Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Sinüzit

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve EU2 tarafından 10 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  10 Nisan 2007
  Konu Sahibi : EU2
 1. EU2

  EU2 Ziyaretçi

  Sinüzit


  -Göz veya yanaklarda ağrılar
  -Ateş
  -Burundan nefes alma zorunluğu
  -Diş ağrısı  Haberkulesi.com-Sinüsler burun çevresindeki boşluklardır.4 çift sinüs vardır.Frontal,göz aralarında,sifenoid ve maksiller.Burun deliklerine ufak açıklıklarla bağlıdırlar.Normalde hava sinüslerine girer çıkar ve mukus(sümük)bu deliklerden burna akar.


  Sinüzit,bu açıklıkların birinin veya birkaçının duvarındaki dokuların iltihaplanmasıdır.Sinüs mikrop kaptığı zaman,burnun kendi dokuları da şişer ve burundan engelleme yapar.Burun içi dokularının şişmesi iltihap veya sümüğün akmasını önler.sinüsdeki ağrılar sinüsün kendi içinin şişmesinden veya dlikleerin kapanması dolayısıyla sinüse olan basınçtan kaynaklanır.


  ıki tür sinüzit vardır.Akut veya kronik.Akut sinüzit daha çok görülen veya bakterilerin yaptığı bir enfeksiyonudur.Nezle sonrası enfeksiyonlar,diş absesi ve eğri burun kemiği bunun örnekleridir.
  Kronik sinüzit,arada görülen akut enfeksiyonların iyi tedavi edilmemesinden ortaya çıkar.


  TEDAVı
  Belirtileri azaltmak için kendinizin yapabileceği bazı şeyler vardır.Dışarı çıkmayın çevre ısısını aynı tutun.Başınızı aşağıya eğmeyin.Bu ağrıyı artırır.Akıntıyı sulandırmak için bol bol sulu maddeler için.


  ıLAÇLAR
  ıltihap bir bakteriden kaynaklanıyorsa,doktorunuz 10-14 günlük ağızdan antibiyotik tedavisi önerecektir.Doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanmayınız.


  AMELıYAT
  Bazen ilaca rağmen sinüzit devam edebilir.Böye olursa doktorunuz ufak bir ameliyatla akıntıyı dışarı atmaya yardımcı olur.
   
 2. 27 Haziran 2007
  Konu Sahibi : EU2
 3. nrsnkma39

  nrsnkma39 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  3.736
  Beğeni:
  10
  Ödül Puanları:
  148
  Sinüziti olanlar sağlıklı karar veremiyor ve konsantre sorunu yaşıyor
  27 Haziran 2007 Çarşamba 09:02
  Araştırmalar sinüziti olanların sağlıklı karar veremediğini ve konsantre sorunu yaşadıklarını gösteriyor Burundaki sinüs adı verilen boşlukların iltihaplanması sonucu oluşan sinüzit hastalığına Türkiye'de özellikle Karadeniz Bölgesi'nde sık rastlanılıyor.

  Uzun yıllardır konuyla ilgili araştırmalar yapan Samsun Hastanesi'nden Dr. Aytaç Akın, sinüziti olan pek çok hastanın hayat kalitelerinin bozulduğunu belirterek, "Sinüzit; burun tıkanıklığı, burun ve geniz akıntısı, baş ağrısı, öksürük, halsizlik ve dikkat kusuruna neden oluyor. Bu hastalar dikkatlerini toplayamamaktan yakınıyor" diyor.

  SICAKLAR TEHLİKELİ

  Sinüzit yazın en az kış aylarında olduğu gibi tehlikeli. Sıcaktan bunalıp soğuk suyla duş almak ve ardından dışarı çıkmak burun kanallarındaki iltihabı artırıyor. Ya da klimanın karşısında terli terli durmak sinüziti tetikliyor. Dr. Aytaç Akın "Vücut direnci düşük olan kişiler daha kolay sinüzit geçirir. Yazın denizden çıkıp rüzgara karşı durmak bile bu hastalığa yakalanmak için bir nedendir" diyor. Sinüzit için yapılan ameliyatların son yıllarda çok ilerlediğine dikkat çeken Akın, "Bu ilerlemenin en önemli sebebi endoskop denilen ve burun içine sokulan bir kamera aracılığıyla monitörden ameliyat yapmaya imkan veren cihazların kullanılmaya başlanmasıdır" şeklinde konuştu.

