Sevgili kayınvalidem..!

nsrnakyl

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2019
320
865
31
Evimde kayınvalidemin tablosu mu Allah'ım evlerden ırak. Esin dengeyi kuramiyorsa kopartacaksin bütün bağını başka yol yok.

Bertie Storyteller

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2014
3.277
7.775
Arkadaşlarım geldi bu neee diyorlarr, görüyorsunuz diyorum
Durum bu

Arkadaşlarınız duruma şaşırdılar, en zor kayınvalidenin sizde olduğunu anladılar ve size hak verdiler. Eee sonuç?

Siz sanırım hayatındaki olumsuzluklardan şikayet eden ama değiştirmek için hiç bir adım atmayan/atamayan insanlardansınız.

Konunuzda klasik kayınvalide gelin sorunlarından değil demişsiniz. Ama aslında baksanız aynen de öyle. Sadece siz için verdikçe kayınvalideniz daha rahat davranıyor.

Sembolik bir örnek olduğu için ben de tablodan örnek vereceğim. İsteğiniz dışında asıldı, haydi o an tepki göstermediniz. Hala neden orada duruyor? Kaldıracaksınız, eşiniz ya da annesi sorunca da “Kaldırdım, çünkü böyle olmasını istedim.” diyeceksiniz.

Eşinize kızmaya hakkınız yok. Kendi hakkını korumayanı başkası da korumaz.

pelincikcik

Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2020
651
763
29
Daha önce bir konu açmıştım ve yapılan yorumlar neticesinde kendimde cesaret bulup tüp bebek yaptırmaya karar verdim, yine yapacağınız yorumlara ihtiyacım var ne olur yardım edin. Eşimle severek evlendik çok şükür kişisel hiçbir problemimiz yok, ama evlendiğimizden beri bi sorunumuz var:ANNESİ.
standart gelin-kayınvalide olayları değil bizimkisi, nasıl anlatayım kayınvalidem dikdatör biri ve eşimi de hep baskıyla büyütmüş her zaman her konuda anneleri ne derse o, biz evlendik bu yüzden çok sorun yaşadık,bir dönem beraber yaşadık nerdeyse eşimle boşanma noktasına gelmiştik en sonunda evi ayırma kararı aldık. Kayınvalidem aklınıza gelebilecek herşeye karışıyor, bi misafirliğe gideriz insanlar içinde bizi rencide eder, benim sözümden çıkamazlar çıkarlarsa ağızlarına sıçarım.. Anne bak bunu yapma diyorum,hakaret etme diyorum anlamıyor yine aynı. Evi ayırdık kafasına göre evime karışıyor, evime geldiği zaman o niye böyle bu niye böyle yine alttan alıyorum, benim iki annem iki babam var,(boşandılar,üvey olanlarla beraber)ama hiçbiri ne öz olanlar ne üvey olanlar bir gün olsun bize karışmazlar kötü birşey demezlet eşimi severler saygı duyarlar, babam kocamın önünde dört döner. Eşime desem annen böyle böyle diye biliyorum söyle ben ne yapayım diyor, hep annesi yüzünden huzursuz oluyoruz ben anlamıyorum bir hafta aramasam telefonu açtığında laf sokuyor evine gitsek yine laf sokuyor, ben daha kendi anneme doğum gününde hediye almıyorum,neymiş doğum gününü kutlamamışız bu yüzden 2 ay konuşmadı bizle.! Eşim annesine alıştığı için bizi rahatlıkla ezdirebiliyor tepki koymuyor annesine karşı. Kendi anneme anlatıyorum o kadın kim ki tüm bağlarını kopar oğlu gitsin görsün sana karışmasınlar diyor: ya ben bu kayınvalidemden bıktım bi söyleyin ne yapıcam? Gitmiş resmini tabloya bastırmış getirdi evime astı, ben orda başka tablo düşünmüştüm diyorum yok bu olacak dedi ve kaldı öyle.. Eşimi çok seviyorum ama annesinden bıktım usandım tükendim artık...
Alttan almaya devam ederseniz evinize tablonuzu da asar o eve yerleşip sizi evdende kovar, sizde dişinizi gösterin neden bu kadar sessiz kalıyosunuz demek ki o bundan anlıyo laf sokuyosa laf sokun surat yapıyosa surat yapın

Unicornbe

Golden Dragon✨🐉
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
14 Kasım 2007
2.770
1.707
Kv Hayatınızın merkezine kök salmış ki tabloyla destekliyor evde her gördüğünde dehşete kapılır insan.Asma diyemediysenizde hemen indirin ,tabloyla beraber kv hayatınızın merkezınden indirmeyi bugünden itibaren başlayın GÜVENİN KEDİNİZE ARTIK sürekli arayıp sorup gelmek isterse zor günler gecıyorum diyip yavaş yavaş bağları koparın sorgulayıp üzerinize gelırse ;fazla mudahalecısın bu beni rahatsız edıyor bu zamana kadar saygı duydum ama mesafeli olmak istiyorum artık dersin.Eşinizle konuşup bu kararını saygı duymasını isteyin.

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
17.582
59.116
Eşiniz annesini engellemedigi surece asla bisey yapamazsiniz tek başiniza boşuna didinmeyin derim.

