SİRKE ile gelen güzellik

tualina

batuhan'ım can oğlum...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Güzellik için sirkenin sırrı
Sirkenin cilde hayli yararı var:

-Cildi sulandıran, küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip.
-Antiseptik özelliği de var. O yüzden enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.

-Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.

-Pullanma veya soyulma sorunlarına da onu kullanabilirsiniz.

-Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir çay kaşığı sirkeyi yüzünüzü yıkamak için dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve öyle kullanın. Banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı döküp içinde 10 veya 15 dakika kalırsanız, bedeniniz canlanır.

Daxgx Çiçexgxim

hayat gezince güzel::
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
birde bunu denemeliyim demekki sen o güzelliğini bu karışımlara borçlusun hi hi .Ayrıca sirkenin sinüzite'de iyi geldiğini biliyorum.

alinkam

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Güzellik için sirkenin sırrı
Sirkenin cilde hayli yararı var:

-Cildi sulandıran, küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahip.
-Antiseptik özelliği de var. O yüzden enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller.

-Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır.

-Pullanma veya soyulma sorunlarına da onu kullanabilirsiniz.

-Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir çay kaşığı sirkeyi yüzünüzü yıkamak için dinlenmiş şişe suyuna ilave edin ve öyle kullanın. Banyo suyuna 3-4 yemek kaşığı döküp içinde 10 veya 15 dakika kalırsanız, bedeniniz canlanır.
Pamuğu sirkeye batırıp yüzümüzü silsek bir zararı olurmu acaba?:uhm: :uhm:

E

EU2

Ziyaretçi
Ben sirkeyi sulandırmadan pamuğa döküp sabah akşam siliyorum yüzümü. Cidden işe yarıyor ama önemle vurguluyorum ; ELMA SİRKESİ !

aLLeGRia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
çok şey öğrendim bu siteden bunu da deneyecem en kısa zamanda teşekkürler

C

cereneres

Ziyaretçi
kızlar ama bu sirkelere konan e223 koruyucusu var ben araştırdım bu madde allerji yapabiliyormuş ciltte.bu yuzden hassas ciltli arkadaslar dikkat etsin cünkü aslında yararlı olan elma sirkesi içeriğindeki bu maddeyle allerji yapıcı olabilir aman dikkat...

çitlembix

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Elma sirkesi gerçekten çok yararlı.Ama madem bizim aldıklarımızın içinde koruyucu madde var,o halde kendi sirkemizi kendimiz yapalım.Şimdiii tek sorun şu:Bu elma sirkesi nasıl yapılır?Bilen varsa yazsın lütfeeen!!!

tualina

batuhan'ım can oğlum...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
paylaşmak çok güzel bir duygu arkadaşlar...

Yukarı Alt