  Link Silinmiştir.
   
 4. 31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : EU2
 5. husel

  husel er:) Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.852
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  348
  Kanamasız ve en geç 1 günde normal yaşamınıza dönmeyi sağlayan yeni bir tedavi gündemde...


  Sinüzit hastalığının başlarında uygulanan ilaç tedavisi soruna çözüm getirse de orta ve ileri derecedeki hastalık için müdahale gerekir. Bugüne kadar ileri derecedeki hastalara, hastanede yatmayı gerektiren, kanamalı ve ameliyat sonrası istirahat gerektiren endoskopik cerrahi yöntemi kullanılıyordu. Kanama sonrası körlük ve beyin kanaması gibi ciddi komplikasyonların ortaya çıkması nedeniyle yeni tedavi yöntemleri arayışına girildi.

  BALON SİNÜSOPLASTİ adı verilen bu teknik hastalık tedavisinde yeni bir dönem açtı.

  Bu teknikle daralmış olan sinüs delikleri açılıyor ve sinüs ağzına bir balon yerleştiriliyor.Daha sonra balon serum ile şişirildikten sonra şişen balon tıkalı olan sinüsin ağzını genişletiyor.

  BALON SİNÜSOPLASTİ ile, uygulanan diğer tekniklerin aksine burun içinde hiçbir dokuya zarar vermeden, kanamaya yol açmadan ve tampon gerekmeden hızlı bir şekilde iyileşme sağlanarak hastanın müdahaleden bir gün sonra günlük yaşantısına dönmesi sağlanıyor.

  Günlük yaşantıdan uzak kalmadan, zaman kaybetmeden, hastanede yatmadan, uygulama yapılan bölgede herhangi bir kesiğe gerek duymadan kısa sürede sonuç alınan bu yöntem sinüzit tedavisinde yeni bir sayfa açıyor.
   
 6. 31 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : EU2
 7. husel

  husel er:) Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.852
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  348
  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) (Kronik Sinüzitte Yeni Tedavi Yöntemi) « Geri

  Sinüslerin iltihabı anlamına gelen Sinüzit Türkiyede her yıl yaklaşık 15 milyon insanı etkileyen yaygın bir sağlık problemidir.

  Romatizma ve yüksek tansiyondan daha fazla görülmektedir, Şeker hastalığından ve kalp yetmezliğinden daha fazla hayat kalitesini bozmaktadır. O kadar ki; yaşam kalitesini fiziksel ve fonksiyonel açıdan bozmakla kalmaz, psikolojik olarak ta insanları etkileyen ciddi bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Ülke ekonomisi açısından da sinüzit tedavisine harcanan para ciddi rakamlara çıkabilmektedir. Örneğin Amerikada yapılmış bir çalışmada her yıl 8 milyar doların üstünde ilaç maliyeti ile karşılaşılmıştır. Ülkemizde de durum bundan çok farklı değildir.

  Sinüzit sebebi sinüs deliklerinin tıkanmasıdır.Bu tıkalı delikler açıldığı zaman sinüzit de iyileşir. Tıkalı delikler üç türlü açılabilir.

  A) ılaç tedavisi ile
  B) Fonksiyonel endoskobik sinüs cerrahisi ile
  C) Balon kateter yardımı ile

  ılaç tedavisi erken dönemde oldukça etkilidir. Israrlı ilaç tedavisine cevap vermeyen ve kronikleşmiş sinüzitlerde ameliyat gerekebilir. Ameliyattaki amaç; tıkalı olan sinüs yollarını açmaktır. Böylelikle sinüslerin havalanması sağlanmış olur. Havalanan sinüste enfeksiyon geriler ve kaybolur. Bu işlemi endoskopik sinüs cerrahisi ile yapabildiğimiz gibi balon sinüsoplasti tekniği ile de yapabilmekteyiz.  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) NEDıR ?

  Daralmış olan sinüs deliklerini BALON KATETER yardımı ile açma işlemidir. Mantık tıkalı kalp damarlarınıı açmada kullanılan ANJıOPLASTı ile aynıdır.  BALON SıNÜSOPLASTıNıN ( Sinoplasti ) AVANTAJLARI NELERDıR ?

