• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

SDM diyeti nasıl yapılır?

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.083
1.906
SDM diyeti nasıl yapılır? Sdm Diyeti Yorumları... Batı'da kırk yıldan fazla süredir birçok hastalığı tedavi eden ayrıca ketojenik diyet yöntemiyle zayıflatan SDM diyeti artık Türkiye’de...

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ ARTTI

SDM diyeti (Societa Dietetica Medica) batı dünyasında kırk yılı aşkın süredir kullanılan ketojenik ve düşük kalorili diyet sınıfına girer. SDM diyeti , kaliteli protein kaynaklarını alışılagelmişin dışında makarna, kurabiye, tatlı gibi ürünlerin yapımında kullanmıştır. Peynir altı suyu, yumurta, süt, bezelye gibi doğal kaynaklardan elde edilen yüksek kaliteli protein ve whey proteinlerini, SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda ürün geliştirerek çeşitliliği artırdı. Bu sayede bireylerin karbonhidrat ve tatlı tüketme ihtiyaclarını karşılıyor.

SEBZE TÜKETMEK ZORUNLU

Kişilerin boylarına göre olmaları gereken ideal ağırlığı hesap ederek günlük tüketilmesi gereken porsiyon sayısı belirleniyor ve bir menü oluşturuluyor. Bu menüye ek olarak izin verilen sebzelerin içinden tercih edilenlerin tüketilmesi de bir zorunluluk. Örneğin salatalık, marul, mantar, ıspanak gibi liste dahilinde verilen sebzeler içeriklerindeki mineral kaynakları ve enerjilerinden dolayı kesinlikle tüketilmeli. Sadece diyetisyen veya doktor kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzmanın reçetesi doğrultusunda firma tarafından kargoyla diyeti yapan kişinin ev veya ofisine gönderiliyor. Ürünlerin kullanım süreleri yeterli olduğu için tek seferde bir iki haftalık tüketilecek gıdayı göndermek mümkün. Kesinlikle uzman kontrolü olması koşulumuzun sebebi, kilo vermenin insan sağlığıyla olan direkt ilişkisidir. Ketojenik diyet günlük enerji tüketimini vücutta depo edilmiş yağlardan sağlar, bu sayede hem bölgesel hem de organlar arası yağların kaybına olanak verir.

Daha detaylı bilgi için: http://www.kadinlarkulubu.com/portal/diyet/sdm-diyeti-ve-bilinmeyenleri-119659.html
 

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.083
1.906
Sağlıklı Diyet Metodu açlık ve yorgunluğa neden olmaz.Lezzetten ödün vermez. Kas kütlesini korur.Hızlı ve kalıcı sonuç verir. Cildin esnekliğini korur.
Açlık ve Yorgunluk hissedilmemesi
Bu metod kişinin zorlanmadan takip etmesini ve bunun iştah kapatıcı ilaçlar kullanılmadan sağlanmasını mümkün kılar.

Kas Kütlesini Korunması
SDM gıda ürünleri aracılığı ile verilen protein katkısının miktar ve kalitesi, yağsız kas kütlesinin mükemmel şekilde korunmasını sağlar.

Hızla Varılan Sonuçlar
Hızlı kilo (ortalama olarak haftada 1.8 kg) ve santimetre (ortalama olarak bel kısmında 10 gün içerisinde 3 ile 4 cm) kaybı, genelde klasik diyetlerin hayal kırıklığına uğratmış olduğu kişiler için kuvvetli bir teşviktir.

Kalıcı Sonuçlar
SDM Metodu, geniş kapsamlı zayıflama ve beslenme düzeni süreçlerinin yönetimi ile uzun süreli mükemmel sonuçlar verir.

Düzenli Zayıflama ve Esnekliğini Yitirmeyen Cilt
Yağsız kas kütlesinin korunması, düzenli bir zayıflama sağlar. SDM; yüksek biyolojik değerli proteinler ve mikro besleyicilerle, cildin esnekliğini ve sıkılığını garanti altına alır.

Lezzetten Ödün Verilmez
SDM geniş ürün yelpazesindeki ürünler lezzetleriyle bireylerin damak zevklerini yitirmeden, mutlulukla diyet yapmalarını sağlar.
 

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.083
1.906
Karbonhidrat tüketimini kısıtlayarak sağlıklı yağları ve proteinleri yeterli düzeyde almayı sağlayan ketojenik diyet yöntemi olan SDM diyeti 1 haftada 1 bedene kadar incelmeyi sağlıyor.

Doktorların Batıda 40 yıldan fazla obezite ve obeziteye eşlik eden insülin direnci gibi birçok hastalığı tedavi ederken destek aldıkları ketojenik Diyet yöntemi ile direkt yağdan kilo kaybı sağlayan SDM diyeti Avrupa’dan sonra şimdi Türkiye’de.

