• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

SEO Nedir ? Seo uzmanı ne demek?

mervehayat

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2016
2
0
Sizler için seo yani arama motoru optimizasyonu nedir anlatmak istiyorum.
Site içi SEO çalışması ve site dışı SEO çalışması olarak SEO’yu iki ana dala ayırabiliriz. Site içi SEO çalışması genel olarak site içindeki makale içeriklerinin düzenlenmesi, site kodu, sitenin meta etiketleri, görsel etiketlerinin site içeriğine uygun ayarlanması, anahtar kelime yoğunluğunun dağıtılması gibi konuları ele alır. Site dışı SEO çalışması ise söz konusu siteye yönlendirme yapabilecek dış kaynaklar üzerinde çalışmayı kapsar.
Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkabilmek için arama motorlarının çalışma algoritmasını çok iyi anlamak ve üzerinde sürekli çalışmak gerekir. Bu algoritmayı bir kez öğrenip çözmek yeterli değildir. Bir SEO uzmanı kendini sürekli geliştirebilmeli, sektörü çok yakından takip etmelidir. Çünkü arama motorlarının çalışma prensibi sık sık değişir. Bir SEO çalışmasında öncelikli olarak gerekli olan şey ise söz konusu sitenin rakiplerinin tespiti, yakından incelenmesi ve anahtar kelime analizidir.
Daha fazla detaylar İçin buradaki bilgilerden faydalanabilirsiniz > SEO Nedir ?
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı Alt