  Burun içini döşeyen dokunun bir çok görevi vardır. Soluduğumuz havayı ısıtır,nemlendirir, süzer.vs. Burun içine yapılan tüm cerrahilerde az veya çok bu dokulara zarar verilebilir. Dokulara zarar vermeden sinüs ağzını nasıl açabiliriz fikrinden balon sinoplasti tekniği doğmuştur. Bu teknikte bir kateter yardımı ile sorunlu olan sinüs ağzına bir balon yerleştirilir. Daha sonra balonu serum ile şişirilir.

  Şişen balon tıkalı olan sinüs ağzını genişletir.

  Dolayısı ile burun içi faydalı hiç bir dokuya zarar verilmemiş olur.

  Burunda herhangi bir kesi olmadığı için kanama olmaz .

  ışlem sonrası tampon gerekmez.ıyileşme çok hızlı olur.

  Hemen ertesi gün günlük hayata dönülebilir..  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) SONRASI ıYıLEŞME NE KADAR SÜRER ?

  Balon sinoplasti minimal invazif bir yöntemdir.Hastahanede yapılmasına rağmen gecelemeyi gerektirmez.Hastadan hastaya değişmekle beraber aynı gün normal aktivitelere başlanabilir.

  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) TEKNıĞıNı KıM YAPABıLıR?

  Bu tekniği ancak eğitimini almış bir KBB uzmanı yapabilir.Rutin her yerde yapılan bir müdahale değildir.Hekimin deneyim sahibi olması bu prosedürün olmaz ise olmazıdır.

  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) TEKNıĞı HANGI TiP SiNÜZiT TEDAViSiNDE KULLANILIR?

  Balon sinoplasti teknigi kronik sinüzit, özellikle de frontal, maksiller, sfenoid sinüzit türlerinde kullanilir. Etmoit sinüzitlerde ve polipli sinüzitlerde endoskopik sinüs cerrahisi tercih edilmelidir.


  BALON SıNÜSOPLASTı ( Sinoplasti ) TEKNıĞı UYGULANMASINDA YAŞ SINIRLAMASI VAR MIDIR ?

  Evet, bu tekniğin uygulanabilmesi için öncelikle bu tedaviye uygun bir hasta profili olması ve 17 yaşını da tamamlamış olması gerekmektedir.  Daha önce Endoskopik Cerrahi Yöntemi ile tedavi olmak bu tekniği uygulamada herhangi bir problem yaratır mı?

  Balon sinoplasti tekniğininin uygulanabilmesi için daha önceden endoskopik cerrahi yöntemi ile tedaviye başvurulmaması gerekmektedir.


  Yeni bir tedavi töntemi olduğundan bahsettiniz, Peki siz bu eğitimi nasıl ve nereden aldınız ?

  Dünyada bu teknigin yayginlasmasini saglayan Prof. Levin'den San Fransisko'da egitimini aldim.

  BALON SıNÜSOPLASTıNıN ( Sinoplasti ) YENı BıR YÖNTEM OLDUĞUNU SÖYLEDıNıZ. BU KONU ıLE ıGıLı YAYINLANMIŞ BıLıMSEL MAKALELER VARMIDIR?

  Evet vardır.

  ılgilenenler makale ayrıntılarını aşağıda bulabilirler.

  The following are clinical publications relating to the clinical application of AcclarentTM's innovative technologies. Please check back for regular updates.

  Safety and Feasibility of Balloon Catheter Dilation of Paranasal Sinus Ostia: A Preliminary Investigation

  Christopher L. Brown, M.D., William E. Bolger, M.D.
  Annals of Otology, Rhinology & Laryngology April 2006, Vol. 115(4): 293-299;

  Catheter Based Dilation of the Sinus Ostia: Initial Safety and Feasibility Analysis in a Cadaver Model

  William E. Bolger, M.D., Winston C. Vaughan, M.D.
  American Journal of Rhinology May-June 2006, Vol. 20, No.3, P. 290-294

  Functional Endoscopic Dilatation of the Sinuses (FEDS): Patient Selection and Surgical Technique

  Michael Friedman, M.D., Paul Schalch, M.D.
  Operative Techniques in Otolaryngology June 2006, Vol. 17, 126-134  Daha fazla bilgiye ulasmak isteyenler ise
  www.acclarent.com
  www.american-rhinologic.org adreslerinden ulasabilrler.


