Selülitlerimden kurtuluşum

venussel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2014
490
280
Merhaba arkadaslar size öncelikle selülitlerimin nasıl çoğaldığından bahsetmek istiyorum.Hayatımın 24 yılı aşırı zayıftım ancak bu şuan ideal kilomdan 2 kilo fazlalılığım var . 30lu kilolardan 50ye yaklaşan kilolar elbetteki, selülit,yağ ve basenide yanında getirdi. Kalçam dışardan çok net görülecek selülitlerle kaplandı .Öyle ki iç bacağım, diz üstüm,karnımın bazı bölgeleri ve kollarımda bile selülit görülmeye başladı. Bunlar çok derin olmamakla birlikte dışarıdan çok net de görülen selülitler.
Ani kilo alışı,sigara kullanımı ve sağlıksız beslenme ile birlikte göz göre göre bu çirkin görüntüye sebep oldum. Fakat 2 haftadır denediğim bir yöntemle selülitlerimi ciddi anlamda neredeyse yok ettim. Şuan dısarıdan bakınca görülmüyor ,ancak ellerimle sıktığım zaman görülüyorlar. Bu çok hızlı bir sonuç olduğu için burada sizlerle paylaşmak istedim.
Öncelikle yöntem maddi anlamda sıkıntı yaratmayacak (oldukça ulaşılabilir) ,durulama gerektirmeyecek ( üşengeçler için çok ideal) gayet basit bir yöntem.
1. Adım: Sigarayı bırakmak. Her ne kadar bu yüzden bırakmasam da . Sigaradan kurtulmamın selülitlerimi gidermede ciddi etkisi olduğuna inanıyorum
2.Adım: Günlük 20 dakikalık çömelme hareketi, İç bacak ve dış bacak hareketleri, vakit buldukça tempolu yürüyüş (çok idealist olduğum söylenemez hareketleri bazen 10 dakika bazen dinlene dinlene yapıyorum)
3.Adım : Kür. küçük sprey şişesine yarım limon suyu ,5 damla limon yağı ,1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı (limonun yakıcılıgını seyreltmek için), 5,6 damla badem yağı ,bebek yağı (Ben limon bacağımı yakar diye korktuğumdan bebek yağı da ekledim )
Her gece yatmadan önce bu yağı selülitli bölgeme sürüp her güne başlarken her hangi bir nemlendirici krem ile nemlendirdim.
Öncelikle bu ürünler size de aynı etkiyi yaratır mı yada alerji oluşturur mu bilmiyorum. kimyasal işe yaramaz kremlerden daha işe yarar olduğuna inancım ise tam :) denediğinizde yanma hissederseniz lütfen devam etmeyin yada kürü sık yapmayın. Ben ilk günler kaşıntı hissettim ama bu kaşıntıyı iyi geldiğine yordum gerçekten de öyle oldu :KK70:
Not: kür üç günde bir yenilenmeli.

BEN DE BURADA KÜRE DEVAM EDECEĞİM VE BUGUN İTİBARİYLE KOLA CİPS GİBİ YİYECEKLERİ HAYATIMDAN TAMAMEN ÇIKARTACAĞIM UMARIM SELÜLİTLERİ İÇTEN DE YOK EDEBİLİRİM
 
Son düzenleme:
Yukarı Alt