1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Seks

Konusu 'Cinsellik +18' forumundadır ve yaren_76 tarafından 8 Mart 2007 başlatılmıştır.

  8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 1. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Seks sadece büyük bir zevk kaynağı değildir. Yaşamımıza renk getiren, yaşamı paylaşmayı öğreten bir ilişkidir Seks, sağlığımız açısından da çok önemlidir, düzenli bir seks yaşamı, cinsel dürtüleri tatmin eder ve cinsel düzensizliğin getireceği stres, sinirlilik ve huzursuzluktan korur. Belki de daha uzun ve kaliteli yaşam için bir anahtardır. Burda vurgulamak istediğimiz seks yaparak daha uzun ve sağlıklı yaşayabileceğimiz değildir. Seks, çok geniş bir kavramdır sadece cinsel organların birbirlerine değmesi, uyarması ve orgazm yaşanması, tek

  başına seks değildir. Eşler birbirlerine daha çok bağlanır, birbirlerini daha çok düşünürler ve uyum içinde olurlar. Daha önce yaşadıklarını konuşurlar, zihinlerindeki hoş, birleştirici anıları tazelerler.
  Kalpleri de birleştirir
  Seks sadece bedenleri değil, ruhları ve kalpleri de birleştirir. Özellikle kadında seks isteği bir fiziksel aktiviteden çok, ruhunu doyurmak amacı ile kendine gösterir. Duygularını partnerine duygulu ve sevgi dolu sözlerle aktarmak, eşler arasında var olan toleransın da artmasına neden olacaktır. Bir çok sorunun çözülmesinde önemli bir adımı oluşturacaktır. Cinsellikte , egoizmin ortadan kalkması, bütün ortak konularda da daha açık ve paylaşımcı eşler yaratır. Eşlerin birbirlerine karşı olan bu yaklaşımları ve duydukları mutluluk cinsel uyarılma açısından da büyük önem taşır. Her iki eş de bu kadar mutlu oldukları bir ilişkiyi sık sık yaşamak isteyeceklerdir.
  Açık ve mutlu bir ilişki eşleri, 'Eşimi nasıl daha mutlu edebilirim?' sorusunu sormaya ve yeni fantaziler üretmeye yönlendirecektir.

  Başarıya giden yol
  Eşlerin cinsellik konusundaki bilgileri, eşler arasındaki ilişkilerin başarısı ve çeşitliliği açısından önemlidir. Burada vurgulamak istediğimiz eşlerin ne kadar çok cinsel deneyimi varsa veya ne kadar çok cinsel yöntem biliyorsa o kadar başarılı oldukları değildir. Her çift, yaşadıkları kültüre göre bilgi edinecekleridir. Önemli olan bilgilerini geliştirmek için kaynaklara başvurmaktan çekinmemeleridir. Eşinin karşısına, değişiklik olsun veya ilgi çeksin diye siyah deri seksi elbiselerle çıkarsa belki de eşinin kendisinden soğumasına neden olabilir.

  Kültürel yapı önemli
  Bu nedenle, eşler kendi kültürel yapılarının izin vereceği değişiklikleri kendileri bulmalıdır. Ancak bu konudaki kaynaklar onlara fikir verebilir. Cinsellikte atılacak bütün adımlar yakınlaştırıcı olmalıdır. Eşler, seks yaşamlarını ilgilendiren konularda çok dikkatli seçimler yapmalıdır ve eşlerinin düşüncesini mutlaka sormalıdır. Düzenli ve mutlu bir cinsel yaşam, sağlık, mutluk ve huzur getirecektir.
   
 2. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 3. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Rüyalarda ünlülerle sevişmek, o ünlünün temsil ettiği niteliklere kendi hayatınızda da ulaşma arzunuzu gösterir. Bu tarz rüyalar aynı zamanda kendi hayatınızda 'romantik bir çekiciliğe' ihtiyaç duyduğunuzu da ortaya koyar. Eğer Brad Pitt’le jakuzide seks yaptığınızı görüyorsanız, bunun anlamı; Pitt gibi kendinize güven duymak istediğiniz veya daha yaratıcı bir işte çalışmaya ihtiyaç duyduğunuzdur. Ancak gördüğünüz rüya sadece bir fantezi de olabilir. Açık alanda seks Rüyanızda kamuya açık alanda seks yaptığınızı gördünüz. Bu sizin ve
  çevreden geçenlerin tepkilerine göre iki farklı anlam alıyor. Eğer siz kamuya açık alanda seks yapmaktan memnunsanız ve çevreden geçenler de gördüklerinden rahatsız değilse bu, öfkenizi ve cinsel arzularınızı bastırdığınız anlamına geliyor. Ancak kamuya açık alanda seks yapmaktan rahatsızlık duyuyorsanız veya çevreden geçenler de rahatsız oluyorsa bu, suçluluk hissi yaşadığınız ve cinsellik konusunda takıntılarınız olduğu anlamına geliyor. İki durumda da yapmanız gereken, hayatınıza biraz heyecan katmak.

  Kankanın sevgilisiyle
  Merak etmeyin, rüyanızda en yakın arkadaşınızın sevgilisi ile seks yaptığınızı görmeniz, aldatma arzusu içinde olduğunuzu göstermiyor. Bu, tatmin olmayan ihtiyaçlarınız olduğunu gösteriyor. Bu durumda kendinize şunu sorun: “Rüyamda gördüğüm kişinin yaptığı ama sevgilimin yapmadığı şeyler neler?” Rüyadan alacağınız ipuçlarını ilişkinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Arkadaşınızı gördüğünüzde suçluluk hissedersiniz, unutmayın ki seks çoğunlukla semboliktir.

