Şişli Memorial Tüp Bebek Merkezinde tedavi görenler

tozduman

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Merak etmeyin onlar bekletiyorlarsa ya 4. Güne sağlıklı çıkabileceğini düşünüyorlar ya da boşuna transfer etmemek için 4. Güne çıkar mı diye bakıyorlardır. 5. Güne biraz risk oluyormuş. 3 veya 4. Gün transfer normal diye okudum bir kaç kaynakta. Hayırlısı olur inşallah.
inşallah teşekkür ederim

Jalapenoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.451
Arkadaşlar ben ada da yaşadığım için ilaçlarımı şimdiden hazır etmem getekti. 27si gibi transfer hazırlıpına başlayacağım çünkü az kaldı.
ceinone jel dolapta mı saklanıyordu.
Crinone jele transfer günü belli olduğunda 5 gün kala başlanıyor. Yani 28 günde adet olan biri 15.gün gibi başlıyor. Yani acele etmene gerek yok. 27si haftasonu veya bayram tatili riski olmuyor henüz. Zaten bu süreçte hastaneye kontrole gideceksin o zaman temin edebilirsin. Ayrıca naturel transferde jel yerine progesteron olarak duphaston da verebiliyorlar oral tablet.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2019

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ay-Perim

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
220
Crinone jele transfer günü belli olduğunda 5 gün kala başlanıyor. Yani 28 günde adet olan biri 15.gün gibi başlıyor. Yani acele etmene gerek yok. 27si haftasonu veya bayram tatili riski olmuyor henüz. Zaten bu süreçte hastaneye kontrole gideceksin o zaman temin edebilirsin. Ayrıca naturel transferde jel yerine progesteron olarak duphaston da verebiliyorlar oral tablet.
Teşekkür ederim 😊 almış oldum artık. Dolaba koydum umarım sıkıntı oomaz

Jalapenoo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2.451
Teşekkür ederim 😊 almış oldum artık. Dolaba koydum umarım sıkıntı oomaz
Dolapta sıkıntı olmaz da aslında devlet hastanesinde kadın doğumcuya da yazdirabilirdin. Naturel olacaksa günde 1 tane kullanılıyor test gününe kadar 1 kutu yeter. Aynı gün rulid ve prednol de kullanmaya başlayacaksın onlar 4gün. Ha bi de doktora söyle jel aldığını ki duphaston vermesinler. Çatlatma iğnesini de sor ki gidince sonra bayram tatiline denk gelip sıkıntı olmasın.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-11-2019

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Ahu06

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
72
Merhaba arkadaşlar dün dondurulmus embriyo transferi oldum. Ikıncı kalıte bır embriyo b kalite yani bu şekilde olup tutunanlar oldu mu? Benım ılkı a kalıteydı o tutundu yalnız kalp durmasından kaybettim. Bu sefer olur mu diye baya kafama takılıyor

Ay-Perim

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
220
Dolapta sıkıntı olmaz da aslında devlet hastanesinde kadın doğumcuya da yazdirabilirdin. Naturel olacaksa günde 1 tane kullanılıyor test gününe kadar 1 kutu yeter. Aynı gün rulid ve prednol de kullanmaya başlayacaksın onlar 4gün. Ha bi de doktora söyle jel aldığını ki duphaston vermesinler. Çatlatma iğnesini de sor ki gidince sonra bayram tatiline denk gelip sıkıntı olmasın.
Tüm ilaçlarımı aldım korkudan. Adada bazen olmuyor çünkü. Crinone jel de oda ısısında karanlıkta saklanıyormuş hemşireme sordum şimdi. Merak edenler de varsa öğrenmiş olur. Dolap da saklanmıyomuş. Çatkatma iğnesi sadece dolapta

svdmrl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
155
Merhaba arkadaşlar dün dondurulmus embriyo transferi oldum. Ikıncı kalıte bır embriyo b kalite yani bu şekilde olup tutunanlar oldu mu? Benım ılkı a kalıteydı o tutundu yalnız kalp durmasından kaybettim. Bu sefer olur mu diye baya kafama takılıyor
Merhaba! Cnm sanırım bir tane düşüğün olmuş kanama felan mı oldu pgt li mi yapıldı kısacası neden oldu cnm senin için bir sakıncası yoksa

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-12-2019

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 207 gün kaldı.

Bebeğinizin vücudu düzelmeye devam ediyor. Gövdesi uzar ve duşusu daha dik olur. Rahminizin boyu artık küçük bir greyfurt büyüklüğünde. Bu hafta sonunda bebeğiniz yaklaşık 30 ml (3 çorba kaşığı) amniyotik sıvı işçinde yüzüyor olacak.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Ahu06

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
72
Merhaba! Cnm sanırım bir tane düşüğün olmuş kanama felan mı oldu pgt li mi yapıldı kısacası neden oldu cnm senin için bir sakıncası yoksa
Yok canım düşük değildi kanamam falan olmadı kalp durması başka bısey oyle hıcbır belırtı yoktu kontrole gitmiştim doktor kalbi durmuş almamız lazım dedı yıkıldık mecbur kürtaj oldum. Nedenı bılınmıyor pıhtılaşma testı falan yaptırdık ama bısey çıkmadı

kanaryamm

Rabbim sen koru meleğimi ❤️
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5.782
Yok canım düşük değildi kanamam falan olmadı kalp durması başka bısey oyle hıcbır belırtı yoktu kontrole gitmiştim doktor kalbi durmuş almamız lazım dedı yıkıldık mecbur kürtaj oldum. Nedenı bılınmıyor pıhtılaşma testı falan yaptırdık ama bısey çıkmadı
Çok geçmiş olsun canım pgt falan yapılmış mıydı yada kürtaj materyalini genetiğe gönderdiniz mi?
Embriyo kalitesi falan bahane canım benimde ilki 5aa kalitedeydi en iyi embriyomuzdu ama bende 11 haftalık kalp durması yüzünden kaybettim. Genetik sorun çıkmıştı. Arkadaşımın b kalitedeydi embriyosu o doğum yaptı bile gerçekten nasip bu işler. Sıkmayın canınızı herşey Rabbim den ol desin olsun inşaAllah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-06-2019

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt