• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

schengen vizesiyle ilgili önemli bir mesele

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
merhaba arkadaşlar. ben schengene bağlı bir ülkeye turistik vize başvurusunda bulunmuştum. her belge tamdı ama red yedim. itiraz ettim ve hesabımda düzenli yatan para, 30.000 lira olmasına ve beni turkiyeye bağlayan yeterli sebepleri göstermeme rağmen yine red yedim. ülkelerinden geri dönmeyeceğimden korkuyorlarmis. Bu ülke Almanya falan değil bu arada, doğu Avrupa ülkelerinden biri... çok sinirlendim doğal olarak. hem çok uzun ve yıpratıcı bir süreçti hem de param gitti. neyse sorun şu ki ben yaz için aynı ülkeye staj ayarladım (erasmus) ve iki kere red yemiş biri olarak erasmus hayallerimin suya düşmesinden korkuyorum.. İngiltere gibi bir ülke olsa içim yanmayacak ama... tekrar vize başvurusu yapacağım tarihe yaklaşık 4 ay var. sizce yine red verirler mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.

duha_can

Velhasıl ziyan olduk, ziyadesiyle...
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
1.018
1.869
merhaba arkadaşlar. ben schengene bağlı bir ülkeye turistik vize başvurusunda bulunmuştum. her belge tamdı ama red yedim. itiraz ettim ve hesabımda düzenli yatan para, 30.000 lira olmasına ve beni turkiyeye bağlayan yeterli sebepleri göstermeme rağmen yine red yedim. ülkelerinden geri dönmeyeceğimden korkuyorlarmis. Bu ülke Almanya falan değil bu arada, doğu Avrupa ülkelerinden biri... çok sinirlendim doğal olarak. hem çok uzun ve yıpratıcı bir süreçti hem de param gitti. neyse sorun şu ki ben yaz için aynı ülkeye staj ayarladım (erasmus) ve iki kere red yemiş biri olarak erasmus hayallerimin suya düşmesinden korkuyorum.. İngiltere gibi bir ülke olsa içim yanmayacak ama... tekrar vize başvurusu yapacağım tarihe yaklaşık 4 ay var. sizce yine red verirler mi? yardımcı olursanız çok sevinirim.
Doğu Avrupa ülkeleri bu konuda çok sinir bozucular. Bireysel mi danışmanlık şirketi ile mi başvurdunuz?

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
Doğu Avrupa ülkeleri bu konuda çok sinir bozucular. Bireysel mi danışmanlık şirketi ile mi başvurdunuz?
başvurumu en iyi vize acentasiyla yaptim. itirazimi kendim yaptim. keşke hiç bulasmasaydim diyorum. boşu boşuna erasmusum yanarsa çok üzüleceğim...

duha_can

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
1.018
1.869
başvurumu en iyi vize acentasiyla yaptim. itirazimi kendim yaptim. keşke hiç bulasmasaydim diyorum. boşu boşuna erasmusum yanarsa çok üzüleceğim...
Ya çok ilginç. Evet danışmanlık şirketi garanti değil ama. Turlarda bile tur süresi kadar vize veriyor genelde Doğu Avrupa ülkeleri. Daha da kaprisli olmuşlar demek ki. Bu konuda forumlar falan oluyor. Sizin gibi tecrübe yaşamış olanlar yazmış olabilirler. Onları araştırsanız.

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
Ya çok ilginç. Evet danışmanlık şirketi garanti değil ama. Turlarda bile tur süresi kadar vize veriyor genelde Doğu Avrupa ülkeleri. Daha da kaprisli olmuşlar demek ki. Bu konuda forumlar falan oluyor. Sizin gibi tecrübe yaşamış olanlar yazmış olabilirler. Onları araştırsanız.
ya Erasmus durumum olmasa üzülmeyecegim ama şimdi zaten red gelir diye hiçbir şey yapasım gelmiyor, hevesim kaçtı. kesin red verirler gözüyle bakıyorum. çok üzgünüm. keşke aynı durumda olan biri çıksa...

duha_can

Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2013
1.018
1.869
ya Erasmus durumum olmasa üzülmeyecegim ama şimdi zaten red gelir diye hiçbir şey yapasım gelmiyor, hevesim kaçtı. kesin red verirler gözüyle bakıyorum. çok üzgünüm. keşke aynı durumda olan biri çıksa...
Belki burdan nokta atışı yardım edecek biri çıkabilir ama uzmanlığı vize, erasmus olan sitelere sorsanız yine fayda görebilirsiniz.

MadameBB

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2019
80
180
Erasmusta size davetiye ile kefil olacağı için reddedilme şansı çok düşük. Ben de başvuru yapmadan önce Red ihtimaline karşı arastirdigimda çoğu kişi red yerseniz yeni pasaportla başvurun diye yazıyordu kendi deneyimlerinden. Eğer calismiyorsaniz aylık yatan para pek önemli bir etken değil. Ben Erasmus yaptığım dönem çok rahat aldım vizeyi. Daha sonra turistik için davetiye ile vize aldım başka bir ülkeye. Bulunduğum ülkede o kadar kaçak var ki, kurunun yanında sizin gibi yaşlar da yanıyor maalesef. Çok sinir bozucu ve yıpratıcı bir durum sizin için hem zaman kaybı hem boşa giden para sonuçta. Umarım bir şekilde toparlar ve erasmusa gidersiniz

Nan85

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2014
1.999
2.764
Ingiltereyezatan schengene olmuyor oraya direkt basvuru yapman lazim benim bildigim red tarihinden sonra 6 ay gecmesi lazim ama yinede acentalara danisin

Yukarı Alt