Sivilcenin kesin tedavisi

maiwesiyah

Hayatı Tersten Yaşıyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
14
çünkü hiç bir yediğimiz içtiğimiz şey eskisi gibi değil. herşey başkalaşmış bir şekilde önümüze sunuluyor. ama hava kirliliği ama sebze meyvelerin ilaçlanması gibi..içtiğimiz su bile elden geçirilip sunuluyor ki. kesinlikle yediğimiz içtiğimiz çok etkiler vücudumuzun dengesini ama şu dönemde ki yenilen içilenler değil. Malesef!!! :KK14:
o halde sivilcenin bu yazıda bahsedildiği şekilde bi çaresi yok...

ankh0fyelisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bunlar iyi sonuç vermesi muhtemel bir yöntem fakat dediğim gibi günümüzün şartlarında biraz zor!!! :KK50:

ankh0fyelisss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
hee tabi şunu söyleyeyim. bu tamamen benim görüşüm. burda kızın açtığı konuyu çürütmek istemem. eğer herşeyden yeterli şekilde dengeyi tutturabilip iyi sonuç alınabiliyorsa diyecek hiç birşeyim yok. benim tepkim tamamen doğa şartlarının bozulmasıyla yediğimiz içtiğimiz şeylerden eski tadı alamadığımdan yakınıyorum. yoksa inanıyorum ki bu tür yiyecekler, spor,stresten uzak durmak, temizliğine dikkat etme, içilen suya dikkat etme,... gibi şeyler iyi gelir. ki bana az çok da iyi geldi. tek sorunum benim yüzümü ellediğimden kaynaklanıyor. umarım herkes iyi sonuç alır. umarım şu kötüye giden hava şartları yaşam koşullarına bir çözüm bulunur. ben o eski tatları çok özledim. o soluduğumda ciğerime kadar tertemiz havayı çekebilmeyi çok özledim. :KK14:

AglayanPasta

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
2
Burda yazinlanlar cok dogru.Bende yaklasik 7 senedir sivilcelerle ugrasiyorum.Sivilcelerden kurtulmanin tek yolu karacigerinizi ve kaninizi temizlemek. I.Saracoglunun maydonoz limon kurunu kullandim bir ay gercekten gozle gorulur azalma var. Kani temizlemek icinde dut pekmezi yemek gerekiyormus. Sabah havuc suyu iciyorum bikac damla zeytinyagi damlatip. Kimyasal hicbirsey yaramadi ama dogal olanlar yariyor masaallah.

yagmur_nehir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
arkadaşlar emek vermiş araştırmış buralara yazmışsınız öncelikle teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için ama ben akdeniz mutfağına göre beslenirim yani akdeniz mutfağı tam olarak neyi ifade ediyor bilemiyorum demem o ki ottu yeşillikti zeytin yağıydı balıktı soframızdan eksik olmaz, her türlü sebze meyveyi çok severek tüketirim,
ayrıca ben kendimi bildim bileli günde 2litreye yakın su tüketiyorum... ama ergenlik çağımdan beri sivilcelerle uğraşıyordum
bu sivilce olayının yeme içmeyle falan bağlantılı olduğuna inancım yok açıkçası. çıkmasa benim cildimde çıkmazdı, o kadar da iddialı konuşuyorum.
malesef çıkacağı varsa çıkıyor işte!
ben 5aydır zoratenin tedavisi görüyorum tüm sivilcelerimden ve siyah noktalarımdan kurtuldum Allaha şükür hiç bi sağlık sorunu da yaşamadım.
dilerim herkes sivilce probleminden kurtulur, yaşayan biliyor nasıl kötü bişey olduğunu...
sağlıklı günler dilerim
öncelikle teşekkürler:KK71: sivilce durduk yerde çıkmaz mutlaka bir nedeni vardır. ya içten ya dıştan. biliyosun stres aklına gelemicek hastalıklar çıkartır. kimisinin saçı,kaşı dökülür kimsinin cildinde problemler çıkar kimisi allah korusun hepimizi ama kansere kadar gider. tabi bilemem sen stres yaptınmı ya da yaptında kendinemi itiraf edemedin bilemem. tabiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama stres yaptınmı ya da sivilcelerine kafayı taktınmı o sivilce çok zor geçer.benim paylaştığım şey 20li yaşlardan sonra neden sivilce çıkar tabiki karaciğere bağlı olarak.ben ergenlikte sivilce problemi yaşamadım.herkesin nedeni aynı değilki zaten.ama benimki kesinlikle karaciğer yağlanması.çünkü ben hergün çikolata abur cubur yiyen biriydim.sonunda karaciğerim ne hale geldi.en sonunda dayanamadı:KK1: canım ben sana zoretanin bir daha kullanma dicem ama belki kızacaksın bana. ayrıca haklısın insanın psikolojisini çok bozuyor.ama geçmiş zaten inşallah böyle bir problemin olmaz birdaha.

