Sivilcelerle başım dertte :(

1var1yok

Lades bitti,artık aklımda değilsin.
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Hanımlar merhabalar,
Biliyorsunuz stresli dönemler geçirdim, bir evliliği bitirdim,ardından bazı önemli sağlık sorunları çıktı. Çok şükür hepsini aştık.
Fakat bende bazı kalıntılar bıraktı. Ergenlik döneminde dahi sivilce çıkmayan yüzümde stres sıkıntıdan 6-7 aydır alın bölgemde yoğun olmak üzere sivilce peydah oldu..

2 ay önce bir dermatologa gitmiştim devlet hastanesinde. Bana nadixa diye bir krem,sivex diye bir losyon ve cleocin diye bir losyon daha verdi.. Roaccutane o dönemde pek araştırmamıştım, ve yan etkilerinden haberdar olmayarak onu kullansam diye sorduğumda bana “cildinin ona ihtiyacı yok”demişti.
1 ay kullan dedi verdiğim kremleri..fakat hiçbir fayda göremedim..
krem yüzümü yağ küpüne çeviriyordu resmen,o kadar yağlıydı ki..

Beyaz tenliyim, ve alnım pütür pütür durumda, haliyle daha çok belli oluyor :KK43:
Yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor alnım mesela..
Kükürtlü,zeytinyağlı sabun vs kullanıyorum ama yok,hiçbir fayda yok :KK43:

Sizden ricam ise benimle aynı sorunu yaşayıp şunu yaptım da geçti vs diyebilecek kimse var mı ?
Ya da Ankara’da yaşıyorum, bana önerebileceğiniz devlet - özel fark etmez iyi bir dermatolog var mı sivilce alanında ?
Uzun oldu,kusura bakmayın .teşekkür ederim..

maydanozsuyu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2019
1.042
2.016
Oncelikke cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli alın. Mumkunsr doğal icerik olsun. Her gün gece yatarken yıkayın onunla.yuzunuzu sonra iki tane ped pamuğu alın 5 6'şar damla çay ağacı yağını damlatıp kuruladiginiz yüzünüzü silin... uçucu bir yag ve ferahlik verecek. 1 2 dakika sonra su bazlı bi nemlendirici ile ufacik bi nemlendirme yapin bitti. Dogal içerik olsun ama.sonra sabah kalktiginizda yüzünüzü serin bir suyla yıkayın normal yuz yikar gibi. Kurulayin bu sefer pamuklara biberiye yağı damlatip silin ve 1 2 dakika sonra nemlendirin.

Iki yağda ucucu yağdir yaglanma yapmaz. Bir de yaglr gozlerinizi yakmasin diye göz cevrenize surmeyin...

Ben en etkili yol olarak bunu buldum. 1 ay sonra ortamlarda yuzun ne kadar ışıl ışıl diyorlardi

tokatli fistik burhan

İiiiinivirsite mezunuyum.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
1.274
3.111
Roaccutane'i son çare olarak düşünün. Sadece alindaysa gerek yok bence de.
Muhtemelen stres kaynaklı.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 229 gün kaldı.

Bebeğiniz geçen 8 kısa gün içinde iki kat büyüdü. Bebeğinizin boyu yaklaşık 8-11 mm. Bebeğiniz olağanüstü bir hızla büyüyor. Bebeğiniz doğduğunda bu hızla büyüseydi, 1 aylık olduğunda boyunu 15 metre olarak ölçebilirdiniz. Anneler hamilelik sırasında deri renginizde oluşacak değişiklikleri fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

1var1yok

Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Roaccutane'i son çare olarak düşünün. Sadece alindaysa gerek yok bence de.
Muhtemelen stres kaynaklı.
Aynen sadece alnımda..
Pütür pütür isilik gibi..
Yıkadığım zaman felan kıpkırmızı oluyor alnım :KK43:
Önceden yoktu, 26 yaşından sonra çıktı .. bilmiyorum ne yapacağımı :KK43:

joeytribbiani

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2017
3.658
7.923
Beslenmenize dikkat edin.Düzenli spor yapın.Kanınıza baktırın.Son olarak başka bir doktora daha gidin iyice araştırıp.

1var1yok

Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Oncelikke cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli alın. Mumkunsr doğal icerik olsun. Her gün gece yatarken yıkayın onunla.yuzunuzu sonra iki tane ped pamuğu alın 5 6'şar damla çay ağacı yağını damlatıp kuruladiginiz yüzünüzü silin... uçucu bir yag ve ferahlik verecek. 1 2 dakika sonra su bazlı bi nemlendirici ile ufacik bi nemlendirme yapin bitti. Dogal içerik olsun ama.sonra sabah kalktiginizda yüzünüzü serin bir suyla yıkayın normal yuz yikar gibi. Kurulayin bu sefer pamuklara biberiye yağı damlatip silin ve 1 2 dakika sonra nemlendirin.

Iki yağda ucucu yağdir yaglanma yapmaz. Bir de yaglr gozlerinizi yakmasin diye göz cevrenize surmeyin...

Ben en etkili yol olarak bunu buldum. 1 ay sonra ortamlarda yuzun ne kadar ışıl ışıl diyorlardi
Yağ hiç denemedim..
Biberiye sabununun siyah nokta vs iyi geldiğini duymuştum.. denemedim ama.
Dermoskin diye bir yıkama jeliyle sabah akşam yıkayıp sadece güneş kremi kullanıyorum bu aralar, alnıma dahi sürmüyorum krem içeriği yağlı diye ..

1var1yok

Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Beslenmenize dikkat edin.Düzenli spor yapın.Kanınıza baktırın.Son olarak başka bir doktora daha gidin iyice araştırıp.
Beslenmeme o kadar dikkat ederim ki..
Günde 3 tl su içerim, sebze meyve ağırlıklı beslenirim falan..
Kan tahlili en son geçen hafta yaptırdım, hgb vs gayet normaldi her şey..

Yukarı Alt