Sivilcelerle başım dertte :(

Angel9

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2019
126
88
Otacının çam katranlı kükürtlü sabunu var yıllardır onu kullanıyorum ben iyi geliyor. Günde iki kere falan kullanın.

Alisinv

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2016
28
12
Bahsettiğiniz ilaç ta roaccutane kadar zararlı içerikte mi ?
Maalesef öyle. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor ve herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Bir arkadaşımla birlikte başlamıştık ona iyi gelmedi ve bıraktı fakat bende bi reaksiyon göstermedi. Her ay düzenli olarak kan tahlili yaptırdım, her gün düzenli olarak 3lt'ye yakın su içtim. Cildim yağlı fakat ilacı kullanırken çok kurudu bebek yağı falan kullanıyordum.

1var1yok

Lades bitti,artık aklımda değilsin.
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Otacının çam katranlı kükürtlü sabunu var yıllardır onu kullanıyorum ben iyi geliyor. Günde iki kere falan kullanın.
Doğal kükürtlü bir sabun ben de kullanıyorum. Hatta sürüp 3-5 dk bekletip duruluyorum . Ama faydası yok :KK43: bilmiyorum ya.. takmayayım diyorum, ama olmuyor.
Yüzüme normalde bir şey sürmeyi sevmem . Ama mecburen görüntüsünden dolayı bb krem sürmek zorunda kalıyorum, ve bu durum da canımı sıkıyor..

1var1yok

Lades bitti,artık aklımda değilsin.
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.354
1.939
Maalesef öyle. Kendinize dikkat etmeniz gerekiyor ve herkeste aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Bir arkadaşımla birlikte başlamıştık ona iyi gelmedi ve bıraktı fakat bende bi reaksiyon göstermedi. Her ay düzenli olarak kan tahlili yaptırdım, her gün düzenli olarak 3lt'ye yakın su içtim. Cildim yağlı fakat ilacı kullanırken çok kurudu bebek yağı falan kullanıyordum.
Olmayacak böyle. Özel iyi bir prof dr bulup gitmem gerekiyor..
Belki bana da öyle bir ilaç yazacak.. zararlı diye yıllardır kola cips gazoz vs bile tüketmem ben. Böyle dikkat ederken o ilacı kullanmak zor olacak benim için ama . Tek yol o sanki :KK43:

tokatli fistik burhan

İiiiinivirsite mezunuyum.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
1.274
3.111
Aynen sadece alnımda..
Pütür pütür isilik gibi..
Yıkadığım zaman felan kıpkırmızı oluyor alnım :KK43:
Önceden yoktu, 26 yaşından sonra çıktı .. bilmiyorum ne yapacağımı :KK43:
Kudret narı denediniz mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

tokatli fistik burhan

İiiiinivirsite mezunuyum.
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
1.274
3.111
İlk defa duyuyorum o nedir ?
Kozmik bakım var, eskiden buraya uyeydi şimdi bloğu var. Çok şey öğrendim kendisinden. Google'a kozmik bakım kudret narı yazarsaniz ulasirsiniz.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-04-2020

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 230 gün kaldı.

Beyinin kas hareketlerini koordine eden bölgesi olan beyincik gelişmeye başladı. Kolun dirsek ve bilek bölgeleri görülebilir hale gelmeye başladı. Bebeğinizin karaciğeri karın bölgesinde bir kabarıklık yaratacak kadar büyüdü.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Norm Ender Hayrani

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
355
269
Bende sivilce tedavisi gördüm.Yüz yıkama jeli bir de kremler veriyorlar.Sivilce oluşumunu önlese de bende lekelerde fayda etmedi.Bunun tek çareai doktora gitmek.Envayi çeşit kocakarı ilaçlarını denedim nafile.

Angel9

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2019
126
88
Doğal kükürtlü bir sabun ben de kullanıyorum. Hatta sürüp 3-5 dk bekletip duruluyorum . Ama faydası yok :KK43: bilmiyorum ya.. takmayayım diyorum, ama olmuyor.
Yüzüme normalde bir şey sürmeyi sevmem . Ama mecburen görüntüsünden dolayı bb krem sürmek zorunda kalıyorum, ve bu durum da canımı sıkıyor..
Sen sürdükçe onlar tekrar çıkacak bu bir sirkülasyon. Kafana takma fazla stresten çıkıyordur.

sendenbanakalan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2016
425
117
Hanımlar merhabalar,
Biliyorsunuz stresli dönemler geçirdim, bir evliliği bitirdim,ardından bazı önemli sağlık sorunları çıktı. Çok şükür hepsini aştık.
Fakat bende bazı kalıntılar bıraktı. Ergenlik döneminde dahi sivilce çıkmayan yüzümde stres sıkıntıdan 6-7 aydır alın bölgemde yoğun olmak üzere sivilce peydah oldu..

2 ay önce bir dermatologa gitmiştim devlet hastanesinde. Bana nadixa diye bir krem,sivex diye bir losyon ve cleocin diye bir losyon daha verdi.. Roaccutane o dönemde pek araştırmamıştım, ve yan etkilerinden haberdar olmayarak onu kullansam diye sorduğumda bana “cildinin ona ihtiyacı yok”demişti.
1 ay kullan dedi verdiğim kremleri..fakat hiçbir fayda göremedim..
krem yüzümü yağ küpüne çeviriyordu resmen,o kadar yağlıydı ki..

Beyaz tenliyim, ve alnım pütür pütür durumda, haliyle daha çok belli oluyor :KK43:
Yüzümü yıkadığımda kıpkırmızı oluyor alnım mesela..
Kükürtlü,zeytinyağlı sabun vs kullanıyorum ama yok,hiçbir fayda yok :KK43:

Sizden ricam ise benimle aynı sorunu yaşayıp şunu yaptım da geçti vs diyebilecek kimse var mı ?
Ya da Ankara’da yaşıyorum, bana önerebileceğiniz devlet - özel fark etmez iyi bir dermatolog var mı sivilce alanında ?
Uzun oldu,kusura bakmayın .teşekkür ederim..
Öncelikle geçmiş olsun, size tavsiyem bol bol su içmeniz fazla yağlı gıdalardan uzak durmanız aynı zamanda şekerli paketlenmiş abur cubur gıdalardan kesinlikle uzak durun baharatlı yiyecekelrde sivilce yapar onlarıda yemeyin bunun dışında tıbbi ilaç yerine alternatif tıpta deneyebilrisiniz ibrahim saraçoplunun youtubeda sivilce için videoları var onalrı izleyin ama ben kendimde bildiğim için sivilce olayının en çok beslenmeyle alakalı olduğunu düşünüyorum özellkle şekerli baharatlı ve acılı yiyiceklerden uzak durun

Yukarı Alt