seviyeli Dayak!!!

chatlak

özgür
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ekim 2006
Mesajlar
595
Emoji Skoru
2
Kadınlar hallerinden vakitlerinden memnun. Vurdu mu adam, boş ver gitsin, sakla yüzünü saçınla, çık sokağa. Üstelik dayağın ödülü bir de New York tatili. Kısa günün karı

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!
İtirazım var. Şu yeni erkek tiplemesine... Aslında onlar uzun zamandır vardı ama bugünlerde daha bir moda oldular. Dayak atanlardan bahsediyorum. Hepsinin ortak özelliklerine bir göz atın. İyi bir aileden, okumuş etmiş, işinde başarılı, hali vakti yerinde. Ha, bir de yakışıklı. Yakışıklı değilse bile çekici, seksi. Çoğu "Ah şöyle bir koca bulsam" diyen genç kızların hayallerini süsleyen cinsten.

Ne yapıyorlar? Beraber oldukları kadınlara el kaldırıyorlar. El kaldırmak ne kelime, düpedüz dayak atıyorlar. Tekme sallıyor, yüzünü gözünü morartıyorlar. En garip bulduğum ise dayak ertesi öpüşüp koklaşmaları... El ele yürümeler, beraber poz vermeler, "O da beni delirtti ama" türünden açıklamaları. Kimsenin dayak konusundan canının sıkıldığı, keyfinin kaçtığı, üzüldüğü utandığı yok yani kardeşim. Dayak mı? Bizimki arada bir vurur hesabı.

Dayak yiyen kadınlara gelince Aslında bu yeni erkek tiplemesinin dayak attığı kadınları mağdur kadınlar konumuna sokmak diğerlerine ayıp olur ya, neyse. Kadınlar hallerinden vakitlerinden memnun. Vurdu mu adam, boş ver gitsin, sakla yüzünü saçınla, çık sokağa. Üstelik dayağın ödülü bir de New York tatili. Kısa günün karı... Madem mutlu memnunsunuz, madem bir ev, bir araba, bir seyahate işi kapatacaksınız niye karakola gidiyorsunuz peki? Yoksa içinizde bir yerlerde olması gereken insan mı var, hani saklı köşelerde. "Dur bir dakika" deyip kaldığı yerden devam etmeyen cinsten bir kadın. Ne kadınlar tanıdım ben, özellikle Doğu'da, aile içi şiddete maruz kalmış. Onlar bile bu kadar ucuz davranmıyorlar. Onlar bile diyorum çünkü ne para var ortalıkta ne pul. Mecburlar susmaya, mecburlar bazı şeylere katlanmaya Yine de baş kaldırıyorlar.***

Yeni erkek tiplemesine gelince. Bakmayın pişman gözüktüklerine. Bakmayın süklüm püklüm tavırlarına. Bal gibi de biliyorlar işte. Alan memnun satan memnun diyenlerin de hakkı var aslında. Böyle kadınlara böyle erkekler müstahak. Benim takıldığım nokta başka. Ben bu tip erkeklerin, bulunmaz Hint kumaşıymış gibi sunulmasına karşıyım. Hala genç kızların hayallerini süslüyor, çevrelerindeki kadınların beğenilerini topluyorlar.

Herkesin ağzında aynı cümle. "Kim bilir ne yaptı adama, kim bilir nasıl çıldırttı oğlanı." Kimse sormuyor "Bu adam niye vuruyor?" diye... Korkuyorum yakında bu konu da ünlü simalarımız sayesinde meşru hale gelecek. Hani "Her erkek aldatır" diyen ve bundan gurur duyan kadınlarımız var ya. O hesap. Seviyeli dayaklar ortaya çıkacak. "Benimki mi? Az vurur, öz vurur, sonunda gönlümü almayı bilir ama" diyecekler. Erkeklere gelince... Karısın aldatmayana "Salak" gözüyle bakıldığı günümüzde, dayak atmayan erkekten sayılmayacak. Gidişat o yani. Biz hala uyuyoruz.

Balçiçek Pamir
 
L

lütfenzarfıkapatmayınız

Ziyaretçi
bu erkekleri böyle yetiştirenler kadınlar (anneleri),dayak atınca "kız haketmiş" diyenler yine kadınlar, dayağı yiyip ödülünü alıp susup oturanlar yine kadınlar.. bence önce kadınlar değişmeli ki,toplum değişebilsin.
 
Yukarı Alt