Şiddetli kabizlik acill

saaaneyapraam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2020
4
0
22
Hanimlar merhaba 20 haftalık hamileyim, bir haftadır çok şiddetli kabızım afedersiniz çok zorlanıyorum. Karnım ağrıyor ve bu durum beni korkutmaya başladı daha önce başına gelenler karın ağrısı konusunda yardımcı olabilir mi nolursunuz

Narinkimse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2018
1.227
2.082
30
Doktorun sana hamileyken de kullanılan bir ilaç var onu önermedi mi? Eğer tavsiye etmediyse akşamdan suya koyduğun 5-6 tane kuru kayısıyı ye suyunu iç üzerine. İyi gelir inşallah.

chagiless

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2010
4.007
3.092
Günde 3lt su içiyorum en az kuru kayısı incir şu bu ne varsa denedim yok bnde de yaramıyo işe. Hele bu hafta daha da arttı çok zor ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-10-2020

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 75 gün kaldı.

Bebeğiniz bu ay yaklaşık 450 gr daha ağırlık kazancak. Bu hafta sonunda bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 28 cm. civarında olacak. Bu ay boyunca bebeğiniz sizin sağladığınız besinleri aktif olarak özümser ve saklar. İskeletini geliştirmek için kalsiyum, kırmızı kan hücreleri için demir, ve büyümesi için protein sizin sağladığınız besinlerdir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kararsiz4300

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
173
239
Duphalac verdi doktorum ama işe yaramadı maalesef
Ne zaman içiyorsunuz? Gece yatmadan önce iki çorba kaşığı için zamanlama önemli, Bu şekilde kullanınca iyi gelecek, prof. Tavsiyesi idi..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

kararsiz4300

Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2020
173
239
Benimki tesadüf olmuş ama dün yatmadan önce içmiştim hâlâ aynı durumdayım maalesef
İki çorba kaşığı için, bir kaç akşam deneyin böyle bişey kaybetmezsiniz, işe yarayacaktır inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-03-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 211 gün kaldı.

Bebeğinizin kafası artık yuvarlak ama oransız bir büyüklükte. Bebeğinizin kafası neredeyse toplam uzunluğunun yarsı kadar. Bebeğinizin kafa dersini oluşturacak dokular bebeğinizin kafa tacı etrafına toplanmaya başladı. Bebeğinizin boynuda kurulmaya başladı. Bebeğiniz artık açıkca bir bebeğe benziyor. Ultrason fotoğraflarını saklamayı unutmayın :)

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)