• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

schengen vizesiyle ilgili önemli bir mesele

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
Erasmusta size davetiye ile kefil olacağı için reddedilme şansı çok düşük. Ben de başvuru yapmadan önce Red ihtimaline karşı arastirdigimda çoğu kişi red yerseniz yeni pasaportla başvurun diye yazıyordu kendi deneyimlerinden. Eğer calismiyorsaniz aylık yatan para pek önemli bir etken değil. Ben Erasmus yaptığım dönem çok rahat aldım vizeyi. Daha sonra turistik için davetiye ile vize aldım başka bir ülkeye. Bulunduğum ülkede o kadar kaçak var ki, kurunun yanında sizin gibi yaşlar da yanıyor maalesef. Çok sinir bozucu ve yıpratıcı bir durum sizin için hem zaman kaybı hem boşa giden para sonuçta. Umarım bir şekilde toparlar ve erasmusa gidersiniz
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. önceden erasmusla bir ülkede yarım sene kaldım. tam vaktinde ülkeme döndüm. yeni pasaport çıkarmak ise yarar mı bilmiyorum çünkü sonuçta sisteme işliyor red, TC nom varsa yine çıkar diye düşünüyorum. staj yerim hazır, her şeyim hazır, böyle aptal bir sebepten dolayı red yersem yıkılırım gerçekten. çünkü çok uğraştım bu stajı bulabilmek için...

Pamukannesi83

Guru
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
8.108
25.824
Son seneler zorlaştırdilar galiba. Geçenlerde bir kına geceye gittim. Damat beye (kız Türkiyeden evleniyor ve oraya yerleşecek) vize verilmediği için gelemedi. Mecbur damat olmadan oldu 🙄 İnsallah erasmus programınız yanmaz.

MadameBB

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2019
80
180
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. önceden erasmusla bir ülkede yarım sene kaldım. tam vaktinde ülkeme döndüm. yeni pasaport çıkarmak ise yarar mı bilmiyorum çünkü sonuçta sisteme işliyor red, TC nom varsa yine çıkar diye düşünüyorum. staj yerim hazır, her şeyim hazır, böyle aptal bir sebepten dolayı red yersem yıkılırım gerçekten. çünkü çok uğraştım bu stajı bulabilmek için...
Satın alınmış dönüş için uçak biletiniz var mıydı peki basvururken yoksa sadece rezervasyon mu? Bu da bir etken olabilir. Erasmus icin gidis dönüş satın alınmış bir biletle basvurursaniz reddetme ihtimalleri iyice düşer diye düşünüyorum

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
Son seneler zorlaştırdilar galiba. Geçenlerde bir kına geceye gittim. Damat beye (kız Türkiyeden evleniyor ve oraya yerleşecek) vize verilmediği için gelemedi. Mecbur damat olmadan oldu 🙄 İnsallah erasmus programınız yanmaz.
çok yazık... pasaportumuz neden bu kadar değersiz... teşekkür ederim :KK43:

pyanaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2017
126
141
Satın alınmış dönüş için uçak biletiniz var mıydı peki basvururken yoksa sadece rezervasyon mu? Bu da bir etken olabilir. Erasmus icin gidis dönüş satın alınmış bir biletle basvurursaniz reddetme ihtimalleri iyice düşer diye düşünüyorum
rezervasyondu. iyi ki de almamışım kesin yine red verirlerdi para yanardı. acaba itiraz edip red gelince o da mı sisteme giriliyor yoksa sadece bir tanesi mi

turuncupijama

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2015
12.128
48.195
staj ama bu, sizce aynı olur mu? bir de başvuru tarihleri yakın olacak... çünkü 4 ay kaldı
Daha önce red almadım.
Hatta schengen vizesi kıl olduğu için, adam akıllı başlayalım şu ise dedik, bize söylenen suydu
Ilk iki vizeyi muhakkak tur aracılığı ile alın.
Ben ilkini turla aldım sadece.
Ilki tur süresince,
Ikinci başvuru 15 gün,
ucuncu 45 gun,
Dorduncu de 6 ay aldim.
Hepsi ayrı konsolosluklar.

Reddedilmek isleri zorlaştırdı tabiki,
Ama sebebi ortadan kaldırabilirsiniz.
Buradaki okulunuzdan yuksek lisansa kabul almistir gibi bir belge, araştırma görevlimizdir vs yada oradaki okuldan bir yazışma işinizi çözer.
Doğru olmak zorunda değil. Orayı ikna etsin yeter.

MadameBB

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2019
80
180
rezervasyondu. iyi ki de almamışım kesin yine red verirlerdi para yanardı. acaba itiraz edip red gelince o da mı sisteme giriliyor yoksa sadece bir tanesi mi
O konuda bir bilgim yok. Ama redde karşı itiraz yasal hakkınız sonuçta bunu kullandığınız için sorun olacağını sanmıyorum. Tek başınıza turistik vizeye basvurmakla Erasmus arasında vize farkı var sonuçta aynı tip vize bile değil siz gönlünüzü rahat tutmaya çalışın

chamallows

geçmedi yare sözümüz
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
9.078
15.437
kuzenlerimden yurt disina cikisimizi artik cok zorladiklarini biliyorum ama erasmusta hic biri sorun yasamadi
yasadiklari tek sorun dışlanma oldu
gecen ayda 2 sene once ankara anlasmasiyla ingiltereye giden bir kuzenim bu dislanma sorunlari yuzuden esini ve cocuklarini tekrqr turkiyeye yolladi cocuklara okulda dirlik vermemisler
potansiyel terorist gibi davraniyorlar diyo hepsi
belkide red yeme sebeplerinizden biri bu durum olabilir

Yukarı Alt