sevgilim doğulu babam çok karşı çıkacak

GulGuzeli

kalbime göre ver Allahım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
Kızlar yardım edin biz iç anadolu bölgesindeniz sevgilim doğulu babam çok karşı çıkacak bi de sevmiyor oralıları ne yapıcam ben siz hiç böyle bir şeyler yaşadınız mı yardım eder misiniz??

_Ruha_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
115
Önyargılarını kendisi yaşayarak kırar ancak somut olaylar gösterip ya da tanık olmasını sağlayıp güven kazanmaya çalışmalısın. Her yörenin iyi insanı var kötü insanı var. Sevdiğine kefil olup vay be yanlış düşünmüşüm dedirtecek şeyler olmalı baban açısından. Zor bir süreç ama imkansız değil.

smuwiLa

Popüler Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
2.498
Benim erkek arkadasım dogulu degil ama ailem yine de istemiyor ille de bizim memleketimiz ve cevresinden olması derdindeler. Ah bu önyargılar!!!

asiksanvursaza

Dayan gönlüm..
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
aynen... benim babamda öyledir illede kendi bildiklerinden gördüklernden olcakkk

mutluluk_huzur

Kaderimse Çekerim
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Merhaba....Konuyu okudum ve yorumu yapayım;keşke bütün erkekler doğulu erkekler kadar mert olsa!!! Evet her yörenin iyisi de var kötüsü de ama inanın doğulu bir başkadır.Doğulu erkek sevdiğini sahiplenir,sevdiği için herşeyi göze alır,sevdi mi ölümüne sever...Batıda bazı kendini bilmez erkekler bir bayana omuz atarak geçer(bazıları diyorum)ama doğuda bu yok malesef....Bayana değer var,saygı var....Batıda mesela bir yere gittiniz,bulamadınız ya da yardım istediniz birinden...Önce size yemeğe çıkalım teklifi gelir ama doğuda gece yarısı bile sokakta kalsanız tanımadığınız birine adres sorsanız sizi o adrese kadar eliyle götürür ve teslim eder inanın....Kendim doğulu değilim ama oraları çok iyi bilirim...Sürekli giderim...Ve inşallah Allah bana da doğulu birini nasip eder....İçiniz rahat olsun derim.Babanız da tanısa değişir elbet...Zaten doğuya karşı hep bir önyargı!!! Her yerde böyle...Ama gidip oraları gezseniz,uzun süre kalsanız insanlarının ne kadar iyi ve mert olduğunu görüceksiniz...Herşeyin hayırlısı olsun diyelim...Nacizane fikrim budur.....Sevgiler...

Ezberbozan

Canparçam... Oğlummm...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
Canım aynı süreçleri bende yaşadım başımdan geçti. Babam hatta ailem akrabalarım hep doğululara başka gözle bakarlardı istemezlerdi. Ama tanıdıktan sonra fikri çok değşti. İnan canım senin ne kadar kararlı olduğunu görürseler o kadar çok benimsiyorlar. Bu zamanla aşılacak birşey ama aileni de bu konuda yargılama. Çünkü bu algının oluşmasındaki en büyük etken medyadır. Doğulu Batılı kuzeyli güneyli... Özünde insan insandır. İçinde Allah korkusu varsa hiç korkma. Irktan bahsederken insan araya konulmaz. İngiliz atı vardır arap atı vardır mesela ama asla insanın ırkı yoktur olamaz. Dediğim gibi bu çok sosyolojik bir olgu. Zamanla baban tanıdıkça algısında da ister istemez değişimler olacaktır canım sen hiç merak etme ve sadece dua et. Allah yardımcın olsun canım.

sbaran

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
28
Benim Babam Yok..
Ama, Amcalarım Hep Kürt ve Alevi Olmasın Ne Olursa Olsun Der!!
Bende Sevmiyorum Bu Ön Yargıları..
Yanlış Buluyorum Genelleme Yaptıkları İçin..
Heryerin İyiside Var Kötüsüde..

Allah Ne Verirse Hayırlısını Versin..
Sizinde Tek Dileğiniz Bu Olsun..

Umarım Herşey Yoluna Girer Mutluluklar Diliyorum..:KK70::KK70:

nurnurzinha

OL IZ VEL OL IZ VEL
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
15
Benim Babam Yok..
Ama, Amcalarım Hep Kürt ve Alevi Olmasın Ne Olursa Olsun Der!!
Bende Sevmiyorum Bu Ön Yargıları..
Yanlış Buluyorum Genelleme Yaptıkları İçin..
Heryerin İyiside Var Kötüsüde..

Allah Ne Verirse Hayırlısını Versin..
Sizinde Tek Dileğiniz Bu Olsun..

Umarım Herşey Yoluna Girer Mutluluklar Diliyorum..:KK70::KK70:
bencede çok yanlış.Mesela aleviler bu ülkenin en çağdaş insanlarıdır.Ayrıca her yörenin ülkenin iyisi ve kötüsü vardır.Al şu anda aklıma gelen iğrenç bi örnek evimize çok uzak değil iki kızınada tecavüz eden baba samsun bafralı çıktı buyrruuunnn.Bu iğrençlikten hareket ederek samsunluları kötüleyemeyiz.

GulGuzeli

kalbime göre ver Allahım
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
3
teşekkür ederim herkese ama bilemiyorum acaba nelerle karşılaşıcam iş ciddiye binince

Yukarı Alt