Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Seni beklediğim kadar!-Hıncal Uluç

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve NILBERA tarafından 4 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

  4 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.268
  Beğeni:
  85
  Ödül Puanları:
  353
  Seni beklediğim kadar!-Hıncal Uluç

  --------------------------------------------------------------------------------

  sıkılmadan sonuna kadar sabırla okumanızı dilerim..gerçekten çok etkileyici..hele ki bu şiir ..

  '.. Seni beklediğim kadar! ..'

  Üniversiteli delikanlı Kolejli kıza bir voleybol maçında rastladı. Okul salonundaydı maç. Tribünsüz, minik bir salon.. Seyircilerle, oyuncular arasında, sahanın çizgisi vardı sadece.. O kadar yakındılar..
  Delikanlı, bu tatlı, bu güzel, bu dünyalar şirini kızı ilk defa görüyordu takımda.. Hoşlandığını, fena halde hoşlandığını hissetti. Az sonra bir şeyi daha hissetti. Uzun zamandan beri maçı değil, o güzel kızı izlediğini.. Kız servis atarken hemen önünden geçti. Göz göze geldiler.. Kız gülümsedi.. Delikanlı, çok popülerdi o yıllarda..
  Kız onu tanımış olmalıydı. Kim bilir, belki kız da ondan hoşlanmıştı.. Belki de delikanlı öyle olmasını istediği için ona öyle gelmişti.. Set değişip, takım karşıya gidince, delikanlıda yerini değiştirdi, o da karşıya gitti.. Üçüncü sette tekrar eski yerine döndü.. Kızda gidiş gelişleri fark etmişti galiba.. Bir defa daha gülümsedi. Manidar..
  'Anladım' der gibi bir gülümseyişti bu.. Delikanlı o hafta boyu hep bu dünyalar şirini kızı düşündü.. Pazar günü, sabahın köründe kalktı, erkenden oynanacak maçı, ne maçı canım, o dünyalar şirini kızı görmek için.. Delikanlı artık kızın hiçbir maçını kaçırmıyordu..
  Dahası..
  Ankara Koleji'nin her dağılış saatinde, okul civarında oluyordu, onu bir kez daha görmek için.. Karşılaştıklarında, hafif çok hafif bir gülümseme, çok minik bir baş eğmesi ile selamlaşır olmuşlardı..
  Bir defasında, yaptığına sonra kendisi de günlerce güldü.. O gün gene tesadüfmüş gibi, okul dağılımı kızın karşısına çıkmış, gülümseyerek selamlamış, sonra arka sokaklara dalıp, yıldırım gibi koşarak, bir blok ötede gene karşısına çıkmıştı.. Kız bu defa, iyice gülmüştü.. Karşısında, sözüm ona ağır ağır yürüyen, ama nefes nefese delikanlıyı görünce..
  Delikanlı, voleybol takımının kaptanını iyi tanıyordu. Arkadaştılar. Sonunda bütün cesaretini topladı, kaptana açıldı.. O kızdan fena halde hoşlanıyordu. Galiba kız da ona karşı boş değildi. Bir yerde, bir şekilde tanışmaları gerekiyordu.. O zamanlar, bu işler böyle oluyordu çünkü.. Kaptan: 'Tabii' dedi.. 'Bu hafta sonu güzel bir konser var. Biz onunla gitmeye karar vermiştik zaten. Sen de gel. Hem konseri birlikte izleriz, hem de tanışırsınız..'
  'Mutluluk işte bu olmalı' diye düşündü delikanlı.. 'Mutluluk işte bu..' Ve konser gününe kadar geceleri hiç uyuyamadı.. Konser gününü de hiç ama hiç unutmadı..
  O ne heyecandı öyle.. Konserin verildiği sinemanın kapısında tanıştılar.. El sıkıştılar.. O güzel ele dokunduğu anı da hiç unutmadı delikanlı.. Kaptan, salona girdiklerinde, ustaca bir manevra daha yaptı. Delikanlı ile dünyalar şirini kız yan yana düştüler. İnanamıyordu delikanlı.. Onunla nihayet yan yana oturduğuna, onun sıcaklığını hissettiğine, onun nefesini duyduğuna inanamıyordu.. Biraz önce tanışırken tuttuğu el, bir karış ötesinde öylesine duruyor, delikanlı, sahnede dünyanın en romantik şarkısı söylenirken ki, o an dünyanın bütün şarkıları dünyanın en romantik şarkısıydı ya, o eli tutmak için öylesine büyük bir arzu duyuyordu ki içinde.. Ama uzatamıyordu işte elini.. Her şey böyle iyi giderken, yanlış bir hareketle, onu ürkütebileceğinden, incitebileceğinden öylesine korkuyordu ki.. Sonunda dayanamadı, sanki kolu uyuşmuş gibi, uzandı.. Kolunu kızın koltuğunun arkasına koydu.. Kızın omzuna değil.. Koltuğun üzerine.. Sonra kız arkaya yaslandı.. Birkaç saç teli, delikanlının elinin üzerine dokundu.. Kalbi yerinden fırlayacak gibi atıyordu artık genç adamın.. Dünyalar şirini kızın saçları eline dokunuyordu çünkü..
  Konserden çıkarken, kız, şakalaştı.. 'Sizi her maçımızda görüyoruz. Alıştık nerdeyse.. Yarın Adana'da maçımız var.. Gözlerimiz sizi arayacak..'
  Hayır, aramayacaktı..
  Delikanlı o anda kararını vermişti çünkü.. Cebinde onu otobüsle Adana'ya götürüp getirecek, hatta öğle yemeğinde bir de Adana kebap yedirecek kadar para vardı.. Gece yarısı kalkan otobüse bindi..
