Sezeryan Dikişleri

ozpir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Kızlar, 3 ay önce sezaryan oldum... dikişlerimde hala acı hissediyorum. Bu normal mi? Ne kadar sürede iyileşir dikişler?

kronick

bize her yer TRABZON:)
Pro Üye
Emoji Skoru
23
çok normal.ben 13 ay önce oldum.hala dikiş yerlerim uyuşuk.ağrılarım 5-6 ay kadar sürmüştü.ama tabi yine istersen bi doktora görün.sadece endişelenme:)

meltemynr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Bence keyfi olarak sezaryen olmayın.Ben mecbur kaldığımdan oldum.Birinci sezaryen olunca mecburen ikinciyide öyle yaptılar.
Benimde ağrılarım 6 ay kadar sürmüştü.Karnınızı zorlayacak işler yapmayın.Ayrıca doğum yapalı 3 sene oldu ama hala arada batmalar oluyor ve his kaybı hala var.

AnneyimBen

evli mutlu çocuklu :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
925
bayanlar mrb bende 24 gun once sezeryan oldum ve dıkıslerımde herhangı bır agrı falan yok sadece gobegımde uyusma var oda 6 ay sonra anca gecermıs ozpir bısey sorucam gobegın kaldımı 3 ayda gıttımı benım sankı 3 aylık hamıleymısım gıbı gobegım var doktorum gıder dıyo ama bana gıdecekmıs gıbıme gelmıyoo ne kadar zamanda gıder sızce kızlarrr

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2019

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Dishe

✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
bende sezeryan oldum ama estetık dıkıs ızı falan yok ve hıc bızaman agrım falan olmadı dıkıslerımle alakalı on ay once dogum yaptım ve ızler sılınmek uzere

AnneyimBen

evli mutlu çocuklu :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
925
bende sezeryan oldum ama estetık dıkıs ızı falan yok ve hıc bızaman agrım falan olmadı dıkıslerımle alakalı on ay once dogum yaptım ve ızler sılınmek uzere
evet nazlıcım benımkıde estetık dıkıs oldu ve allahıma sukur hıc bır agrım falan yok ama göbişim var :))

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2019

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 139 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde, bebeğinizin bacağı nihai vücut oranına ulaşmış olacak. Bebeğinizi çevreleyen amniyotik sıvı her üç saatte bir sisteminiz tarafından tamamen değişiyor. Bol sıvı içmeniz bu değişime destek olacak ve dokularınızın daha işlevsel çalışmasına yardımcı olacaktır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 16 cm.den fazla ve ağırlığı yaklaşık olarak 300-350 gr. arasında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Handemi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Ah canım benim ben tam 7 sene evvel sezeryan oldum geçen seneye kadar hala sızlardı dikişlerim zaman zaman geçen sene bi amleiyat geçirdim aynı yerden şimdi bi sene olmasına rağmen hala sızlıyo.Maalesef bu normal sanırım.

Handemi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Esma'cım göbek bende tam bi sende gitti eğer bebeğini emziriyosan daha kısa zamanda gider ama.Doğumdan veya sezeryandan sonra bi kadının tam manası ile toparlanması fiziksel olarak bi sene sürer.Geçmez deme hayatım muhakkak geçer.

C

caelia

Ziyaretçi
arkadaşlar bende 2 sene önce sezeryanla doğum yaptım..fakat doğum sonrasında ağrım yok denilecek kadar az oldu..üstelik hiç göbeğimde kalmadı..dikiş izlerimde tamamen silindi..ben kendi isteğimle sezeryan oldum..tabiki mecbur kalmadıkça doğru değil aslında..bi arkadaşımda sezeryan oldu 6 ay sonra dikişleri açıldı..Allah korusun çok zor bi durum..yinede dikkat etmek lazım bi süre..şu anki aklım olsa normal doğum yapardım sağlık açısından en doğrusu bu..

Yukarı Alt