Gücünü birlikte çalıştığı doktor ve diyetisyenlerden alan Societa Dietetica Medica, SDM Bilimsel Beslenme ve Diyet Çözümleri, bilimsel temelle hızlı bir şekilde zayıflatarak ideal kiloya sağlıkla ulaşmayı sağlıyor. 1 haftada 1 bedene kadar bölgesel yağ kaybı ile incelme imkanı sunan SDM Diyeti, açlık hissinin yaşanmaması, bölgesel yağlanmalara ve selülite karşı oldukça etkin olması, kas dokularının ve deri gerginliğinin korunması ile alışılagelmiş ve dönemsel Moda olan diyetlerden çok uzak ve bilimsel olmasıyla fark yaratıyor.

Avrupa’da yapılmış pek çok klinik çalışmaya ek olarak ülkemizde Acıbadem Üniversitesi’nde Prof. Dr. Murat Baş ve arkadaşlarının SDM Ketojenik Diyetleri ve Akdeniz tipi diyetler üzerine yaptığı karşılaştırmalı çalışmada SDM Diyeti uygulayanların Akdeniz tipi zayıflama diyeti uygulayanlara göre 2 kat daha fazla kilo, yağ kaybettiği, kolesterol ve insülin seviyelerinin düştüğü gözlemlenmiştir.

Yeterli protein, düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren, düşük kalorili ketojenik bir diyet olan SDM Diyeti İtalya’da uzmanların obezite ve fazla kiloya karşı kullandıkları bir yöntem olarak sadece uzman doktor ve diyetisyen reçetesi ile uygulanabiliyor. SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda whey protein bazlı ve lifli gıdaları ile, Türkiye’de bu alanda en zengin ürün seçeneği ile hem doyurucu hem de pratik bir diyet sunuyor. Sadece diyetisyen kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzman reçetesi doğrultusunda danışanların ev veya ofislerine gönderiliyor. Şu anda bu diyeti pek çok ilde pek çok uzman danışanlarına düzenli olarak reçete ediyor.

Sadece SDM ürünleri ve izin verilen sebzelerin tüketimi ile uygulanabilen SDM Ketojenik diyeti ayrı ve birbirini izleyen üç dönemden oluşuyor;

1. Zayıflama dönemi:

Düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren, düşük kalorili ketojenik bir diyet

Yüksek kaliteli protein indeksli (ideal ağırlığın kg’ı başına 1 g - 1,4 g) SDM protein takviyeleri ile kişinin ideal ağırlığına göre günlük protein ihtiyaçlarının miktar açısından takviye edilmesi.

Mikro beslenmenin tamamlanması: RDA'lara (önerilen günlük miktar) uygun vitaminler, mineraller, oligoelementler.

Haftada yaklaşık olarak 1,2-2,0 kg yağ kaybı sağlayarak 1 haftada 1 bedene kadar incelme

2. Geçiş dönemi ile SDM diyeti ile kilo kaybının sabitlenmesi ve kişiye yeniden beslenme programı verilmesi, porsiyon kontrolünün sağlanması amaçlanmaktadır.

3. Yaşam boyu sağlıklı beslenme; kişiye uygun dengeli bir beslenme ve fiziksel aktivite ile birleştirilerek hayat boyu optimal kiloyu korumaya yönelik beslenme programının oluşturulma aşamasıdır.

Ketojenik Diyet Nedir ?

Ketojenik diyetler ilk olarak obezite tedavisinde 1970'li yıllarda kullanılmaya başlanmış. Yıllar içinde obezitenin hızla artışıyla hızlı kilo vermede çözüm olmuştur. Ketojenik diyetin özelliği, karbonhidrat içeriği düşük bir diyet türü olması, en önemli noktası ise, glukoz yani karbonhidrat tüketimini kısıtlanırken sağlıklı yağları ve proteinleri yeterli düzeyde almayı sağlamaktadır. Ketojenik diyetler Batı’da çok uzun yıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle obezite ve dirençli kilolara (insülin direnci, polikistik over, troid vb nedeni ile kilo veremeyen), obeziteye bağlı ve/veya eşlik eden hastalıkların tedavisinde hızlı ve kalıcı kilo kaybını sağlayarak hastaların sağlıklarına kavuşmalarına yardımcı olur. Ketojenik diyetler günlük enerji kaynağı olarak karbonhidratı değil de vücuttaki yağ deposunu kullanır. Diyetin 4. gününden itibaren vücuttaki yağ yakılmaya başlanır ve bu sayede hızla kilo kaybı sağlanırken kişi kendinde yorgunluk ya da halsizlik gibi olumsuz etkileri yaşamaz.

Fransız Endokrinolog tarafından İtalya’da yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda üretilen özel içerikli ürünler ile beslenme tedavileri diyetisyenler tarafından hazırlanarak takip edilir. Kilo verme sonrası bir geçiş programı ile kişilerin kilo-yağ kaybı sabitlenerek kalıcı alışkanlıklar kazandırılır. Son süreçte de hastalar diyetisyen kontrolünde yaşam boyu sağlıklı beslenme programı uygulayarak yaşam tarzı değişikliği ile alışkanlıklarından kurtularak uzun yıllar kilolarını korur.

