Şişmanlık tarih olucak

R

ramona

Ziyaretçi
Kilo vermek isteyen birinin ihtiyacı olan iki şey diyet ve egzersizdir. Oysa bu ikisinden de nefret ederiz. Ancak yapılan yeni bir araştırmaya göre, bu acıların hepsi yakında tarih oluyor.

Bilim adamları hiç egzersiz yapmadan birkaç hafta içinde kilo vermeyi sağlayacak bir yöntem buldular. Bu yöntemde, genellikle yağı depolayan hücrelerin, bu yağı yakması sağlanıyor.

Obeziteye çabuk çözüm
Fareler üzerinde yapılan testlerde, fareler iki hafta içinde ağırlıklarının yüzde 26'sını kaybettiler.

Araştırmacılar, hayvanlarda bulunan yağ hücrelerine leptinden yapılmış bir gen enjekte ettiler. Leptin, metabolizma ve açlıkla bağlantısı olan bir protein türü. Bu işlemin sonucunda, genin enjekte edildiği hücreler, yağ yakan bir güç merkezine dönüştüler.

Araştırmanın obezite için çabuk ve güvenli çözüm sağlaması açısından umut verici olduğunu belirten Teksas üniversitesi şeker Hastalığı Araştırmaları Touchstone Merkezi'nin yöneticisi olan Dr. Roger Unger, sözlerine şöyle devam etti:

Hücrelerin yapısı, normal görünümlü bir yağ hücresinden, daha önce hiç görülmemiş farklı bir hücre görünümüne dönüştü. Bu durumun daha önceden bulunan bir örneği yok. Yağ hücrelerini yağ yakan hücrelere çevirme becerisi, obezite için yeni terapi stratejileri geliştirilmesini sağlayabilir. Yağ kaybı, düşük kalorili diyetlere oranlar çok daha hızlı ve büyüktü.

Deneyden sadece yağ hücrelerinin etkilendiği, farelerin yağ içermeyen vücut kütlesinden hiçbir şey yitirmedikleri ve ayrıca sağlıklı ve hareketli kalmanın yanı sıra, daha az yedikleri beliritliyor.

Obezite neredeyse imkansız..

Zayıflatıcı bir diyete tabi tutulan başka bir grup farenin ise hareketlilikleri azalırken, yiyecek aramaya olan eğilimleri arttığı gözlemlendi.

Leptin normalde yağ hücreleri tarafından üretiliyor, ama fazla yağın depolanmasınana karşı bir işlev yerine getiremeden engelleniyor. Bilim adamları, yağ hücrelerini leptinden koruyan bu savunma mekanizmasının, ilaç kullanımı ya da başka metodlar yardımıyla 'devre dışı bırakılabileceğini' iddia ediyorlar.

Bu araştırma sayesinde, obeziten ortadan kalkması bir an meselesi gibi görünüyor.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

emremustafa

canım oğullarım
Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kasım 2008
Mesajlar
78
Emoji Skoru
0
Hadi hayırlısı bakalım.................
 

m.joYy

мαSαL тαdıηdα
Kayıtlı Üye
Katılım
8 Şubat 2009
Mesajlar
4.695
Emoji Skoru
3
aminnnnnnnnnnn
 

sude_naz20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
4 Mart 2009
Mesajlar
453
Emoji Skoru
0
Yaş
31
hep hayalini kurarım ----şişmanlığın şifresi çözülsün ---- insanlar dilediğini yiyerek zayıf kalsın kibrit kutusu kelimesi tarihe karışsınnnn!!!!!:Saruboceq:
 

nut_ella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
15 Haziran 2011
Mesajlar
100
Emoji Skoru
1
ya şişmanlık tarih olacak
yada insanlık
:)
 

nut_ella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
15 Haziran 2011
Mesajlar
100
Emoji Skoru
1
peki biz o günleri görebilecek miyiz
 

nut_ella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
15 Haziran 2011
Mesajlar
100
Emoji Skoru
1
2009 dan 2011 e 2 yıl geçmiş
halen tarih olmadı
tarihe not düşülsün,2 yıl sonra bakallım tarih olmuş mu
 

Last_Station

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
11 Aralık 2011
Mesajlar
102
Emoji Skoru
1
kilo vermekten cok saglıklı beslenmeyi tercih edersek kilolarda gidecektir beraberinde
 
Yukarı Alt