamanlarım oldu. Hani diyorlar ya bunca zaman kör müydün de şimdi?
Kör değildim, herşeyi görüyodum ama sevdiğim insana inanmak istedim, o herşey düzelecek deyince'' bir umut '' diyerek yanaştım.
Bu hataya körlük mü aptallık mı denir orası tartışılır
olmaz arkadaşım çok zorlanırsınız
herşeyden önce çok pasif sevgilisiniz annesi ailesi resmen dışlıyor o hayır demeyi bilmiyor

bakın evlenip düzen kurduğunuzda oğlumun evi de evi diye diye çok gelecek gidecek size bunlar
kp size güvenip borç isteyip huzurunuzu kaçıracak
arkanızdaki adam dağ gibi biri olsaydı hadi deneyin en azından derdim

birde babanızın istemediğini sevgiliniz biliyor mu onlarda biliyorlar mı?
o zaman hepten yandınız bununla da alakalı çok sorunlar yaşarsınız