Sevgili kayınvalidem..!

iklim ela

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
219
319
Daha önce bir konu açmıştım ve yapılan yorumlar neticesinde kendimde cesaret bulup tüp bebek yaptırmaya karar verdim, yine yapacağınız yorumlara ihtiyacım var ne olur yardım edin. Eşimle severek evlendik çok şükür kişisel hiçbir problemimiz yok, ama evlendiğimizden beri bi sorunumuz var:ANNESİ.
standart gelin-kayınvalide olayları değil bizimkisi, nasıl anlatayım kayınvalidem dikdatör biri ve eşimi de hep baskıyla büyütmüş her zaman her konuda anneleri ne derse o, biz evlendik bu yüzden çok sorun yaşadık,bir dönem beraber yaşadık nerdeyse eşimle boşanma noktasına gelmiştik en sonunda evi ayırma kararı aldık. Kayınvalidem aklınıza gelebilecek herşeye karışıyor, bi misafirliğe gideriz insanlar içinde bizi rencide eder, benim sözümden çıkamazlar çıkarlarsa ağızlarına sıçarım.. Anne bak bunu yapma diyorum,hakaret etme diyorum anlamıyor yine aynı. Evi ayırdık kafasına göre evime karışıyor, evime geldiği zaman o niye böyle bu niye böyle yine alttan alıyorum, benim iki annem iki babam var,(boşandılar,üvey olanlarla beraber)ama hiçbiri ne öz olanlar ne üvey olanlar bir gün olsun bize karışmazlar kötü birşey demezlet eşimi severler saygı duyarlar, babam kocamın önünde dört döner. Eşime desem annen böyle böyle diye biliyorum söyle ben ne yapayım diyor, hep annesi yüzünden huzursuz oluyoruz ben anlamıyorum bir hafta aramasam telefonu açtığında laf sokuyor evine gitsek yine laf sokuyor, ben daha kendi anneme doğum gününde hediye almıyorum,neymiş doğum gününü kutlamamışız bu yüzden 2 ay konuşmadı bizle.! Eşim annesine alıştığı için bizi rahatlıkla ezdirebiliyor tepki koymuyor annesine karşı. Kendi anneme anlatıyorum o kadın kim ki tüm bağlarını kopar oğlu gitsin görsün sana karışmasınlar diyor: ya ben bu kayınvalidemden bıktım bi söyleyin ne yapıcam? Gitmiş resmini tabloya bastırmış getirdi evime astı, ben orda başka tablo düşünmüştüm diyorum yok bu olacak dedi ve kaldı öyle.. Eşimi çok seviyorum ama annesinden bıktım usandım tükendim artık...

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
107.264
96.570
56
Daha önce bir konu açmıştım ve yapılan yorumlar neticesinde kendimde cesaret bulup tüp bebek yaptırmaya karar verdim, yine yapacağınız yorumlara ihtiyacım var ne olur yardım edin. Eşimle severek evlendik çok şükür kişisel hiçbir problemimiz yok, ama evlendiğimizden beri bi sorunumuz var:ANNESİ.
standart gelin-kayınvalide olayları değil bizimkisi, nasıl anlatayım kayınvalidem dikdatör biri ve eşimi de hep baskıyla büyütmüş her zaman her konuda anneleri ne derse o, biz evlendik bu yüzden çok sorun yaşadık,bir dönem beraber yaşadık nerdeyse eşimle boşanma noktasına gelmiştik en sonunda evi ayırma kararı aldık. Kayınvalidem aklınıza gelebilecek herşeye karışıyor, bi misafirliğe gideriz insanlar içinde bizi rencide eder, benim sözümden çıkamazlar çıkarlarsa ağızlarına sıçarım.. Anne bak bunu yapma diyorum,hakaret etme diyorum anlamıyor yine aynı. Evi ayırdık kafasına göre evime karışıyor, evime geldiği zaman o niye böyle bu niye böyle yine alttan alıyorum, benim iki annem iki babam var,(boşandılar,üvey olanlarla beraber)ama hiçbiri ne öz olanlar ne üvey olanlar bir gün olsun bize karışmazlar kötü birşey demezlet eşimi severler saygı duyarlar, babam kocamın önünde dört döner. Eşime desem annen böyle böyle diye biliyorum söyle ben ne yapayım diyor, hep annesi yüzünden huzursuz oluyoruz ben anlamıyorum bir hafta aramasam telefonu açtığında laf sokuyor evine gitsek yine laf sokuyor, ben daha kendi anneme doğum gününde hediye almıyorum,neymiş doğum gününü kutlamamışız bu yüzden 2 ay konuşmadı bizle.! Eşim annesine alıştığı için bizi rahatlıkla ezdirebiliyor tepki koymuyor annesine karşı. Kendi anneme anlatıyorum o kadın kim ki tüm bağlarını kopar oğlu gitsin görsün sana karışmasınlar diyor: ya ben bu kayınvalidemden bıktım bi söyleyin ne yapıcam? Gitmiş resmini tabloya bastırmış getirdi evime astı, ben orda başka tablo düşünmüştüm diyorum yok bu olacak dedi ve kaldı öyle.. Eşimi çok seviyorum ama annesinden bıktım usandım tükendim artık...