  Kadın kadına seks
  Kadınlar arasında lezbiyen seks rüyaları görmek oldukça sık rastlanan bir durum. Bu, kişinin lezbiyen olduğu anlamına gelmez. Bunun yerine “kadınsı yönlerinizin” okşanmasına ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. Bunun için kendinizi şımartmayı öğrenin. Gecelerinizi sizi pohpohlayan kişilerle geçirin. Vücudunuzun ve ruhunuzun verdiği sinyalleri iyi okuyun. Seksi davranmak yerine seksi olun.

  Çirkin patronla seks
  Kadınların sık sık gördükleri rüyaların arasında çirkin, şişman ve şovenist patronlarıyla seks yapmak da yer alır. Bu patronunuza karşı gizli arzular duyduğunuz anlamına gelmez. İş hayatınızda kendinizi yetersiz hissettiğiniz veya teşvike ihtiyacınız olduğunu gösterir. Rüyanızda, iş yerindeki iktidar ilişkisini tersine çevirmiş olursunuz. Rüyanızda itici bulduğunuz biriyle seks yapmayı görüyor olmanız, aynı zamanda kendi bedeninizi de yeniden forma sokmayı arzuladığınızı gösterir.

  En heyecanlı 15 fantezi
  1. Öpüşmek
  2. Çorap ve jartiyerler
  3. Kirli sakal
  4. Çikolata
  5. Hemşireler
  6. Komşunun kızı
  7. Aşk
  8. Ne kadar iyi seks yaptığını duymak
  9. SMS mesajıyla flört
  10. Polisler ve itfaiyeciler
  11. Ucu gözüken iç çamaşırı
  12. Kremşanti
  13. Bacakların içi
  14. Motosiklet
  15. Sutyen askıları
   
 4. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 5. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Cinsel sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu sorunların nereye dayandığını ve neler yapılması gerektiğini biliyor musunuz?
  Cinsel sorunlar, bireylerin sağlıklı ve doyurucu bir cinsel yaşam kurmalarını, sürdürmelerini engelleyen tıbbi, psikolojik, sosyal ve kültürel tüm sorunları içerir. Cinsellikle ilgili korku ve kaygılar, utanma, suçluluk ve günahkarlık duyguları, erkeklerde sertleşme güçlüğü, erken boşalma, kadınlarda uyarılamama ya da orgazm olamama gibi çeşitli konulardaki takıntılar ya da korkulardan oluşurlar. Yetiştirilme ve

  yapmaları hoş karşılanmaz. Küçüklükten itibaren bu şekilde telkin edildiği için, ileride bu bireylerin cinsel yaşamlarında sorun yaşamaları kaçınılmazdır.

  "İyi kız" sendromu
  "İyi kız" sendromu, edilgenlik, boyun eğme, yumuşak başlılık, incelikli olmakla ölçülür. Yurtdışında yapılan araştırmalar, orgazm olamayan kadınların yüzde 88’inin çocukluklarında veya genç kızlıklarında kendilerini "iyi kız" olarak tanımladıklarını; orgazm olan kadınlarda ise bu oranın sadece yüzde 30 olduğunu göstermiştir.

  Negatif beden imajı
  Orgazm bozukluğu olan kadınlarda kendilerine duydukları saygının azlığı, yetersizlik duyguları ve olumsuz beden imgesi daha sık görülmektedir.

  Katı dini ve ahlaki inançlar
  Bazı insanlar cinselliğin günah ve ayıp olduğu yönünde katı mesajlarla büyütülürler. Erişkin olduktan sonra da doğal olarak hissedecekleri cinsel arzularını bastırırlar. Örneğin, vajinismuslu kadınların bir kısmında dinsel şartlanma görülür.

  Baba-kız ilişkisinden kaynaklanan nedenler
  Çocukluğunda babalarından ayrı kalan, babaları tarafından terk edilen ya da babalarını kaybeden kadınlarda ve babalarıyla birlikte büyümüş ancak duygusal yakınlık kurmayan kadınlarda orgazm olamama oranı daha yüksek bulunmuştur. Bazı vajinismuslu kadınların da babalarıyla yakın ve duygusal ilişki kurmada sorunları olduğu görülmüştür.

  Cinselliği aşağılayan aile
  Vajinismusu olan kadınların annelerinin sıklıkla cinselliği değersizleştirdikleri gözlenmiştir. Böyle anneler, cinselliği sadece erkeklerin istediği bir şey olarak görürler ve kızlarına da cinsel organlarını kirli olarak yansıtırlar.

  Zayıf, güçsüz anne
  Dayak atan baba ile dayak yiyen anneden oluşan aile modelleri, vajinismusun önemli sebeplerinden biridir.

  Kişilik sorunlarıAğır kişilik bozukluklarına sıklıkla cinsel sorunlar eşlik eder. Örneğin, şizoidlerde cinsel ilişki isteği azdır, borderline kişilik bozukluklarında ise cinsel sorunlar çok çeşitlidir.

  Cinsel kimlik veya yönelim sorunları
  Eşcinsel olanlar ile eşcinsel arzularını bastırıp bir erkekle birlikte olmaya çalışan kadınlarda da uyarılma ve orgazm sorunları ortaya çıkar. Çünkü kişinin arzu duyduğu şey ile yaşadığı şey arasında bir uyumsuzluk vardır.

  Cinsel taciz ve travmalar
  Özellikle cinsel tiksinti bozukluğunda ve başta vajinismus olmak üzere bazı cinsel işlev bozukluklarında, cinsel şiddete maruz kalma öyküsüne sık rastlanır.
   