  kansız sinüzit tedavisinin animasyonu
   
 8. 2 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 9. husel

  husel er:) Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.852
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  348
  BURUN ETİ BÜYÜMESİ ( Konka Hipertrofisi )  Sağlıklı her insanda üçü bir tarafta, üçü diğer tarafta olmak üzere toplam altı adet burun eti vardır. Konka diye de adlandırdığımız bu burun etlerini geniz eti ve burun polipleri ile karıştırmamak gerekir. Gerek geniz eti, gerekse polipler sonradan oluşan, vucut için faydası olmayan dokulardır. Halbuki burun etleri solunum yolları için vazgeçilmez dokulardır. Soluduğumuz havayı nemlendirirler, ısıtırlar, temizlerler. Bir tür süzgeç görevi görürler ve klima gibi çalışırlar.

  Bu görevi nasıl yaparlar?

  Burun etini saran bir zar tabakası(mukoza) vardır. Burun etlerinin asıl görev yapan kısmı bu zardır. Zarın üzerindeki hücreler soluduğumuz havayı ısıtma, temizleme ve nemlendirme işinde ustalaşmışlardır.  Burun etleri gün içinde geçici olarak bazen büyürler, bazen küçülürler. Stabil ve aynı boyda değillerdir. Bu büyüyüp küçülmeleri süzgeçin çapının büyüyüp küçülmesi gibi düşünün.

  Bulunduğumuz ortam soğuk ise burun etleri geçici olarak büyür. Soğuk havada burnumuzun tıkanmasının sebebi budur. Sıcak ve temiz havada ise burun etleri geçici olarak küçülür; böylelikle burnumuzu daha açık hissederiz ve daha rahat nefes alırız.

  Solunum için bu kadar gerekli olan burun etleri bazen kalıcı olarak aşırı büyüyüp nefes alıp vermemizi sürekli engelleyecek hale gelebilirler. Bu durduk yerde olmaz tabi ki; alerjik nezle, kronik sinüzit, kötü hava koşullarına sahip yerlerde yaşamak, uzun süre burun açıcı damlalar kullanmak gibi bazı sebepler bu duruma yol açabilir.

  Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman ne yapmak gerekir? Tedavi ne olmalıdır?

  Burun etlerindeki büyüme hafif- orta derecede ise muhakkak ilaç tedavisi denenmelidir. Çünkü ilaçla küçülme ihtimali vardır ve bu ilk denenecek tedavi olmalıdır. İlaçla küçülmeyen veya ileri derecede büyük bir burun eti varsa o zaman ilaç tedavisi dışında çözümlere başvururuyoruz.

  Burun eti büyümelerinin tedavisinde, ilaçlar dışındaki çözümler nelerdir?

  Bunun için burun etlerine radyofrekans dediğimiz işlemin uygulanması çözüm için bir başka yöntem olabilir. Radyofrekans uygulanması muayenehane koşullarında yapılabilen ağrısız, sizin için oldukça basit bir yöntemdir. Radyofrekans sonrası sizin çalışmanıza da engel olmamış oluruz; böylece istirahat gerektirmeyen basit bir işlem sonrası hemen aynı gün işlerinize devam edebilirsiniz.

  Burun eti büyümelerinde şayet ilaç tedavisi ve radyofrekans ile sizin burun tıkanıklığınızı çözemediysek işte bu durumda ameliyat gündeme gelebilir.

  Ameliyatta burun etlerinin sadece burnu tıkayan kısmının alınması ve bu şekilde burun etlerinin küçülmesini sağlıyoruz. Şunu unutmayalım ki; bu kadar yararı olan burun etlerinin tamamının ameliyatla çıkarılması ''burun cinayetidir'' denilebilir.

  Ben bunun farkında olduğum için her zaman koruyucu olmaya çalışıyorum; öncelikle sizin sorununuzu ilaçlarla çözebileceksek ilaç tedavisi, bunda başarılı olamamışsak radyofrekans ve en sonunda gerekliyse ameliyatı düşünüyoruz. Şayet ameliyat yapacaksak da hiç bir zaman burun cinayeti işlemiyoruz! ve şunu çok iyi biliyoruz ki; sizin burun etleriniz hayatınızda ''nefes almak'' gibi çok önemli bir role sahip...
   