Eşliniz olacak şahıs bu kadar pasif kalırsa mahkeme kapısı yakındır demektir.

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
107.264
96.570
56
Ne yaparsam yapayım ne dersem diyeyim annesine hiçbir şey demiyor, karışmıyor ben uğraşamam onun huyu öyle diyor. Kavga mı edeyim tekrar tekrar bu sebeple ben anlamadım ki.

Direk sz kavga edeceksiniz o zaman.
Eşinizi beklerseniz durum dha da kötüye gider.

Lilith2634

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2017
388
1.609
30
Eşimle sorunum yok demişsiniz ama eşinizle ilgili sorun var aslında.
O tepkisini koyacak ki huzurunuz olsun. Yaptıklarını sineye çekiyorsunuz da ne oluyor. Egosunu tatmin ediyor kadın, sağda solda size yaptığı baskıyla hava atıyor.
Kendi tablosunu yaptırıp evinize asmak da nedir?
İndirin gitsin, gülünç bir durum zaten. Kendim rahatsız olmasam eve gelen gidenden utanırım.

benneyanginlargordum

İyi bir insanım ama, herkese değil.
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
17.411
86.777
36
Evı ayırdıktan sonra evıne gelıp mudahale eden kadına ehhh yeter be dememıssın. Alttan almissin.
Kocana bir kere sert sekılde konusmamıssın, o pasif adamın senı korumasını istiyorsun.
Korusa da kaynanan Cıddıye almaz ki.

Senın hepsine rest cekmen lazım malesef heem kocana hem anasına. Kendini sen koruyacaksınyanı mecbur.
Yoksa yarın yatak odana tekli yatak getirip burda yatacağım sizde kaldıgımda der.
Salonuna kendi portresını asmıs kadın, yatagı getirmesi yakındır.

AriaBlue

I am so cool
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2014
1.571
5.791
28
Zaten aranız iyi değil ki alttan almanıza rağmen.

Bari sesinizi çıkarıp da kötü olun. Eşiniz annesiyle görüşssün siz görüşmeyin. Psikolojim kaldırmıyor,tüp bebek süreci vs.
deyin. Onun kabullenmiş olması sizin de bu duruma göz yummanızı gerektirmez.