  Sabah erkenden Adana'ya indi. Maç saatine kadar başı boş dolaştı.
  Salona erkenden girdi, en ön sıraya tam servis köşesine en yakın yere oturdu.. Takımlar sahaya çıkarken, salondaki en heyecanlı seyirci oydu. Maç falan değildi sebep tabii.. İlk sette kız farkında bile değildi onun.. Nerden olsundu ki.. İkinci sette öbür tarafa gittiler.. Döndüklerinde, üçüncü sette kız fark etti delikanlıyı..Yüzünde çok ama çok şaşkın bir ifade, biraz mutluluk, birazda gurur vardı sanki.. Ankara'nın hele Kolej'de çok popüler bu delikanlısının onun için ta oralara geldiğini bilmenin gururu..
  Maç bitti. Kız soyunma odasına, delikanlı garajlara gitti. Tek kelime konuşmadan.. Konuşmaya gelmemişti ki..
  Kız 'Keşke orada olsaydın' demişti. O da olmuştu işte.. Hepsi o.. Ona o kadar çok şey söylemek istiyordu ki aslında..
  Bir gün üniversite kantininde gazete okurken, iç sayfalarda bir şiire rastladı. Daha doğrusu bir şiirden alınmış bir dörtlüğe..
  Söylemek istediği her şey bu dört satırda vardı sanki..
  Bembeyaz bir karta yazdı o dört satırı.. Öğleden sonrayı zor etti, Kolejin önüne gitmek için.. Kızın karşıdan geldiğini gördü. Koşarak yanına gitti. 'Bu sana' diye kartı eline tutuşturdu ve kayboldu ortadan, kız, dizeleri okurken..
  'Ne hasta beklerdi sabahı
  Ne taze ölüyü mezar
  Ne de şeytan bir günahı
  Seni beklediğim kadar! ..'
  Ertesi gün öğleden sonra, tarif edilemez heyecanlar içinde Kolej'in önündeydi gene.. Kız karşıdan geliyordu.. Bu defa yanında arkadaşları yoktu. Yalnızdı..Yaklaştığında işaret etti delikanlıya.. Gözlerine inanamadı genç adam.. Onu yanına mı çağırıyordu yoksa.. Evet, çağırıyordu işte.. Kalbinin duracağını sandı yaklaşırken.. 'Sana bir şeyler söylemek istiyorum' dedi kız.. O da heyecanlıydı, belli..
  'Bak iyi dinle.. Dünkü satırlar için çok teşekkürler.. Herhalde hissettin, ben de senden hoşlanıyorum. Ama senden evvel tanıdığım birisi daha var. Ondan da hoşlanıyorum ve henüz karar veremedim, hanginizden daha çok hoşlandığıma.. Ve de şu anda, onu terk etmem için bir sebep yok.'
  'O zaman karar verdiğinde ve de eğer seçtiğin ben olursam, hayatında başka kimse olmazsa, ara beni' dedi delikanlı ikiletmeden.. Ayrıldı kızın yanından.. Bir daha voleybol maçına gitmeden, bir daha okul yolunda önüne çıkmadan.. Bir daha onu hiç görmeden..
  Yıllarca sonra Levent'in söyleyeceği şarkıdaki Sezen'in sözlerini o, o zaman biliyordu sanki. Aşk onurlu olmalıydı.. Günlerce, haftalarca, aylarca bekledi.. Tıpkı, kıza verdiği o dörtlükteki gibi bekledi.. Hastanın sabahı, seytanın günahı beklediği gibi bekledi.. Heyecanla bekledi. Hırsla, arzuyla bekledi. Umutla, umutsuzlukla bekledi. Bazen öfkeyle bekledi.. Ama bekledi.. Başka hiç kimseye bakmadan, başka hiç kimseyi bulmadan bekledi.
  Bir gün bir şiir antolojisinde şiirin tamamını buldu.. İki dörtlüktü şiir aslında.. İlki kıza verdiği.. Bir ikinci dörtlük daha vardı o kadar.. O dörtlüğü de bir kartın arkasına dikkatle yazdı.. Cebine koydu..
  Bekleyiş sürüyor, sürüyordu..
  Okullar kapandı, açıldı.. Aylar, aylar geçti.. Bir gün delikanlı kızı aniden karşısında gördü.. 'Günlerdir seni arıyorum' dedi kız. 'Günlerdir seni arıyorum. İşte sana haber.. Artık hayatımda hiç kimse yok! ..'
  'Yaa' dedi delikanlı.. 'Yaa' dedi sadece..
  Kalbi heyecandan ölesiye çarparken, aylardır ölesiye beklediği an gelip çatmışken, ağzından sadece bu ses çıkmıştı..
  'Yaaa! ..'
  Cebinde artık iyice eskimiş kartı uzattı kıza.. 'Sana bir şiirin ilk dörtlüğünü vermiştim ya bir gün' dedi.. 'Bu da ikinci ve son dörtlüğü onun..'
  Sonra yürüdü gitti, arkasına bile bakmadan.. Kız dizelere bakarken..
  'Geçti istemem gelmeni
  Yokluğunda buldum seni.
  Bırak vehmimde gölgeni
  Gelme artık neye yarar! ..'
  Aradan yıllar, çok ama çok uzun yıllar geçti. Delikanlı bugün hâlâ düşünüyor..
  O uzun, çok uzun bekleyiş aşkını öldürmüş müydü, acaba? .
  Ya da beklerken, ölesiye beklerken hayalinde öylesine bir sevgili yaratmıştı ki, artık yaşayan hiç kimse bu hayali dolduramazdı.. O sevgilinin kendisi bile.. Hayalindekini yaşatmak için mi, yaşayanı silmişti yani? .. Yokluğunda bulmak bu mu demek oluyordu? ..
  Ya da.. Ya da..
  Bir şiirin romantizmine mi kapılmış, bir delikanlılık jesti uğruna, mutluluğunun üzerinden öylece yürüyüp gitmişti, acaba?
  Delikanlı bu soruların yanıtını bugün hâlâ bilmiyor..
  Bilmediğini de en iyi ben biliyorum.. Çünkü, delikanlı..
  ..bendim! ..