Societa Dietetica Medica, SDM Bilimsel Beslenme ve Diyet Çözümleri Hakkında

Societa Dietetica Medica, SDM Bilimsel Beslenme ve Diyet Çözümleri Firması, Avrupa’da 15 yıldır hizmet veren bir şirkettir. Fransız Endokrinolog Gilles Terracol tarafından özellikle kilo vermekte zorlanan hastaları için İtalya’da kurulmuştur.

S.D.M. diyetinin temelleri 1970’li yıllarda yayınlanan ketojenik diyeti ilk temeli Blackburn metoduna dayanmaktadır. SDM Firması ketojenik diyetleri uygulamayı kolaylaştırmak için kaliteli protein kaynaklarını gelişen gıda teknolojisi ile birleştirmiştir. Peynir altı suyu, yumurta, süt, bezelye gibi farklı kaynaklardan elde edilen yüksek kaliteli protein ve whey proteinlerini, çok çeşitli formlarda gıdaların üretilmesinde kullanmıştır. SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda ürün geliştirerek bu konuda bir ilke imza atmıştır. Ürünler ağırlıklı olarak İtalya’dan, bir bölümü ise Fransa ve İspanya’dan Tarım Bakanlığı onayı ile ithal edilmektedir. Bu ürünler sadece SDM ürünlerinin bir protokol içerisinde kullanılması veya belirli öğünlerin yerine geçmesi şeklinde tüketilebilir. Sadece diyetisyen kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzmanın reçetesi doğrultusunda danışanların ev veya ofislerine gönderilir. Ürünler çoğunlukla gerekli kiloyu verebilecek yeterli tüketim süreleri ve pratik kullanım özelliklerinden dolayı tek bir seferde uzun dönemli olarak da sipariş edilebilir.

Ketojenik diyetler Avrupa ve Amerika’da obezite ve diyabet tedavisine yardımcı olmak dışında kanser hastalarında da doktorun onayı doğrultusunda kullanılmaktadır. Ülkemizde Ketojenik diyetlerin tedavi edici özellikleri uzmanlar tarafından SDM ile birlikte daha fazla kabul görmeye başlamıştır. SDM diyet programı kilo vermek isteyen herkesin kolaylıkla uygulayabileceği bir diyettir. Program özellikle tedavi amaçlı Tip-2 Diyabet, insülin direnci, hipoglisemi, uyku apnesi gibi hastalıkların obeziteye eşlik etmesi veya bariatrik cerrahisi öncesi ve sonrası gibi özel beslenme gerektiren durumlarda kullanılabilir. Yapılan klinik çalışmalarda bu kilo kaybının beraberinde, bu programın hastalık bulgularını da anlamlı derecede gerilettiği gözlemlenmiştir.

Diyetisyenlerin, kişilerin tercih ve ihtiyacına göre hazırlayacaği düşük kalorili ketojenik diyet, bütün sağlık uygulamaları gibi faydaları kanıtlanmış ancak kuralları olan ve kullanılmaması gereken sağlık durumları da tanımlanmış bir diyettir. Dolayısıyla, metoda ilişkin eğitim almış uzmanlar tarafından uygulanmalıdır.
 

caddythecat

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
666
612
Ben yaptım cok ta guzel verdim ama koruyamadım geri aldim.simdi yine baslicam haftada 2 kg garanti gidiyor.Guzel bir incelme sağlıyor
 

Deniz Topcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
7
1
Ben de çok araştırdım. Ciddi kilo kayıpları ve incelme varmış ama ne yazık ki ürünler fahiş!! Gülü seven dikenine katlanır misali
:KK43:
 

karamukis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
16
0
Merhaba,

Ben de araştırdım ama bir soruma cevap bulamadım. Çok pahalı ürünler dolayısıyla diyetisyene gittiğimizde ürünlerin ücretini de mi bizler ödüyoruz. Zira hem diyetisyene haftalık ücret hem sdm diyeti için ücret ödediğimizde epey pahalı oluyor.
 

Deniz Topcu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
7
1
Merhaba,

Ben de araştırdım ama bir soruma cevap bulamadım. Çok pahalı ürünler dolayısıyla diyetisyene gittiğimizde ürünlerin ücretini de mi bizler ödüyoruz. Zira hem diyetisyene haftalık ücret hem sdm diyeti için ücret ödediğimizde epey pahalı oluyor.
Diyetisyene ayrı sdm ürünlerine ayrı ödeme yapılıyor. Önümüzdeki hafta artık başlayacağım. Kilolar canıma tak etti.. İnşallah işe yarar. Çünkü ürünler çok ama çok pahalı
 
Yukarı Alt