Scottish Fold

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Emoji Skoru
67.202
Merhabalar. Benimde scottish fold kedim var 3 aylık bir kedi. Oyun oynamayı çok seviyor. Ama aşırı tüy döküyor. Mamasından başka her şeyi yemek istiyor. Tavuk özellikle yenildiği zaman saldırıyor. Arabaya bindiğinde çok ağlıyor.
Bazen çok mutsuz bazen çok neşeli . Sizce normal midir? Ve siz mamadan başka bir şey veriyor musunuz ?
aşırı tüy dökmesinin sebebi mama kaynaklıdır muhtemelen, tavuk vermeyin özellikle yaz aylarında.. hangi mamayı veriyorsanız onu değiştirin, tüy dökülmesi azalacaktır.. mevsim geçişlerinde çok dökülür..

deniz1923

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.242
Herkese merhaba
Öncelikle kedi sahibi olma ayrıcalığını bugün yaşıyacağımı belirtmek isterim .Daha önce 13 yıl köpek baktım :)
Sorum şu
18 aylık dişi bir kedi alıyorum . Sahibi bakamadığı için . Bu sevimli kedi bize alışır mı?
Depresyona girer mi ?
Evde gündüz biz işteyken nasıl yalnız kalır ?
Evim 6+2 büyük ve teraslı bir ev bazı odaların kapılarını kapasam tırmalar mı ? Ağlar mı ?
Biz evdeyken her yer açık olur ama çocukların odası kablo vs dolu .
Biraz bilgi alabilir miyim ?

Tikkabilla

Lupilup!
Pro Üye
Emoji Skoru
18.781
Herkese merhaba
Öncelikle kedi sahibi olma ayrıcalığını bugün yaşıyacağımı belirtmek isterim .Daha önce 13 yıl köpek baktım :)
Sorum şu
18 aylık dişi bir kedi alıyorum . Sahibi bakamadığı için . Bu sevimli kedi bize alışır mı?
Depresyona girer mi ?
Evde gündüz biz işteyken nasıl yalnız kalır ?
Evim 6+2 büyük ve teraslı bir ev bazı odaların kapılarını kapasam tırmalar mı ? Ağlar mı ?
Biz evdeyken her yer açık olur ama çocukların odası kablo vs dolu .
Biraz bilgi alabilir miyim ?
Yetişkin kediler bazen alışma sorunu yaşayabiliyorlar, umarım sizinkinde bir problem yaşanmaz. Annem de yetişkin iki kedi sahiplenmişti ama 1 yıl boyunca evin her yerine inatla işediler, artık baş edemedik. Eski sahipleri tekrar aldı kedileri mecburen ve işeme problemi ortadan kalktı.
Kediler evde yalnız kalabilen canlılar, siz işteyken o muhtemelen tüm günü uyuyarak geçirecektik ama işten gelince oyun oynatmalısınız ki biraz egzersiz yapmış olsun. Biz evde hiçbir kapıyı kapalı tutmuyoruz kedimiz erişemesin diye.. Biraz karaktere bağlı, bizimki çok uysal bir kedi, karıştırma, tırmalama huyları yok. Sadece kapı pencereye dikkat ediyoruz.

deniz1923

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3.242
Yetişkin kediler bazen alışma sorunu yaşayabiliyorlar, umarım sizinkinde bir problem yaşanmaz. Annem de yetişkin iki kedi sahiplenmişti ama 1 yıl boyunca evin her yerine inatla işediler, artık baş edemedik. Eski sahipleri tekrar aldı kedileri mecburen ve işeme problemi ortadan kalktı.
Kediler evde yalnız kalabilen canlılar, siz işteyken o muhtemelen tüm günü uyuyarak geçirecektik ama işten gelince oyun oynatmalısınız ki biraz egzersiz yapmış olsun. Biz evde hiçbir kapıyı kapalı tutmuyoruz kedimiz erişemesin diye.. Biraz karaktere bağlı, bizimki çok uysal bir kedi, karıştırma, tırmalama huyları yok. Sadece kapı pencereye dikkat ediyoruz.
Scottish olsa da bu sorunu yaşar mıyız?
Korktum şimdi :KK43:

Yukarı Alt