Sarımsak ve Zeytinyağı ile Mükemmel Saçlar

Gezgingiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
22 Ocak 2013
Mesajlar
943
Emoji Skoru
5
Sarımsağın Saça Faydaları

Saç, tırnaklar, sinirler ve cilt için faydalı olan sülfür açısından zengin sarımsak aynı zamanda selenyum ile E vitamininin vücut tarafından daha iyi işlenmesini sağlayarak saç sağlığı üzerinde olumlu etki yaratmaktadır. Yine saç sağlığı açısından önemli olan C, B6, B1 vitaminlerini içeren sarımsak özellikle yıpranmış saçları besler ve kolojen üretimini arttırır.

Sarımsaklı saç bakım ürünlerinin (sarımsak şampuanı, sarımsak tozu, sarımsak yağı…) yeniden saç oluşumunu desteklediği, saçların zayıfladığı bölgelerde tekrar saç çıkmasını sağladığı yönünde bazı bilimsel araştırmalarda bulunmakta. Aynı etkiyi elde etmek için bu ürünler yerine evde sarımsağı döverek saç derinize direk masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağının Saça Faydaları

Saç derisini ve saç tellerini yumuşatıcı etkisi bulunan zeytinyağı özellikle yıpranmış ve kolay kırılan saçların bakımında kullanılmaktadır. Saç şekillendirici ürün ve cihazların kuruttuğu, zayıflattığı saçlar için kullanabileceğiniz en etkili doğal ürünler arasında yer alan zeytinyağı düzenli olarak kullanıldığında saçlara doğal parlaklık verir, hacim kazandırır ve daha saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarımsağı yukarıda belirttiğimiz gibi havanda dövüp suyunu çıkardıktan sonra direk olarak saçların zayıfladığı bölgelere sürebilirsiniz. Bunun haricinde aktarlarda hazır olarak bulabileceğiniz sarımsak yağını da kullanabilirsiniz. Sarımsağı saç derisine sürerken parmak uçlarınızla masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmanız etkisini daha da arttıracaktır.

Sarımsağı saçınızda yaklaşık bir saat kadar beklettikten sonra saçlarınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz miktar zeytinyağını yine saç derinize masaj yaparak sürün. Geniş ağızlı bir tarak yardımıyla zeytinyağını diplerden uçlara doğru yayın. Her tutama eşit miktarda sürdüğünüzden emin olduktan sonra başınıza bir havlu sarın ya da bone takın ve 1-2 saat bekletin.

Zeytinyağını ve saç derisinde kalan sarımsağı normal bir şampuanla yıkayabilir ve nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sarımsak ve zeytinyağı ile saç bakımının bilinen bir yan etkisi olmamasına karşın sarımsak alerjiniz varsa bu ciltte kızarıklığa ve kaşıntıya neden olabilir. Sarımsağa karşı alerjiniz olup olmadığını tüm saç derinize uygulamadan önce elinizin üzerinde küçük bir alana sürerek görebilirsiniz.
 

sedaco

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Nisan 2011
Mesajlar
37
Emoji Skoru
1
sarımsağı çiğden ezip sürmeseniz daha iyi olur sanki, saç derinizi aşırı tahriş edebilir. Saçkran olanlar sürer ve saç derisini o bölgeye yerleşen virusle birlikte kaldırır sarımsak. Böylece hastalık iyileşir diye bilirim. Bir keresinde cenemdeki sivilcelerime sürmüştüm, cenem adeta ateşte yanmış gibi su topladı. İzi 2-3 yıl geçmedi. Bildiğim sarımsağı ( 1 kafa sarmsağı 1 fincan süt) sütte kaynarak haşlayıp sürmek tahriş etkisini azaltır derler. Bu şekilde saça sürülebilir diye okumuştum.
 

laeddis

Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
23 Ekim 2012
Mesajlar
23
Emoji Skoru
1
zeytinyağını ara ara kullanıyorum müthişş yumuşatıyor saçlarımı fakat fazla esniyor gibi geliyor oyüzden ara ara yapıyorum ama 1 hafta önce sarımsağı denedim menekşeyağıyla kullanmış olmama rağmen o iğğğğrenççç koku saçlarımdan çıkmıyor resmen koku sinmiş gibi hergün kokudan kurtulmak için ürün kullanmaktan iyice mahfoldu saçlar :KK70:
 

Semiram_

Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Mart 2018
Mesajlar
43
Emoji Skoru
4
Merhabalar
Ben de zeytinyağlı sarımsak kürünü yaklaşık olarak 3 ay kullandım sonrasında bir fayda vermiyor diye bıraktım bırakalı 1 ay oluyor birkaç gündür aynada saç uzunluğumun yarısı ya da daha kısa olacak saçlar gördüğümde çok şaşırdım yaklaşık 50 tel kadar diyebilirim. saç dökülmem Ara ara devam ediyor ve saçimun tepesinde açıklık var o da tam kapanmadı ancak yine de işe yaradığını söyleyebilirim muhakkak Denemekte fayda var kızlar Sağlıcakla kalın
 
Yukarı Alt