• Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

    Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

    Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sigarada Pasif İçicilik

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
32.661
23.785
Sigara dumanının zararları saymakla bitmez ve sadece sigara içenler için değil içmeyenler için de çok zararlıdır. Sigara, puro ya da pipo içen bir kişinin yanında duran kişi hem yanan tütününün hem de sigara içen kişinin dışarı verdiği dumanı solur ve oldukça büyük bir zarar görür.

Her yıl binlerce pasif içici, sigara dumanın verdiği zararlardan dolayı hastalanarak, hayatını kaybetmektedir.

Zehirli Duman

Pasif içiciler, sigara içen kişilerin yanında durarak 3.700 çeşit kimyasal gazdan zarar görmektedirler. Bunların büyük bir kısmı zehirlidir, geriye kalan kısmı da kanserojen benzopyrene ve formaldehyde gazlarıdır.

Sigara dumanına ne kadar çok maruz kalırsanız, kalp krizi geçirme ve akciğer kanseri olma riskiniz o oranda artar.

Risk Altındaki Bebekler ve Çocuklar

Ne yazık ki, çocuklar için risk çok daha ciddidir. Çünkü, akciğerleri henüz gelişmektedir ve onlar yetişkinlerden daha fazla ve hızlı nefes alıp veririler. Sigara dumanına maruz bırakılarak, pasif içici durumuna düşürülen çocuklarda, kulak ve boğaz enfeksiyonları, bronşit ve zatürree sıklıkla görülen hastalıklardır.
 

BENXOXZBEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2006
9
0
İNSANLARIN TÜM BUNLARI BİLMESİNE RAĞMEN HALA NASIL SİGARA İÇEBİLDİKLERİNE HATTA ETRAFINI NASIL UTANMAZCA ZEHİRLEDİKLERİNE İNANAMIYORUM.BÖYLE BİR KONUDA BİLGİ VERİP KONU AÇTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.YAPILAN BİR ARAŞTIRMADA SİGARA İÇEN VE KEMİK KIRIĞI OLAN BİR İNSANIN DAHA GEÇ İYİLEŞTİĞİ, ALZHEİMERE YOL AÇTIĞI BELİRLENMİŞ.UNUTMAYALIM GELİŞMİŞ ÜLKELER AZ GELİŞMİŞ ÜLKELERE SİGARA SATIYOR. KENDİ TOPLUMLARINDA SİGARAYA SAVAŞ AÇIYOR. ALINMASIN DİYE FİYAT YÜKSELTİYOR. LÜTFEN BU TUZAKLARA DÜŞMEYELİM.EVDE ANNE VE BABASI SİGARA İÇEN BİR ÇOCUK SANKİ KENDİSİ İÇMİŞ GİBİ ZEHİRLENİYOR. LÜTFEN ONLAR SAVUNMASIZ:emir_bebek:ONLAR TERTEMİZ... NE KENDİMİZİ NE DE ETRAFI ZEHİRLEMEYELİM:hayir: :eek:lmaz: BU ÇİÇEKLER SİGARA İÇMEYEN VE SİGARAYI BIRAKABİLME BAŞARISINA ULAŞANLARA GİTSİN:çiçek: Hoşcakal
 
Yukarı Alt