 6. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 7. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  İtiraf edin ki siz müzmin bir "utangaç"sınız! Partnerinize seksi sözler söylemeyi bırakın, sevgilinizin yatakta istemediğiniz şeyleri yapmasına bile itiraz edemiyorsunuz. "Böyle gelmiş böyle gitmez" diyorsanız, o zaman adım adım utangaçlıktan kurtulmanın tam zamanı!... Prezervatif kullanmasını söylemeye utanıyorsanız... Ona prezervatif kullanması gerektiğini söylemek için en uygun zaman hangisi? Evden içeri girer girmez? Önsevişme sırasında? Ya da tam cinsel birleşme başladığı anda? Utangaç bir kadın için
  bu sorunun yanıtı her zaman "hiçbir zaman" olacaktır. Çünkü o henüz sutyeninizi açmaya uğraşırken, siz komodinin gözünden bir prezervatif çıkardığınızda, kötü bir tepkiyle karşılaşmaktan korkuyorsunuz. Ama unutmayın ki, cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanmayı ya da hamile kalmayı istemiyorsanız, "prezervatif kullan" demekten başka çareniz yok. Utangaç bir aşık olsanız bile, o sizi öpüp okşarken prezervatifi paketinden çıkarmak size düşüyor. Eğer itiraz edecek olursa, utangaçlığı bir kenara bırakıp bu konuda ciddi olduğunuzu belirtin. Hatta "prezervatif yoksa seks de yok" gibi bir cümle kurun...

  Yatakta ne istediğiniz söylemek
  Utangaç bir kadın olarak yatakta ne istediğiniz söylemeye diliniz varmıyorsa, basit bir anahtar cümlemiz var sizin için: "Söyleme, göster!" Ona "Bana sıkıca sarıl, sonra da elini şuraya koy" demek yerine sıkıca sarılın ve elini okşayarak nereye koymasını istiyorsanız, oraya doğru itin. Yatakta çiftler hareketlerini partnerlerine göre düzenler. Yani siz hızlanırsanız, partneriniz de hızlanacaktır. Siz yavaşlarsanız o da yavaşlayacaktır!

  Yatakta ne istemediğinizi söylemek...
  Yatakta partnerlerinin yaptıklarından hoşlanmadıklarını ifade eden kadınların sayısı oldukça az. Oysa bu sandığınızdan kolay. "Oraya dokunmanı istemiyorum" diyerek ilişkiyi berbat etmenize gerek yok. Biliyorsunuz ki, onun isteği de sizi memnun etmek. Bu durumda yine "göstermeniz" yeterli olacaktır. Ya da kulağına hafifçe "Sevgilim biraz daha yavaş olur musun" diye fısıldayabilirsiniz...

  Oral seks yapmak, yaptırmak...
  İşte asıl utangaçlık yaratan durumlardan biri... Eğer partnerinizin size oral seks yapmasından hoşlanmıyorsanız, aslında çok şey kaçırdığınız ortada! Bu konudaki utangaçlığınızı ortadan kaldırmak için seksten önce ılık bir duş alın. İlişki sırasında partneriniz kendiliğinden "aşağı" doğru iniyorsa, itiraz etmeden kendinizi rahat bırakın... Ona oral seks yapmaya gelince... Yazık ki tüm erkekler kendilerine oral seks yapılmasını severler. Eğer onun ısrarlarına utangaç "hayır"larla yanıt veriyorsanız, bir de zifiri karanlıkta bunu yapmayı deneyin... Biraz da alkollü olursanız, daha keyifli olabilir.

  Regl döneminiz olduğunu söylemek...
  Yine ayın o malum günleri...Öpüşmeye başlıyorsunuz, bir süre sonra eli pantolonunuzdan içeri kayıyor. Siz elinizi hızla onun elinin üzerine koyup durduruyorsunuz. Çünkü sevişecek durumda değilsiniz. Regl döneminde sevişmek kişisel bir tercih. Bazı kadınlar sevişir, bazı kadınlar sevişmez. Eğer sevişmek istemiyorsanız, bunu sevişme noktasına gelmeden söyleyin. Eğer bunu söylemeye utanıyorsanız, tuvalette onun görebileceği bir yere tampon ya da ped bırakın... Başka yapacak bir şey yok
   
 8. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 9. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Sevişirken Başınız Ağrıyosa ...Memorial Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Abdullah Özkardeş, cinsel ilişki sırasında yaşanan baş ağrılarının beyin kanamasına neden olabildiğini söyledi.


  Her insan yaşadığı baş ağrıları öksürük, egzersiz ve cinsel ilişkiyle tetiklenip başlayabiliyor.

  Cinsel ilişki sırasındaki ağrıları birçok kişinin bilmediğini belirten Dr. Abdullah Özkardeş, "Bu ağrılar cinsel efora bağlı olarak oluşuyor. İlişkideki heyecan arttıkça da şiddetleniyor. Erkeklerde daha fazla görülüyor" dedi.

  Cinsel ilişkiye bağlı baş ağrılarının iki ana tipi var. İyi huylu ve kötü huylu baş ağrıları. İyi huylu baş ağrılarında kişide kalıcı bir hastalık oluşmuyor. Ayrıca altta yatan bir beyin hastalığı da bulunmuyor. Kötü huylu ağrılar ise doğuştan gelen anormal damar yapıları ve damarda balonlaşmayla ortaya çıkıyor. Ölüme neden olabiliyor. Doktorlar bu tür ağrıların sıklığını belirlemekte ve tanı koymakta zorluk çekiyor.