 10. 8 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU2
 11. husel

  husel er:) Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  1.852
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  348
  stres cidden etkiliyormu çok ilginç...şu stresinde etkinleştirmediği hastalık yok nerdeyse
   
 12. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU2
 13. dj_oznur_0106

  dj_oznur_0106 sweet_lady Üye

  Katılım:
  15 Haziran 2007
  Mesajlar:
  1.067
  Beğeni:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  Kış aylarında en sık karşımıza çıkan hastalıklardan biri de sinüzit. Sinüzitin tedavisinde kullanılan yeni yöntemler yaşam kalitesini artırıyor
  Sinüzit, Türkiye’de her yıl 15 milyona yakın kişiyi etkiliyor. Şeker hastalığı ve kalp yetmezliği kadar hayat kalitesini bozan bir hastalık olan sinüzit, sadece fonksiyonel açıdan değil, psikolojik olarak da kişiyi olumsuz etkiliyor. Yapılan bir araştırma, hastalığın Amerika’da her yıl sekiz milyar doların üzerinde ilaç maliyetine yol açtığını ortaya koyuyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Süreyya Şeneldir, sinüzitle ilgili merak edilenleri yanıtlıyor.

  Sinüzit nedir?
  Sinüzit; sinüs mukozasının iltihabıdır. Bu hastalık, sinüslerin burun içi ile irtibatını sağlayan sinüs ağızlarının tıkanması sonucu, sinüslerin havalanmasını bozarak, bakteri ve virüslerin yerleşmesine uygun bir ortam oluşturması neticesinde ortaya çıkar.

  Sinüzit tipleri nelerdir?
  Akut ve kronik sinüzit olmak üzere başlıca iki ana gurupta incelenir.Akut sinüziti herkes yılda bir kaç kez geçirebilir. Soğuğa maruz kalma, alerji, çevresel kirlilik, vücut direncinin düşmesi gibi kolaylaştırıcı faktörlerin etkisiyle başlar. Burunda basınç hissi, burun tıkanıklığı ve ateşle kendini gösterir. Tedavi geciktikçe ilave bulgular kendini gösterir. Bu şikâyetler üç ay veya daha fazla sürerse kronik sinüzit adını alır.

  Sinüzitle birlikte ortaya çıkan başağrılarına karşı neler yapılabilir?
  Akut sinüzitte başağrısı şiddetlidir. Ağrı kesicilere iyi cevap verir. Buradaki ağrının sebebi, sinüs kanallarının akut olarak tıkanıp hava alamamasıdır. Ayrıca sinüsin boşalmasını sağlayan burun spreyleri de rahatlatıcıdır. Genelde ağrı kesiciler tek başına yeterli olmaz, bu nedenle burun spreyleri de önerilir. Kronik sinüzitte ise ağrı, akut sinüzitteki kadar rahatsız edici değildir. Ağrı, başta bir yük varmış gibidir. Bu nedenle ağrı kesiciler etkili olmaz. Zaten kronik sinüzitin tedavisi cerrahidir.

  Tedavi seçenekleri nelerdir?
  Sinüzitin sebebi sinüs deliklerinin tıkanmasıdır. Bu tıkalı delikler açıldığı zaman sinüzit de iyileşir. İlaç tedavisi erken dönemde oldukça etkilidir. Israrlı ilaç tedavisine cevap vermeyen ve kronikleşmiş sinüzitlerde ameliyat gerekebilir. Ameliyattaki amaç, tıkalı olan sinüs yollarını açmaktır, böylelikle sinüslerin havalanması sağlanmış olur. Havalanan sinüste enfeksiyon geriler ve kaybolur. Bu işlem, endoskopların kullanıma girmesiyle son 20 yıldır güvenle yapılıyor.

  Sinüzit hastalığının başlarında uygulanan ilaç tedavisi soruna çözüm getirse de orta ve ileri derecedeki hastalık için müdahale gerekir. Bugüne kadar ileri derecedeki hastalara, hastanede yatmayı gerektiren, kanamalı ve ameliyat sonrası istirahat gerektiren endoskopik cerrahi yöntemi kullanılıyordu. Kanama sonrası körlük ve beyin kanaması gibi ciddi komplikasyonların ortaya çıkması nedeniyle yeni tedavi yöntemleri arayışına girildi.
  ''Balon sinüsoplasti'' adı verilen bu teknik hastalık tedavisinde yeni bir dönem açtı. Bu teknikle daralmış olan sinüs delikleri açılıyor ve sinüs ağzına bir balon yerleştiriliyor. Daha sonra balon serum ile şişirildikten sonra şişen balon tıkalı olan sinüsün ağzını genişletiyor.