whiteMe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
ben bu aralar bu kürlere takıldım.=Dsaracoğlunun maydanoz limon kürü hakkında bilgisi olan varmı

maiwesiyah

Hayatı Tersten Yaşıyorum
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
14
öncelikle teşekkürler:KK71: sivilce durduk yerde çıkmaz mutlaka bir nedeni vardır. ya içten ya dıştan. biliyosun stres aklına gelemicek hastalıklar çıkartır. kimisinin saçı,kaşı dökülür kimsinin cildinde problemler çıkar kimisi allah korusun hepimizi ama kansere kadar gider. tabi bilemem sen stres yaptınmı ya da yaptında kendinemi itiraf edemedin bilemem. tabiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama stres yaptınmı ya da sivilcelerine kafayı taktınmı o sivilce çok zor geçer.benim paylaştığım şey 20li yaşlardan sonra neden sivilce çıkar tabiki karaciğere bağlı olarak.ben ergenlikte sivilce problemi yaşamadım.herkesin nedeni aynı değilki zaten.ama benimki kesinlikle karaciğer yağlanması.çünkü ben hergün çikolata abur cubur yiyen biriydim.sonunda karaciğerim ne hale geldi.en sonunda dayanamadı:KK1: canım ben sana zoretanin bir daha kullanma dicem ama belki kızacaksın bana. ayrıca haklısın insanın psikolojisini çok bozuyor.ama geçmiş zaten inşallah böyle bir problemin olmaz birdaha.
canım ben zaten yazının sağlıklı beslenme kısmıyla ilgili yorum yapmıştım yoksa stressiz olduğumu iddia etmedim.
kaldı ki bu dünyada stressiz bi insan var mıdır acaba?
:KK71:

yagmur_nehir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım ben zaten yazının sağlıklı beslenme kısmıyla ilgili yorum yapmıştım yoksa stressiz olduğumu iddia etmedim.
kaldı ki bu dünyada stressiz bi insan var mıdır acaba?
:KK71:
yok yanlış anlama beni canım sende bir yanda haklısın çünkü dediğin gibi yaşayan bilir. öyle değilmi?:KK34:

yagmur_nehir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
kızlar bu yazıyı iyiki bulmuşum sivilce diye bişey kalmadı sadece biraz leke kalmıştı onlarda geçiyo yavaş yavaş pürüzssüz olan cildime kavuşuyorum:KK64: size hergün ne yaptığımı kısaca anlatayım: sabah kahvaltısında asla yağlı yiyecekler tüketmiyorum.domates,salatalık,bal ve peynir.sonra hergün 1 tane enginar,elma ve havuç yiyorum.sebze yemekleri,baklagiler tüketiyorum hep.ve günde 1 tane activia yiyorum.bağırsaklarım düzeldi.bu demek oluyorki karaciğerim düzeldi.:KK66: önceki beslenmemi anlatsam şoka girersiniz.koskocaman 1 paket çikolatayı yiyodum hemde hergün. eksik besleniyodum 2 günde bir makarna yapıyodum:KK1: he bide akşama doğru 1 prsiyon meyve salatası hazırlıyorum çilek,muz ve kivi.biraz sabır gerektiriyo tabi.insanın psikolojiside düzeliyo.en güzel yöntem bu bence deneyin hak vericeksiniz:nazar:

Yukarı Alt