  Orgazmda artıyor!Ağrılar daha çok 20-60 yaş arasında görülüyor. Cinsel ilişkiyle ilgili baş ağrıları, orgazm öncesinde veya sırasında baş ve ensede, her iki tarafta birden ortaya çıkıyor. Mastürbasyon yapmakla da ağrı görülüyor. Ağrı saatlerce sürebiliyor. Bazı hastalarda bu ağrılar çok rahatsız edici olduğundan, cinsel ilişki devam edemiyor. Ağrıyı yaşayanlar, yine olacak korkusuyla cinsel ilişkiden kaçıyor. Ağrı başlayınca orgazmdan önce ilişkinin sonlandırılması ile ağrı kesilebiliyor. Dr. Özkardeş, bu ağrıları çeken hastalara şu önerilerde bulunuyor:

  "Ağrınız varsa birkaç hafta cinsel ilişkiye girilmemeli. İlişki öncesinde beta blokerler, kalsiyum kanal blokerleri ve antienflamatuar ilaçlar kullanılabilir. Sildenafil (Viagra), bu ağrıların yüzde 10’una iyi gelmektedir. Bazı hastalarda kilo verme, egzersiz yapma ve cinsel ilişkide daha pasif bir rol üstlenme ağrıyı kesebilir."
   
 10. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 11. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  KADINLARDA SEKS HORMONLARI

  Genelde kadınların hormonlarla ilgili bilgisi, menopoz dönemine gelinceye kadar oldukça eksik kalıyor. Erken yaşlarda hormonların işlevleri hakkında bilinçlenmek ise, kadının genç kalmasını sağlıyor.

  20 Lİ YAŞLAR
  Ergenlik çağındaki bir genç kızın östrojen artışıyla, göğüsleri büyür, kalçaları belirginleşir, erojen bölgelerinde tüylenme olur. Adet gördükten sonra her ay yumurtalıklar yumurta hücresi üretir. Yirmili yaşlara gelindiğinde östrojen ve progesteron hormonları, beyinle 25 yıl kadar sürecek bir işbirliğine girerler. Her ay adet gününden iki hafta önce yumurtalıklar artan miktarda östrojen hormonu salgılar. Östrojen miktarındaki bu artış aynı zamanda ruh halini de etkiler, araştırmalar östrojenin yükseldiği günlerde kadınların daha asabi, alıngan ve saldırgan olduğunu, azaldığı günlerde ise kendilerini daha iyimser, mutlu ve sağlıklı hissettiklerini gösteriyor. 14 gün sonra ise her bir yumurtalıktan bir yumurta hücresi rahime bırakılır. Bu günlerde progestoren miktarı artarken östrojen miktarı tekrar azalmaya başlar.

  ÖSTROJEN SALDIRGAN YAPIYORÖstrojen hormonu, vajinanın nemli ve kaygan olmasını sağlayarak kadını cinsel ilişkiye hazırlayan bir hormon. Dahası, ilişki sırasında kadının vajina duvarındaki damarlara daha fazla kan dolmasını sağlayarak , kadının uyarılmasını, ilişkiden zevk almasını sağlıyor. Kadınların cinsel isteğini artıranlar, testesteron hormonu ve her ay yumurtalıklar ve böbreküstü bezleri tarafından salgılanan testesteron (erkeklik) hormonu. Testesteron seviyeleri yumurtalama sürecinde yükselirken, araştırmalar bu dönemde kadınların cinsel isteğinin arttığını gösteriyor. Psikologlar insanın cinsel dürtülerinin oldukça karmaşık olduğunu, cinsel arzuların hormonlar dahil pek çok faktöre bağlı olarak artabileceğini söylüyorlar. Duyguların yoğunluğu, maddi sorunlar , eşlerin birbirlerine anlayışlı olup olmaması da cinsel arzuyu belirliyen etkenlerden.

  ADET DÖNEMİ TUZU, KAFEİNİ KESİN
  Kadınların hemen hemen % 90 ı adet öncesi dönemde göğüslerde gerginlik, vücutta şişkinlik, aşırı yeme, başağrıları, tahammülsüzlük gibi durumlarla karşı karşıya kalıyorlar. Kadınların % 20 lik bir kısmı ise adet dönemini ağrılı bir şekilde geçiriyor. Araştırmalar adet öncesi dönemdeki semptomların , kadının sex hormonları üzerinde rol oynamasına karşın, bu etkilerin hamilelik ve menopoz dönemindeki kadar yoğun olmadığını gösteriyor. Bazı uzmanlar sex hormonlarının, adet dönemi öncesi rahatsızlıklarından çok, depresyon ve tiroid bozukluklarına bağlı olarak etkilendiğini iddia ediyorlar. Eğer her ay adet öncesi rahatsızlıklarınız fazla ise, bu dönemde tuzu, şekeri ve kafeinli içecekleri kesin. Alkolden kaçının, daha sık ve azar azar yemek yiyin. Ağır, yağlı yiyecekler yerine hafif, sebzeli yemekleri tercih edin. Ayrıca bugünlerdeki stresinizi azaltmaya, her gün yapacağınız yarım saatlik bir jimnastik de yardımcı olacaktır.