  Operasyon ne kadar sürüyor?
  Operasyon yaklaşık 15 dakika sürüyor. Genel anestezi altında işlem yapılıyor. Günlük yaşantıdan uzak kalmadan, zaman kaybetmeden, hastanede yatmadan, uygulama yapılan bölgede herhangi bir kesiğe gerek duymadan kısa sürede sonuç alınan bu yöntem, sinüzit tedavisinde yeni bir sayfa açıyor.

  Balon sinüsoplastinin avantajları

  Etkili ve güvenli bir yöntem, komplikasyon ihtimali çok düşük.
  Teknikte küçük, yumuşak, elastik ekipmanlar kullanılıyor. Kapalı sinüs drenaj kanallarının kolayca açılması sağlanarak çok az doku travmasıyla sonuca ulaşılıyor.
  Bazı vakalarda hiç doku çıkartmak gerekmediği için kanama miktarı da çok azalıyor.
  Hızlı iyileşmeyi sağlıyor. Çoğu hasta 24 saatte normal hayatına dönebiliyor.
  Gelecekte bu bölgede yapılabilecek diğer tedavileri engelleyici bir özelliği yok. Diğer cerrahilerle beraber uygulanabilir.
  Hiçbir dokuya zarar vermeden yapıldığından hızlı bir şekilde iyileşme sağlanıyor.

  Sinüzitin 7 işareti
  Aşağıdaki soruların üç veya daha fazlasına ''evet'' diyorsanız sinüzit olma ihtimaliniz yüksektir. Böyle bir durumda kulak burun boğaz uzmanına gidilmesi gerekir.
  Yüzünüzde basınç hissi, dolgunluk veya ağırlık hissi var mı?
  Burnunuz tıkalı mı?
  Koyu, sarı - yeşil burun akıntınız var mı?
  Geniz akıntınız var mı?
  Koku duyunuzda azalma var mı?
  Baş ağrınız var mı?
  Nefes darlığı hissi ve öksürük var mı?
   
 14. 28 Kasım 2007
  Konu Sahibi : EU2
 15. cemre_SU

  cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.938
  Beğeni:
  7
  Ödül Puanları:
  148
  bende sinizüt var akut yüzünden sezeryanla doğum yaptım acaba sinizüt yüzünden mi nefes darlığı oluor ki bende CADIARZUCADIARZU
  banada bi cevap yazarssanız sevinirim
   
 16. 17 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU2
 17. maviscik

  maviscik Sabir;herkesden biraz dah Üye

  Katılım:
  24 Mart 2008
  Mesajlar:
  203
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  benim kizim 14 yasinda ve su anda sinuzuti cok fazla oldu 10 gu once ilaclarini kullandi aradan bir kac gun sonra yine basladi benim ozeliklle sormak istedigim bir sey var
  yuzu sisiyor
  evet yuzu cok kotu oluyor haliyle gozv e cevreside etkileniyor yarin itibariyel yine doktora gidecegiz
  bas agrsida haliyle
  ilaclar bir muddet etkisini gosterip yine basladi anlasilan ben cok uzuluyorum
  ayrica bugun papatya yi sicak suda demleyip buharini yuzune dogru cekti
  alternatif olarak baska bir sey yapmadik ;dislerine bile agrisi vuruyor
  neyse doktordon sonra neticeleri yazarim
   
 18. 19 Aralık 2008
  Konu Sahibi : EU2
 19. Kahve Delisi

  Kahve Delisi pişşşt noliyiii :)) Pro Üye

  Katılım:
  6 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.001
  Beğeni:
  4
  Ödül Puanları:
  348
  sinüzit için operasyon geçiren varmıı sinüzit temizlendikten bi süre sonra tekrar oluştuğunu duymuştum doğrumu acaba?
  eşimde varr ve çok rahatsız ediyo uyurken özellikle düzensiz nefes alıyo yaa tecrübesi olan arkadaşlar yardım edebilirlermi
   
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.