Sirke ile Yumuşak Ve Parlak Saçlar

ferhal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
515
117
yumuşaklık için gliserin harika .ben ikisini de denedim ,sirke de yumuşak yapıyor,ama gliserin kadar değil.

Gulguzeli33

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
1.746
21
Ömrümde ilk kez saç boyadım,hiç saç kremi kullanmayan ben çalıya dönmüş saçlarımı banyoda tarayabilmek için avuç dolusu saç kremi sürüyordum ve dökülen saçlarım beni dehşete düşürüyordu.sonunda sirkeyi keşfettim,saç kremine bağlı dökülmeden kurtuldum,her yıkamada daha da azalıyor normal bir dökülmeye dönüştü,neredeyse krem sürmüş kadar kolay taranıyor.
Ben öyle suya falan katmıyorum,elma sirkesi kullanıyorum,üzüm sirkesi gibi kötü kokmuyor,saçımı şampuanladıktan sonra tıpkı krem gibi saçıma sirkeyi şişeden sıkıp önce diplerine sonra uçlarına yediriyorum,güzelce tarayıp iyice de duruluyorum.hafif bir koku geliyor ıslakken ama kuruyunca kayboluyor.gözünüze dikkat,sirke yakıyor

burcu777

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2011
597
125
bugün ikinci kez sirke kullandim durulamada ve sonuc gercekten inanilmaz... sacim inanilmaz sekilde yumusak simdiye kadar hic olmadiklari kadar... bundan sonra hep kullanicam... bu arada ben elma sirkesini büyük bir sise maden suyuna koyup karistiriyorum.. maden suyuda cok iyi geliyormus saclara ve sac derisine diye okumustum biryerde

turtaa

gencim güzelim yaşasın :)
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2008
406
4
süper bu sirke yaa. her derde deva valla. hemen denizem. benim saçlarım yumuşak ama denicem genede.

ameliee

dileğini tuttu!:)
Pro Üye
5 Kasım 2009
6.023
548
Sirke kepek oluşumunuda engelliyor.Kepek problemim varken hiç bir şampuan iyi gelmemişti,ama sirkeyi banyodan çıkmadan önce suyla karıştırıp döküyorum yumuşacık oldu.
hemde Kepekte kalmadı :KK34:
ama aklınızda olsun 2 hafta kullanmak,sonra 1 hafta ara vermek gerekiyormuş.Sonra tekrar kullanmaya devam :21:

igrokcha

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2011
159
1
ahh ahh...konuyu ilk okuduğumda denedim hemen ama neden bu kadar geç cevap yazdığımı boşverin...kesinlkle mucize.çok işe yarıyor.günlerdir taramaya bile üşendiğim zavallı upuzun saçlarımı yine yıkayım da parlasın bari :KK23:

meltemn

Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2012
7
1
- Badem yağı saçlar için mucizedir.

- Sirke parlaklık verir.

- Bal elektiriklenmeyi önler.

Hafta da bir kez üçünden birer yemek kaşığı kadarını bir kapta karıştırarak, tarak yardımı ile saçlarıma uyguluyorum.Minumum bir saat bazı zamanlarda bir boneye sararak saçlarımı ertesi gün yıkıyorum.

Çocukluğumdan bugüne dek elektiriklenen saçlarıma bu çözüm yolunu buldum.Küçük bir ayrıntı şampuan kullanmadan önce saçlarımı bol su ile durulayıp, maskeyi arındırıyorum.

zuzumi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2012
75
11
kızlar ben de saçlarımı el yapımı sabunla yıkadıktan sonra sirke ile duruluyorum ve ne kalıntı ne kepek ne matlık.... çok memnunum. daha önceleri sabunu çok istesem de bırakmak zorunda kalırdım ama şimdi devamlı kullanıyorum.

denemek isteyenlere pratik bir kullanımını söyleyeyim, başlarda bir maşrapada sulandırıyordum ve ister istemez zahmetli geliyordu. kullana kullana kolayını buldum: plastik şişenin kapağında bir delik açıyorum, kolonya şişelerindeki gibi, sıkarak saçlarıma bir miktar uyguluyorum ve öylece duruluyorum. hem daha az miktarını sıkıp saçlarıma yedirmiş oluyorum hem de ordan oraya aktarıp iş açmıyorum:)

Yukarı Alt