  SPERMLER 3 GÜN YAŞAYABİLİYOR
  Henüz yirmili yaşlarda iken kadınların % 90 ı herhangi bir tedaviye ihtiyaç duymadan, doğal yollarla çocuk sahibi olabiliyor. Yumurtalıklardan her ay salınan yumurta hücresi, sağlıklı bir sperm hücresiyle, ilişkiden sonraki 10-12 saat içerisinde kolayca döllebilir. Sperm hücrelerinin kadın vücudunda canlı kalma süresi 3 gün kadar, bu aynı zamanda, ilişkiden sonraki 2 gün içinde ,kadının hamile kalma şansının devam ettiğini gösterir. Eğer düzenli bir sex hayatınız yoksa, ve de adet döneminizin tam ortasındaki yumurtalama tarihinizi belirlemek istiyorsanız, ovulasyon belirtici araçlardan kullanabilirsiniz. Vücut ısısının günlere göre değişimini ölçen bu aletlerle, vücuttaki ısının en çok yükseldiği gün olan yumurtalama günlerinizi takip edebilirsiniz.

  30 LU YAŞLARHayatın en yoğun tempolu yaşandığı 30 lu yaşlarda , vücut daha fazla yorulmaya başlar ve buna bağlı olarak sex hormonları da düzensiz salgılanmaya başlar. Örneğin adet öncesi dönem bazı kadınlar için, 20 li yaşlarda ağrısız geçerken, 30 lu yaşlara gelindiğinde fazla stresli bir iş veya ev hayatı yüzünden, ağrılı geçebilir. Bu dönemde her zamankinden daha fazla sağlıklı olmaya, düzenli beslenmeye ve egzersiz yapmaya ihtiyacınız vardır. Bu yaşlarda cinsel arzularınız testesteron hormonunun kontrolü altında olmasına rağmen, östrojen cinsel ilişki sırasında kadının en çok ihtiyaç duyduğu hormondur. Bu yaşlarda kadınlar cinselliği doyasıya ve özgürce yaşamanın tadına varırlar, düzenli bir sex hayatları vardır. İstatistikler haftada bir cinsel ilişkide bulunan kadınların kandaki östrojen seviyelerinin yükseldiğini gösteriyor. Bu durumun da, kalp- damar dolaşım sistemini düzene sokmaktan tutun da ,baş ağrılarının giderilmesine kadar pek çok faydası bulunuyor.

  30 lu yaşların ortalarından sonlarına doğru hormonların düzensizleşmesi nedeniyle, adet dönemi öncesi sıkıntıları artar. Başağrıları, sinirlilik , huzursuzluk ve tahammülsüzlük gitgide artan dozajlarda görülmeye başlar. Migreni bulunan kadınların % 60 ı bu dönemde migren krizine tutuluyorlar.

  Başağrılarından şikayetçiyseniz bu dönemde alkol almamaya dikkat etmelisiniz. Bazı kadınlarda, adet dönemi baş ağrılarını önlemede, östrojen ve doğum kontrol hapları faydalı olabiliyor.

  40 LI YAŞLAR
  35 yaşından 40 lı yılların başlarına kadar kadınlar sex hayatlarının doruğunu yaşarlar. Ancak 40 yaşından itibaren , menopoz öncesi dönemine girilmesiyle hormonlarda hızlı bir değişim olur. Bu hızlı değişimle östrojen hormonu azalır, ateş basması, terleme, geceleri uyuyamama kadınların sık sık şikayet ettiği durumlardır. Adet zamanları düzensizleşmeye başlar. Bazı aylar yumurtalıklardan yumurta salınmaz ve sonunda kadınlar adetten kesilir. Adetten kesildikten yaklaşık 1 yıl sonra da kadınlar menopoza girerler. Artık yumurtalıklardan projestoren ve östrojen üretilmemeye başlar.

  Östrojen hormonunun azalması kadınların sex arzusunun tamamen kaybolmasına neden olmaz, hatta çoğu kadında yumurtalıklar, sex arzusunun en büyük kamçılayıcısı olan testesteronu üretmeye devam eder. Araştırmalar kadınların menopoz öncesi dönemde , sexe olan arzularının, eşleriyle bir problem yaşamadıkça aynen devam ettiğini gösteriyor. Ancak östrojen üretiminin durmasıyla birlikte, kadının vajinal duvarları kurulaşır, elastikiyetini kaybeder ki bu da, sexi kadın için zor ve acılı bir hale getirir. Günümüzde üretilen östrojen kremleri bu soruna çözüm getiriyor gibi görünsede, doktorlar her kadının vajinal emme kapasitesi farklı olduğu için, ne kadar östrojenin kan dolaşımına katılacağı konusunda hemfikir olamıyorlar.

  Hormon Takviyesi
  Menopozdan sonra kadınların yumurtalıkları östrojen üretemez hale gelir, artık kadının tek doğal östrojen kaynağı yağ hücrelerindeki adrenal bezleridir. Fazla kilolu olmak genel sağlık için zararlı olmasına rağmen , bir diğer gerçek kilolu kadınların, menopoz sonrası rahatsızlıklardan en az şikayetçi olduğudur. Östrojen kaybıyla vajina kuruluğunu ve elastikiyetini kaybetmenin yanısıra, idrar yollarının enfeksiyona yatkınlığı da artar. Bunların yanında östrojen azalması kalp hastalıkları riskini arttırır ve kemik erimesini hızlandırır. Pek çok doktor günümüzde, kadınlara östrojen hormonu takviyesini tavsiye ediyor. Ancak tıp dünyasında östrojen ve progestorenin etkileri tam olarak kanıtlanmış değil. Örneğin progestoren hormonu östrojenle birlikte alındığında rahim kanserini önler mi, veya tam tersi ikisi birlikte alındığında göğüs kanseri riskini arttırır mı, ya da östrojen takviyesi kalp hastalıklarını önler mi, gibi sorular halen gündemde.

  Bu sorular halen gündemde ola dursun, bir başka gerçek var ki, o da kadınların menopozdan sonra 20-30 yıl kadar daha yaşadıkları. Durum böyle iken , sex hormonları takviyesi konusunda karar verebilmek için yapılacak en doğru şey araştırmaların bir an önce sonuçlanmasını beklemek.

