Sebzeli Kek (resimli)

Blueviolet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Patatesli ve kabaklı kek :KK66:

Patates ve kabaklar soyulup, rendelenir.
Fırın 150 derecede önceden ısıtılır

2 adet patates
2 adet kabak
100 gr beyaz peynir
3 yumurta
1 çay bardağı yoğurt
1 su bardağı sıvıyağ
dereotu, maydonoz.
tuz, karabiber
1 kabartma tozu
Un
üzeri için susam ve çörekotu

Derin bir kabın içine yumurtalar kırılır, yoğurt ve yağ ilave edilir, kabak, patates, ezilmiş peynir, dereotu maydonoz, tuz, karabiber de eklenip malzemeler karıştırılır kabartma tozu unla birlikte konur ( karışım koyu bir kek kıvamında olacak) yağlanmış tepsiye dökülerek ısıtılmış fırında üzeri kızarana kadar pişirilir. sıcak olarak servis edilir. afiyet olsun :KK66:

Son düzenleme:

deniz_gunes

Hayat devam ediyor...
Pro Üye
Emoji Skoru
11.124
Bu patates ve kabakların rendelendikten sonra fırında ısıtılmasını anlamadım şekerim..

Yani 150 derecede fırında pişirilecekmi demek istedin,?

Ayrıca bu kek, üzerine az miktarda sarımsaklı yoğurt gezdirilerek de servis yapılabilir gibi geldi bana..

Blueviolet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Bu patates ve kabakların rendelendikten sonra fırında ısıtılmasını anlamadım şekerim..

Yani 150 derecede fırında pişirilecekmi demek istedin,?

Ayrıca bu kek, üzerine az miktarda sarımsaklı yoğurt gezdirilerek de servis yapılabilir gibi geldi bana..
Patates ve kabaklar rendelenip hazırlanır ve kek sıcak fırına konacağı için önceden ısıtılır.
Yoğurtlu hiç denemedim ama banada iyi fikir gibi geldi denenebilir. sengözlerimebaksanab

Son düzenleme:
E

EU1

Ziyaretçi
bayanlar un ne kadar olacak? ben yemeği iyi yaparım da kek konusunda tam ölçü olmazsa sönmüş bir kratere benziyorlar

gzmuygun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Ben patates ve kabak koymuyorum bır de maydonoz yerıne dereotu ekleyınce cok lezzetlı oluyor denemenızı tavsıye ederım

Yukarı Alt