Sezeryanla dogum yapanlar bir kaç sorum var ?

EFSA3737

Aktif Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
0
SEZERYANLA DOGUM YAPAN ARKADAŞLARIM KAÇ GÜN SONRA BANYO YAPTINIZ?DİKİŞ YERLERİNİZİ TEKRAR PANSUMAN EDİP BANTLADINIZMI?ALKOL MU KULLANDINIZ PANSUMAN İÇİ.BİDE TUVALET SORUNU BÜYÜK ABDESTİNİZİ NE ZAMAN YAPTINIZ BEN YAPAMIYORUM KABIZ OLDUM:eek:

bigsize83

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
12
cnm ben banyomu 1 hafta sonra yapabildim.dikiş yerime su gitmemesi içinde oaraya naylon falan sardım öle banyo yaptım.
bol bol lifli gıdalar ye cnm.bende kabız olmuştum.kayısı hoşafı çok ii geliyor

talu

bal böceği :)
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
2 gun sonra banyo yaptım ,doktorum bandajı acıp normal bı sekılde banyo yapabılecegımı soyledı yalnız orayı lıflemedım ,ben herhangı bır pansuman felan yapmadım doktorum 10 gun sonra dıkıslerımı aldı
buyuk abdesttede sorun yasamadım sanırım 2 gun sonra normal cıktım

zuzu08

yakışıklı erkegim
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
306
talu'cum bişey sorucam senin dikişlerinnormalmiydi yoksa estetik mi bende sezaryan oldum ama estetik yani sadece çizgi gibi normal dikişli değil ve benimkini alttan muayene etti

fxuxsfxuxs

yanılsamalar ülkesi
Pro Üye
Emoji Skoru
7
benim de dikişim yoktu dikiş falan alınmadı sezeryandan sonra 2 gün pansuman yapıldı 2. gün bandajı açtılar doktorum 3. gün banyo yapabilirsin demişti tuvalette bir sorun yaşamadım hatta çok sık çıkıyordum ve yoruluyordum

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
bende yaklasık bır hafta sonra banyo yaptım ve hastanede pansuman yapıldı bır hafta sonra.ben dogumdan sonra yaklasık bır ay kabızlık yasadım.hatanedeyken tuvalete cıkmak ıcın karbon adlı bır ılac verdıler komur gıbı bısey sana verdılermı bılmem.ben eve gelıncede onu kullandım bır ay anca o sekılde tuvalete gıdebıldım

saturnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
ben 3.gün banyo yaptım.dr bandajı çıkarmadan banyo yap dedi.7gün sonra kontrole gittiğimde kendi çıkardı.kabızlık bende hala devam ediyo malesef.doğumdan önce gayet normaldi ama sonrasında çok kötü oldu.sabahları aç karnına 5-6 tane kuru kayısı üzerine büyük bi bardak ılık su içiyorum.ancak öyle düzene girdi.

nnurayy

annesinin bal-kaymagi
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
ben epd. sezaryan oldum dogum sabahti ben aksami dus aldim bandajimi cikarttirdilar zaten ne acim ne agrim oldu 1hafta sonra dikisleri aldilar ah o kabizlik bende kaldi 1hafta gidemedim tuvalete oldum oldum dirildim dr aramistim sabah kalkinca 1buyuk bardak iliktan biraz daha sicak su ic dedi birde kayisiyi kaynat cok az seker bir kucuk dal tarcin cubugu at kaynadiktan sonra tanelerile blendirdan gecir koyuysa sulandir cam bir kavanoza koy gun icinde 1yemek kasigi zyagi ekle ic inan cok faydali nasil iyi geliyor benim ebe tavsiye etmisti iki tavsiyede iyi oluyor dene istersen birde haftada 3sabah kahvaltida kepekli misir gevregi light sut boyle yap biraz duzene sokuyor

EFSA3737

Aktif Üye
Pro Üye
Emoji Skoru
0
Tşk ederim kizlar düzeldim kabizlik yok şimdi..ya doktor estetik dikiş yapti sanirim konrole gidecegim bir iki gün sonra dikişlerimi alirmi yinede alttan muayne falan yaparmi

saturnn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
Tşk ederim kizlar düzeldim kabizlik yok şimdi..ya doktor estetik dikiş yapti sanirim konrole gidecegim bir iki gün sonra dikişlerimi alirmi yinede alttan muayne falan yaparmi
estetik dikişse dikiş almaz canım.bana doktorum sadece dikişlerde sorun var mı diye baktı. alttan muayene de yapmadı.

Yukarı Alt