  HORMONLARINIZ YOLDAN ÇIKARSA
  Yetişkin bir kadının sex hormonları, her ay sistemli bir şekilde salgılanır. Ancak fizyolojik ve psikolojik nedenlerden dolayı hormonlarınız dengesiz salgılanabilir. İşte bu zamanlarda neler oluyor gelin görelim ;

  • Yüzde aşırı kıllanma, sivilceler, düzensiz adet görme ve hamile kalamama durumu androjenlerin fazla miktarda çalıştığının göstergesidir.

  • Normalde her ay rahim etrafını çevreleyen zar dokusu, beyinden gelen hormonal sinyallerle faaliyete geçer. Hormonlardaki değişimler, rahim zarının iltihaplanmasına neden olabilir.

  • Östrojen hormonunun uzun süre ile vücutta faaliyet göstermesi, göğüs kanserine davetiye çıkarabilir. Araştırmalar 12 yaşından önce adet görmeye başlayan, menopoza 50 lili yaşlardan sonra giren, geç doğum yapan veya hiç doğurmayan kadınların, vücutlarında uzun müddet östrojen salgılanması nedeniyle, göğüs kanseri risk grubuna dahil olduğunu gösteriyor.

  • Depresyon, hızlı kilo verdiren rejimler, tiroid bozuklukları hormon dengenizi bozar. Hormon dengesi bozulan kadınlar düzensiz adet görmeye başlar. Böyle zamanlarda her ay düzenli olarak vücut dışarısına atılmayı bekleyen kan, menstural kanama olmayınca, yumurtalıklardaki ufak keseciklere dolar. Bunun sonucu polikistik over sendromu denilen, yumurtalık kistleri oluşur.
   
 12. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 13. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Şeker kadında cinselliği etkiliyor

  Şeker hastalarının yarısından daha fazlasında cinsel fonksiyon bozuklukları ortaya çıkıyor. Şeker hastası kadınlarda olan ana yakınma, vaginal nemlenmenin azalmasıdır.

  Memorial Hastanesi Nöroloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Abdullah Özkardeş, bu durumun cinsel birleşmeyi tatsız bir hale getirdiğini vurguladı. Özkardeş, "Kadınlarda görülen bu nemlenme azalması, erkeklerdeki sertleşme zorluğunun eşitidir. Nemlenme azalması, sinirlerin ve damarların şeker hastalığı nedeni ile etkilenmesi sonucu ortaya çıkar" dedi

  Hastalıklar Cinselliği Ne Kadar Etkiler.

  Artrit, Koroner Hastalıklar, İnme, Diyabet, Parkinson, Cerrahi girişimler ve uzun süre kullanılan ilaçların yan etkileri cinselliği etkileyebilir. Özellikle hayatı tehdit eden veya vücut görüntüsünde değişikliğe yol açabilecek ve özgüveni azaltacak bazı hastalıklar psikolojik olarak ta cinselliği etkiler. Partnerlerden biri diğer partner hasta ise cinselliği istemenin uygun olmayacağı kanısına kapılır. Yaşam tarzında da oluşan değişiklikler, emeklilik, çocukların evden ayrılması, bazı kayıplar, bu durumu olumsuz etkiler. Sigara kullanımı, aşırı alkol tüketimi, uyuşturucu, kötü beslenme de cinsel sorunları etkileyebilir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 29 Mayıs 2008
 14. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 15. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Yatakta baştan çıkarma rehberi

  Birkaç saniye içinde ortamı ısıtmak mı istiyorsunuz? Ya da sevgilinizi yavaş yavaş havaya sokmak mı? Her şey sizin elinizde. İşte çeşitli zaman dilimleri için baştan çıkarma rehberi.

  Sevgilinizi 30 saniye içinde kışkırtmak istiyorsanız, bunu onun en beklemediği zamanda yapmak durumundasınız. İçgüdülerine hitap edin ki o da refleks olarak cevap versin.

  Çıplak gerçekler
  Şimdiye kadar en az bin kere aksesuarlar hakkında konuşulduğunu duymuşsunuzdur. Ama hiç denememişsinizdir öyle değil mi? Mumlar, yüksek topuklu ayakkabılar, parlayan bir ten, kıpkırmızı bir ağız, göbek deliğine kadar sarkan bir kolye... Onun karşısına çıkışınızı planlayın. Kapıyı ilk önce ufak bir parça açın, sonra geri çekilin ve sonuna kadar açın. Duvara yaslanın, tek eliniz kolyeyle oynarken ağzınızdan tek bir kelime çıksın: "Ge!!"

  Laga luga yapmadanOna ne istediğinizi net bir şekilde söyleyin: Onu istiyorsunuz, hem de şimdi! Arabada, ev kapısının hemen önünde, merdivenlerde, asansörde vs. "Acaba", "keşke", "sence?" gibi ifadeler kullanmaktan kaçının. Bir cümlede tüm arzunuzu ifade edin: Şehvet, cesaret, vaat... Yalınlık buradaki baştan çıkarıcı kuvvet! "Al beni şimdi!", "Seni hissetmek istiyorum!" cümleleri sayesinde sevgilinizin/eşinizin dizlerinin bağını çözebilirsiniz.

  Öpücüğün cazibesi
  30 saniyelik bir öpücükle partnerinizi baştan çıkarmak mı istiyorsunuz? Bunun en kolay yolu öpücük sırasında onu kendinize doğru çekmenizden geçer. Bir elle ensesindeki saçları okşayın, diğer elinizle kemerini tutun, bu sırada kendinizi biraz geri çekin ama öpmeye devam edin. Vücudunda oluşan hormon kokteylinin sinyallerine daha fazla karşı koyamayacak.