Pisiannesi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2018
435
495
Daha önce bir konu açmıştım ve yapılan yorumlar neticesinde kendimde cesaret bulup tüp bebek yaptırmaya karar verdim, yine yapacağınız yorumlara ihtiyacım var ne olur yardım edin. Eşimle severek evlendik çok şükür kişisel hiçbir problemimiz yok, ama evlendiğimizden beri bi sorunumuz var:ANNESİ.
standart gelin-kayınvalide olayları değil bizimkisi, nasıl anlatayım kayınvalidem dikdatör biri ve eşimi de hep baskıyla büyütmüş her zaman her konuda anneleri ne derse o, biz evlendik bu yüzden çok sorun yaşadık,bir dönem beraber yaşadık nerdeyse eşimle boşanma noktasına gelmiştik en sonunda evi ayırma kararı aldık. Kayınvalidem aklınıza gelebilecek herşeye karışıyor, bi misafirliğe gideriz insanlar içinde bizi rencide eder, benim sözümden çıkamazlar çıkarlarsa ağızlarına sıçarım.. Anne bak bunu yapma diyorum,hakaret etme diyorum anlamıyor yine aynı. Evi ayırdık kafasına göre evime karışıyor, evime geldiği zaman o niye böyle bu niye böyle yine alttan alıyorum, benim iki annem iki babam var,(boşandılar,üvey olanlarla beraber)ama hiçbiri ne öz olanlar ne üvey olanlar bir gün olsun bize karışmazlar kötü birşey demezlet eşimi severler saygı duyarlar, babam kocamın önünde dört döner. Eşime desem annen böyle böyle diye biliyorum söyle ben ne yapayım diyor, hep annesi yüzünden huzursuz oluyoruz ben anlamıyorum bir hafta aramasam telefonu açtığında laf sokuyor evine gitsek yine laf sokuyor, ben daha kendi anneme doğum gününde hediye almıyorum,neymiş doğum gününü kutlamamışız bu yüzden 2 ay konuşmadı bizle.! Eşim annesine alıştığı için bizi rahatlıkla ezdirebiliyor tepki koymuyor annesine karşı. Kendi anneme anlatıyorum o kadın kim ki tüm bağlarını kopar oğlu gitsin görsün sana karışmasınlar diyor: ya ben bu kayınvalidemden bıktım bi söyleyin ne yapıcam? Gitmiş resmini tabloya bastırmış getirdi evime astı, ben orda başka tablo düşünmüştüm diyorum yok bu olacak dedi ve kaldı öyle.. Eşimi çok seviyorum ama annesinden bıktım usandım tükendim artık...
Kv niz Burhan Altıntop gibi portresini mi astırdı evinize😂
İlk iş o tabloyu atmakla başlayın bence. Siz neden görüşmekte ısrar ediyorsunuz ki eşiniz görüşsün. Rahatsızsanız eşiniz anlayacaktır diye düşünüyorum, eşiniz istediği gibi gitsin gelsin ama siz gidip kendinizi üzmeyin. 3 günlük dünyada değer mi Allah aşkına

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-03-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Adaras2

Guru
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2008
266
839
Sizin için misafirlikte sözümden çıkarlarsa ağızlarına s... mı diyor ve siz de hala konuşuyorsunuz bu kadınla. Pes yani..

KaramelDelisi

En iyi senaryoyu hayat yazar
Pro Üye
14 Aralık 2016
477
974
27
Gerçekten, gülmek isterdim ama gülemiyorum.
Tozunu alırken düşürün kırın. Yine getirirse yine kırın. Yine getirirse yok çok uğursuz bir resim dersiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-12-2020

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 20 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsaklarında önemli miktarda mekonyum denilen ilk dışkı birikti. Koyu yeşil renkteki mekonyum içinde, bebeğin karaciğeri, pankreası ve safra kesesinin ürettiği artıklar bulunur. Bebeğinizin boyu yaklaşık 34-36 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2600-3000 gr. aralığında. Genişleme ve açılmayı takip etmek için vajinal muayene mutlaka yapılmaldır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

pandaseverkiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2018
1.893
4.651
Kv 'nin tablosu ne alaka çok saçma . Eşiniz pasif baya baya pasif ki is onda biter aslında ama sizde biraz pasifsiniz kusura bakmayın lütfen . Dişli olun biraz o sopasını saklasin siz değil

jokerj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2013
127
470
33
anladığım kadarıyla kayınvalideniz bir narsist. eğer tahmin ettiğim gibiyse (benim de aile üyelerimde narsistler var) onunla normal yollardan ilişki kurabilmenizin yolu yok. kendi akıl sağlığınız ve evliliğinizin gidişatı açısından bir uzmandan (psikolog) yardım alın, o sizi en azından size zarar vermeyecek bir ilişki kurmanız açısından yönlendirecektir. bir kez de evliliğiniz bitme noktasına gelmiş, eşinizin yapabileceği bir şey yok çünkü narsist anneyle büyüyen bireyler için dışarıdan bakmak zordur. destek alıp, nasıl bir yön çizmeniz gerektiğini konuşun, bunu evliliğiniz için yapın.

Mevlana123

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
1.869
2.283
Siz bebek değilsiniz kendi hakkınızı savunmak için eşinize ihtiyacınız yok.

oda size zaten sen konuş demiş. Gerekirse tartışın ama kendinizi ezdirmeyin. Tesmide kaldırın herhangi bir odaya asmayın tabiki böyle saçma şey olabilirmi?