Tabloyu da şu dakika indirin.

zehrina

ATA'm izindeyiz!
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2012
1.859
3.060
Resmini tabloya bastırıp sizin evinize mi astı? :KK70: Bence eşinizle konuşun siz bağınızı koparın annesini görecekse gitsin onun evinde görsün. Bu insan normal psikoloji de değil. O diktatörlük yapıyorsa siz de ona yapın. Hani derler ya dinsizin hakkından imansız gelir diye. Bu kadın tam öylesi bir muameleyi hak ediyor. Bu kadınla herhangi bir maddi bağınız var mı? Size bir desteği vs. Varsa da koparın. Bazen para veriyor diye baskı kuran kv/kp tipleri oluyor ondan sordum.
Kimsenin size küfür etmeye hakkı yok. Hele herkesin içinde. Kendinizi lütfen küçültmeyin.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
23.093
48.322
Eşime desem annen böyle böyle diye biliyorum söyle ben ne yapayım diyor, hep annesi yüzünden huzursuz oluyoruz ben anlamıyorum bir hafta aramasam telefonu açtığında laf sokuyor evine gitsek yine laf sokuyor, ben daha kendi anneme doğum gününde hediye almıyorum,neymiş doğum gününü kutlamamışız bu yüzden 2 ay konuşmadı bizle.! Eşim annesine alıştığı için bizi rahatlıkla ezdirebiliyor tepki koymuyor annesine karşı. Kendi anneme anlatıyorum o kadın kim ki tüm bağlarını kopar oğlu gitsin görsün sana karışmasınlar diyor: ya ben bu kayınvalidemden bıktım bi söyleyin ne yapıcam? Gitmiş resmini tabloya bastırmış getirdi evime astı, ben orda başka tablo düşünmüştüm diyorum yok bu olacak dedi ve kaldı öyle..

bence olayda tepkisiz olan sizsiniz

eşiniz onun garip isteklerine alışmış da tınlamıyor

doğum gününü kutlamadım diye küserse küssün çok da tın

o seninkini kutluyor mu

kutlamıyorsa sen de 6 ay küs madem olsun bitsin

tablo burada duracak mı dedi

o an susarsam yani bunu başarabilirsem akşam o evden çıkınca indiririm ama yok susamam ya o an

yani kaldı derken nasıl kadı istemediğiniz bir şeyi alıp atarsınız çöpe olur biter

ne yapar yenisini mi yaptırır yenisini de atarsınız

küser mi küssün

eşiniz aslında karışmıyor işte kendi sorununuzu kendiniz çözün

cici gelin olmayın sizi görünce sopasını saklasın

iklim ela

Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
219
319
Resmini tabloya bastırıp sizin evinize mi astı? :KK70: Bence eşinizle konuşun siz bağınızı koparın annesini görecekse gitsin onun evinde görsün. Bu insan normal psikoloji de değil. O diktatörlük yapıyorsa siz de ona yapın. Hani derler ya dinsizin hakkından imansız gelir diye. Bu kadın tam öylesi bir muameleyi hak ediyor. Bu kadınla herhangi bir maddi bağınız var mı? Size bir desteği vs. Varsa da koparın. Bazen para veriyor diye baskı kuran kv/kp tipleri oluyor ondan sordum.
Kimsenin size küfür etmeye hakkı yok. Hele herkesin içinde. Kendinizi lütfen küçültmeyin.
Hiçbir maddi desteği olmadı hayır, ben işte altta kalamıyorum zaten çizgimi bozmadan karşılık veriyorum çünkü hakaret etmesine katlanamıyorum. Artık tamamen kalbini kırıp hayatımdan çıkarıcam sanırım çok sıkıldım çünkü bu durumdan, psikolojisi bozuk mu bilmem ben ne dersem o diyor işte

Kizgin cicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2020
386
1.426
Aaaa size cok uzuldum neden bu kadar eziksiniz baskin olun yahu

etacarinea

Guru
Pro Üye
25 Aralık 2007
1.451
3.883
Oğluma yaptırdım kendi bilir ister asar ister atar dedi, ve kaldı öyle. Yaşamadığınız için ki yaşamayın da zaten anlamamanız normal.
O an öyle bir cinnet gelir ki oğlu da kendi de neye uğradığını şaşırır, tam delirmelik sebep ayağınıza gelmiş degerlendirememissiniz.
Bu adamla çok zor uzun bir gelecek haberiniz olsun.