  Yardım bahanesiİçindeki koruyucu güdüleri harekete geçirin. Elbisenizin fermuarını kapatacağı sırada altınızda başka bir şey olmadığını görmesini sağlayın. Kolye takmanıza yardım etmesini isteyin, kolyeyi taktıktan sonra ikinci bir isteğiniz daha olduğunu söyleyip ensenizi gösterin ve "ısır beni!" deyin.

  Nefes taktiğiBu taktiği aynada kendiniz de test edebilirsiniz. Gözlerinizin içine bakarken, burnunuzdan nefes alın ve hafif aralık duran ağzınızdan nefesinizi verin. Bakışınızdaki yoğunluğu fark ettiniz mi? Bu bakışın kullanımı için en iyi 30 saniyelik zaman "Yapalım mı? Yapmayalım mı?" sorusuna cevap aradığınız sıradadır.
   
 16. 8 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 17. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Kadınlar seksi nasıl yaşıyor

  Erkeklerin cinsel yaşamdan beklentilerini aşağı yukarı biliyoruz: Zevk, heyecan, tutku ve eğer mümkünse ufak tefek oyunlar... Oysa kadınlar için durum biraz daha karışık, çünkü biz seksi çok daha farklı boyutlarıyla yaşamanın peşindeyiz.


  Cinsellik hem erkekler, hem de kaxdınlar için hayatın vazgeçilmez bir parçası... Ancak bu, iki cinsin seksi aynı şekilde yaşadığı anlamına gelmiyor. Erkekler için cinsel hazzın temelinde biyolojik bir ihtiyacı karşılama ve rahatlama içgüdüsü ağır basarken kaxdınlar, bambaşka duygu ve düşüncelerle yatağa giriyorlar. Yani toplumsal önyargıxların aksine erkekler sekse daha meraklı oldukları halde cinsel ilişkide klasik kalıpxlarla yetinirlerken, kadınlar ilişkiye renk katmak için büyük çaba harcıyor, hayatlarının her alanı gibi cinsel yaşamlarını da ara ara gözden geçirilip yenilenmesi gereken bir bütün olarak görüyorlar. Üstelik bu sırxlardan bazıları, yüzyıllardır devam eden ve her toplumda kabul gören birtakım basmaxkalıp düşünceleri de yalanlıyor. İşte kadınxların cinselliği nasıl yaşadığına dair bazı ipuçları ve bilinmeyen gerçekler...

  Daha fazla hareket istiyorlar: Demiştik ya, erkeklerin sekse daha meraklı olmaları onların daha yaratıcı oldukları ve tutkulu bir cinsel yaşam yolunda daha fazla çaba gösterdikleri anlamına gelmiyor. Aksine, kendine ve partnerine ön sevişmeyi çok gö-renler bile var. Onlar için asıl olan, cinsel birleşme ve boşalma anı. Oysa kadınlar için cinsel birleşmenin öncesi ve sonrası da en az kendisi kadar büyük önem taşıyor.. Onlar daha hareketli, yeniliklere daha açık, farklı tatlar alabilecekleri, değişken bir cinxsellik arayışı içindeler. Zaten uzun vadeli ilişkilerde ister istemez monotonlaşan cinxsel hayatı yeni bir heyecan dalgasıyla taxzelemek için çaba gösterenler de çoğunxlukla kadınlar oluyor. Seksi bir iç çamaşırı, romantik bir akşam yemeği, küçük sürprizxler, yeni fanteziler... Genellikle bu tarz fixkirlerin arkasında erkekleri bulmak pek mümkün değil. Onlar kendilerine sunulan zevklerin tadını çıkarmakla yetiniyor ama daha durağan, daha klasik ve daha tek renkli bir cinsel hayattan da şikayet etmiyorlar. Yani kadınlar için seks, erkekler için olduğundan çok daha farklı bir anlam taşıyor. Evli kadınlar da seksi seviyorlar; Evliliğin aşkxla birlikte cinsel zevki de öldürdüğü yolunxdaki bütün tezler palavra... Evli kadınların çoğu, seksi "bitmeyen bir balayı" tadında yaşamanın hayalini kuruyorlar.

  Kocalarının onlara hep aynı tutkuyla sarılmasını, yıllar sonra bile ilk sevişmenin heyecanıyxla sevişmeyi, kocalarıyla aralarındaki sevgililik ilişkisinin ve tutkunun sürmesini istixyorlar. Oysa çoğu erkek kendini sevgilisi ya da nişanlısı konumundaki kadını nikaha kadar elinde tutmak ve etkilemek zorunda hissetse bile, nikahtan sonra gevşiyor ve ilişkiyi cinsellik de dahil her yönden boşluyor. Evliliğin kaçınılmaz olarak rutinleşme tehlikesine düştüğü dönemlerde bunu fark eden ve durumu değiştirmek için çaba gösxteren genellikle kadın oluyor. Ancak tabii ki bu tek taraflı çaba yeterli değil ve ilişkixnin her açıdan olduğu gibi cinsellik yönün-den de sıradanlasma tuzağına düşmesi kaxçınılmaz. Yine de ne olursa olsun kadınlaxrın evlenince yatakta tembelleştikleri ya da evli kadınların seksi sevmedikleri düşüncesi son derece yanlış...

