• Korona Virus羹nden korunman覺n 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla s覺k s覺k y覺kay覺n!
    2- Dirseinize 繹ks羹r羹n!
    3- Y羹z羹n羹ze dokunmay覺n!
    4- Dier insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsan覺z evde kal覺n! 184 aray覺n!
    5.b- Zorunlu bir durum olmad覺k癟a evden 癟覺kmay覺n!

Sigaradan kurtulmak isteyenler

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
02.03.2020 15.40 da son sigarami ictim bir daha elime bile almadim. 21 gun bitti galiba弘

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
Yasadiklarimi yazmak istedim gunluk gibi omrumrum olurda yaarsam yillar sonra bakip animsamak icin daha onceleri 2 3 sefer birakma eylemim olmusdu ve en fazla 3 g羹n durabilmisdim ve cok aci 癟ekerek. Ben sigaraya 2008 de basladim ve nasil basladim hic bir fikrim yok 癟羹nk羹 ben sigaradan nefret eden birisiydim Belkide buyuk konusmusumdur ve bu sigara belasi ile cezalandirilmisimdir. Hep birakmak isteyip ama sigara icerken zevk aldigimi dusnup ve surekli giderek cogaltip evi supurcem yak hir sigara , supurdun uak bir sigara, uyandin yak bir sigara ,kahvalti ettin yak bir sigara uyuyacaksin yak bir sigara, sevindin yak bir sigara uzuldun yine yak hayatta en merkeze sigarayi koymusum farkinda hic olmadan. Ne kadar kurtulmak istesemde asla sigara icmezken yasadigim mutlu hayata domemeyecegimi dusunup artik hic bir seyin eskisi gibi olmayacagini dusunup ve uzulup yine sigara yakardim. Ama artik birakma sebebim cok farklilasmaya baslamsdi daha onceside bu sebep hep vardi ama bunladar baskin degildi sanirim. Ben Allah in rizasini kazanmak isteyen bir fani olarak namazda secdeye gidiyorum ama huzursuzum sigara kokuuorum kuran okuyorum huzursuzum sigara kokuyorum peygamber efendimizi ruyamda olsun gormek istiyorum ama y羹z羹m yok sigara kokuyorum ben Allah in rizasina talipken beni zehirleyen kisitlayan beni esir alan hayatimi ona gore duzenlemek zorunda oldugum bir illete karsi bile aciz kalmisken nasil ve ne yuzle Rabbimin rizasina talip olacaktim. Son jir aydir kafamda baya sorular veremedigim cevaplar olusmusdu. Bir anda sigarayi artik tamamen birakmam ve bunda cok kararli olmam gerektigini soyledim kemdime.

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
2020 d羹nyada herseyler bu yil ile bir felakete d繹n羹sede benim icin 繹zg羹rl羹羹m羹 ilan ettigim bir yil olabilirdi.
02.03.2020 saat 15.00 bor anda bu b3nim son sigaram olmali dedim ve ismini duymus oldugum nicotin bandi ile deneyebimirim diye dusunurken kendimi sagidaki ezzanede buldum bir kutu bant aldim ve bana ezzaci kizin dua etmesini istedim g羹l羹mseyerek. Eve geldim son imi cop sigaram vardi onlari ictim ve banti yapistirdim. Bu bant en az 3 ay kullanilmasi gereken bir bantmis ama ben bir an once banttandan kurtulup hic bir seyin etkisi olmadan birakabildim demenin mutluluginu syaamak istiuordum. Kutununnicinde bir haftalik diz var 7 bant hegun bir bant kullanilacakti. Ama ben 4 gun tam bant kullandim . Sonraki 2 gun yariya kesmis oldugum banti sonraki bir haftayida ceuerege kesmis oldugum banti kullandim. Bir kutu banti doz ayarlamasi yaparak kestim kendimce.
Bant varken sadece yoksunluk krizleeiniz en az duzeye iniyor yani sihirli bir degnek degil tamamemn sigaradan sogumuyorsunuz sadece yoksunlugunuzu hafif atlatiyorsunuz. Yaninis yine sizde kararliliginizda bitiyor. Ama faydasiji gormedim dersem yalan olur sigarasizda durulabildigini bana gosterdi bant. Bu bana ozguven verdi ve isimi kolaylstirdi.

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
Bu 21 gunu nasil gecirdim. Bizraz caya ve yaninda biskuvi tarzi seylere meylettigim dogrudur. Cayi zaten cok icerdim ama abur cubur seven birisi degildim. Canim cik sigara istedigi zamanlar oldu yak bir sigara dilek dedigim zamanlar oldu ama icimdeki o bencil canavari dinlemeyecegime soz vermisdim bir kere onun ifak oyunlarina kanmayacaktim artik. Temiz hava parkta yurumek balkonda temiz havayi icime cekmek o kucuk nicotin canavarinin esiri olmadigim onu tekrar tekrar besleyip buyutmedigim hatta gun gun can cekistigini hissettigim icin cok mutlu olmam gwrwktigini kendime surekli telkin ettim. O yoksunluk cektigim zamamlari bile boyle telkinlerle yuzumde g羹l羹mseye ve basarinin verdigi hazza mutluluguna cevirmeyi basardim. Su ana gelecek olursam sigaradan tiksindimmi simdilik hayir bunun icin daha cok erken oldugunu ama o gunlerinde gelecegini biliuorum. Yoksunluk cekiyormuyum hayir yani oyle krizlere falan girmiyorum artik arada bir sigara aklima geliyor ama artik sigara kullanmadigimi biliyorum ve oyle bir beklentiye girmeden cikiyorum.Bugunlerde gecicek biiznillah仆弘

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
Bugunde nadir aklima gelme disinda bir rahatsizligini yasamadim galiba olucak bu is. Buarada nekadarda zamanimi aliyormus baya zamanim oluyor zehir cubugunu b覺rakt覺覺mdan beri firsattan istifade battaniye basladim onumde suan 40 tane ip yumagi var baya uzun surecek gibi :KK69:

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
Ruyamda esim sigara iciyordu ve ben coknsinirleniuordum hani icmeyecektik birakmistik diye bu arada esimde ben b覺rak覺yorum dedigim anda b覺rakt覺 ikimizde ayni anda b覺rakm覺 olduk. O bana gore daha relaks daha rahat ve bir kutu dahi olsa bile bant falanda kullanmadi. Ama bugun nedense hep aklimdaydi zehir cubugu yoksunluk falan degil ama hep aklima geliyor nezaman unutucagim aceba icmemis gibi olucam

eslemkacar1

Yeni ye
Kay覺tl覺 ye
25 ubat 2020
4
1
Yakla覺k 5 senedir i癟iyorum bende. Tiryakili var biraz. zellikle u son korona olaylar覺ndan sonra bende sigaray覺 hepten b覺rak覺p en az覺ndan daha sal覺kl覺 yaayabileceim bir d羹zene ge癟mek istiyorum.

Lili 38

mer asaf im...
Kay覺tl覺 ye
3 Haziran 2017
145
127
Yakla覺k 5 senedir i癟iyorum bende. Tiryakili var biraz. zellikle u son korona olaylar覺ndan sonra bende sigaray覺 hepten b覺rak覺p en az覺ndan daha sal覺kl覺 yaayabileceim bir d羹zene ge癟mek istiyorum.
InsaAllah sizde bir adim atarsiniz belki bu sefer zamani gelmistir. Bu benim 3. Deneyisim ve bu sefer kesinn kararli olmam buyuk fayda sagladi. Bugun baya zorlandim ama gecicek biliyorum

Yukar覺 Alt