  hıncal uluç
   
 2. 4 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 3. cranky

  cranky Guru Üye

  Katılım:
  15 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  744
  Beğeni:
  5
  Ödül Puanları:
  286
  Çok güzelmiş ellerine sağlık canım
   
 4. 4 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 5. MsscooL

  MsscooL Ziyaretçi

  Çok güzel bir paylaşımdı gerçekten, teşekkürler nilim...
   
 6. 5 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 7. delice zeytin

  delice zeytin Ziyaretçi

  güzeldi bu adamı pek sevemiyorum ama gecen bir kitabını aldım orada okudum bu yazıyı..
   
 8. 10 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 9. Cevrimhici

  Cevrimhici Şampiyon Belli 2. Kim? Pro Üye

  Katılım:
  5 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.781
  Beğeni:
  226
  Ödül Puanları:
  113
  Yemin ediyorum tüylerim ayağa kalktı..süperdi..Hıncal uluç'tan beklenmeyecek kadar belki de..Necip Fazıl değil mi ki düşündüren ve bekleten ..ve belki de en güzel şiirlerde kendisini arayan...paylaştığın için teşekkürler arkadaşım..
   
 10. 10 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 11. fearless

  fearless Guru Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  166
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  286
  paylaşımın için teşekkürler arkadaşım
   
 12. 19 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 13. VENUS_

  VENUS_ Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  462
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  çok duygusal bi hikaye... tşkler paylaştığın için NILBERA
   
 14. 19 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 15. mivan

  mivan Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  gerçekten benimde tüylerimde diken diken oldu.paylaşımın için teşekkürler
   
 16. 19 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 17. samyeli34

  samyeli34 Guru Pro Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  2.532
  Beğeni:
  417
  Ödül Puanları:
  353
  nılberacım ellerıne yuregıne saglık cok guzel cok hoşuma gıttı bence en dogrusunu yapmış
   
 18. 19 Ağustos 2006
  Konu Sahibi : NILBERA
 19. PANDORA_AMAZON

  PANDORA_AMAZON Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  191
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  çok güzeldi eline sağlık