  Cinselliği aşkla birlikte yaşamak istiyorlar: Pek çok kadının hayatında en az bir adet tek gecelik ilişki, sadece fiziksel çekimden yola çıkılarak yaşanan bir cinsellik, salt bexdensel hazları tatmin uğruna gerçekleşen bir sevişme vardır. Ancak bütün bunlar, kaxdınların cinselliğe duygularını da karıştırxdıkları gerçeğini değiştirmiyor. Onlar için aşk, paylaşım, şefkat ve ilgi "mükemmel teknikten" önce geliyor. Cinsel tatmin anxcak duygusal tatminle bütünleştiğinde anxlam ve değer kazanıyor. İster yeni başlaxyan bir ilişkide olsun, ister yıllardır süren bir beraberlikte, her kadın cinselliği yaşaxdığı erkek için özel olmak ve onda hayranlık uyandırmak istiyor.

  Kadınların çok büxyük bir kısmı, hatta savunma mekanizmaxlarını çalıştırıp aksini iddia edenler bile sekxsi sadece seks olarak görmeyi başaramıxyor, özellikle ilk sevişmeden sonra ciddi bir beklenti içine giriyor, erkekler gibi rahat rahat kapıyı arkalarından çekip çıkamıyor, o en mahrem anların izlerini üzerlerinde taşıyorlar. Karşı tarafın bakış açışı farklı olxduğu zaman da hayal kınklığına uğruyor, acı çekiyor ve bunalıma sürükleniyorlar. Onlar için nitelik nicelikten önce geliyor: İşxte kadınlarla erkeklerin sekse bakış açıları arasındaki en büyük farklardan biri... Erxkekler nasıl ki yemek konusunda pek seçixci davranmıyorlarsa, yatakta da önlerine her konanı "yiyebiliyorlar." Ama bugüne kadar kaç kadınla birlikte oldukları, cinsel tatmin ve erkekliğin ispatı açısından büyük önem taşıyor. Kadınlarsa tam aksine nitexlikten çok niceliğe önem veriyorlar. Erkeklere has "Ne sevişsem kar..." düşüncesinin yerini kadınlar da "Bir kere olsun, tam olxsun" fikri alıyor. Tatmin edici olmayan, hiçxbir anlam ifade etmeyen, özelliksiz ve tatxsız seks, kadınların tüylerini diken diken etmeye yetiyor. Yani onlar için sayı değil, kaxlite belirleyici... Haftada bir kere gerçeklexşen, ama fantezilerle zenginleştirilmiş, renkxli, eğlenceli ve yaratıcı bir sevişmeyi her gün yaşanan yavan, sıradan, öylesine bir cinsel ilişkiye bin kere tercih ediyorlar.

  Seks hakkında konuşmaktan korkmuyorlar: Cinsellikten söz etmenin erkeklere has bir özellik olduğu düşüncesi de bir başka yanxlış düşünce... Çünkü arkadaşlarla bir araya gelince cinsel içerikli espriler yapmak, belxden aşağı fıkralar anlatmak, dünyaca ünlü bir seks ilahesini çok beğendiğini ve onunla bir gece birlikte olmak için her şeyi yapabileceğini söylemek ne yazık ki seks hakxkında konuşmak anlamına gelmiyor. Asıl önemli olan gerektiğinde sorunlardan bahxsedebilmek, onları çözmeye çalışmak, isxtekleri ve şikayetleri dile getirmek, gerekxtiğinde bazı değişiklikler yapmaya cesaret edebilmek... Bunu da erkekler değil, kadınxlar yapıyor. Onlar cinsel hayatlarını gözden geçirme, kendilerini eleştirme, duygularını ve beklentilerini dile getirme, yani genel olarak seksten bahsetme konusunda çok daha cesurlar.

  Erkeklerse arkadaşlarıyla konuşurken aslan kesildikleri, cinsellik hakxkında atıp tuttukları halde iş ikili ilişkiye geldiğinde, yani bu konuyu sevdikleri ve yaxtaklarını paylaştıkları kadınla konuşmaları söz konusu olduğunda tuhaf bir biçimde suskunlaşıyor, içlerine kapanıyor ve bu tip konuşmaları gereksiz bulduklarını belli eden hareketler yapıyorlar.
   
 18. 9 Mart 2007
  Konu Sahibi : yaren_76
 19. yaren_76

  yaren_76 mareşal Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  2.069
  Beğeni:
  28
  Ödül Puanları:
  348
  Etrafınızda çekici ve güzel kadınlar var. Ama seksi olmak apayrı bir şey. Erkekleri çıldırtacak kadar seksi olup olmadığınızı anlamak için bu yazıyı mutlaka okuyun.
  Etrafınızda çekici ve güzel kadınlar var. Ama seksi olmak apayrı bir şey. Erkekleri çıldırtacak kadar seksi olup olmadığınızı anlamak ve onları neyin baştan çıkardığını öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun.

  Seksi olabilmek için nasıl hazırlanacağınızı biliyor musunuz?

  * Seksi kokun: Unutmayın, bir kadın karşısındaki erkeği kesinlikle büyülemek istiyorsa ilk baştaki en etkili yöntem büyüleyici bir kokuya sahip olmaktır.

  * Ön hazırlık yapın: Buluşmanızdan önce uzun bir banyo alın ve ayaklarınıza masaj yapın. Bu yöntem, kendinizi çok daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

  * Bakış açınızı değiştirin: Eğer vücudunuzun çekici olmadığını düşünüyorsanız, kendinizi erkek arkadaşınızın yanında seksi bir halde hayal edin.

  * Sporu ihmal etmeyin: Spor yapan kadınlar kendilerini diğerlerinden daha iyi hissederler. Daha enerjiklerdir ve vücutlarına oldukça özen gösterirler.

  __________________