Sezaryan sonrasi iz

Nohuttt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
109
67
32
merhaba hanimlar ben sezaryan oldum 40 gun once dikis yerlerim hala kizarik bu normal mi bide contractubex kullaniyorum bunu dikise bastirarak mi surmek gerekiyor. Gercekten geciyor mu sezaryan izi.

SeevKaad

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
1.580
1.707
32
merhaba hanimlar ben sezaryan oldum 40 gun once dikis yerlerim hala kizarik bu normal mi bide contractubex kullaniyorum bunu dikise bastirarak mi surmek gerekiyor. Gercekten geciyor mu sezaryan izi.
Evet hafif bastırarak ovarak..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-09-2020

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 36 gün kaldı.

Bugünlerde bebeğinizin cildi pembe ve pürüzsüz gözüküyor. Çünkü cildinin altında biriken yağlar kılcal damarların kırmızılıklarının görünmesini maskeliyor. Son zamanlarda daha şiddetli ve daha sık Braxton-Hicks Kasılmaları yaşayabilirsiniz. Hatta bu kasılmalar ağrılı olabilir ama normaldir. Bebeğinizi hastaneden evinize götürürken arkaya bakan bebek koltuğuna ihtiyacınız var. Bebeğinize hala bir isim bulamadınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Zeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
3.497
5.128
Dogum yapali 110 gun oldu bugun dikislerim yapistirma usulu yapildi sadece o kesinin izi var ve hala kirmizi bana surmek icin dr um bir sey vermedi

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.920
1.613
Bende 2 ay oldu contractubex kullaniyorum degisiklik yok,siyah cizgi duruyo sizinde oylemi

windy_sunny

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2019
72
36
35
Zamanla geçiyor, belirginlik azalıyor. Büyük ihtimalle 1 sene sonra sizin de başka görünecek, merak etmeyin.

Kucuk prensesim

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2016
721
365
24
Kizlar ben 14 ay oldu sezeryan olali dikis yerlerimden cok az bi kismi beyaz grnyor ama geri kalan kisim hep kirmizi neden acaba beyazlasmasi gerekmezmiydi bide bole dokununca hissediliyor dikisim sanki sis gbi ve kirmizi nrmal mi dktora gidemiyorumda virusden sebeb dogum yapinca doktor fito krem vermisdi ama pek kullanmadim kremide

Kahvetelvesimoon

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
3.920
1.613
Kizlar ben 14 ay oldu sezeryan olali dikis yerlerimden cok az bi kismi beyaz grnyor ama geri kalan kisim hep kirmizi neden acaba beyazlasmasi gerekmezmiydi bide bole dokununca hissediliyor dikisim sanki sis gbi ve kirmizi nrmal mi dktora gidemiyorumda virusden sebeb dogum yapinca doktor fito krem vermisdi ama pek kullanmadim kremide
Benim 2 ay oldu hala siyah cizgi

ugurbocuuu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
3.319
2.026
Bir kac seneye ancak belirsizlesiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 13-11-2020

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 90 gün kaldı.

Bebeğinizin kas elastikiyeti yavaş yavaş gelişmektedir. Ve bu gelişme bebeğinizin kavrama gücüne yansımaktadır. Bebeğiniz geliştikce ve kuvvetlendikce daha aktif hale gelecek ve bu aktiflik veya hareketlilik bazen sizi uykunuzdan uyandıracak kadar şiddetlenecektir. Bebeğinizin boyu ortalama 25 cm. ve bebeğinizin ağırlığı ortalama 1 kg. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

akslepios

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
392
88
dermatix si de kullanılabilir ama uzun zaman geçtikten sonra çok ıse yaramıyor. Dikişler alındıktan hemen sonra baslanması lazım

akslepios

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
392
88
Yok malesef kirmizi cizgi duruyor cok az bi kismi bole beyazlasmis ama geri kalan dikis yeri kip kirmizi duruyor bide bole sis gibi kizarik olan yer yani hssediliyor orda bsii var diye
Anlattığınız şeyin adı "keloid"
Plastik cerrahi bölümüne başvurmanızı öneririm. Devlet ya da Üniversite hastanelerine de başvurabilirsiniz.