Siyah noktalarımla başım dertte 😔

Canm oglmmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2018
2.345
3.358
Temiz ciltte siyah nokta olmaz. Cildinizi yeterince temizlemiyorsunuz ya da yanlış ürün kullanıyorsunuz.
Sabah akşam cilt yapınıza uygun bir yüz yıkama jeliyle ya da sabunla yıkayın, tonikleyin ve nemlendirin. Sivilceniz yoksa haftada bir ya da iki kez peeling bir kez kil maskesi uygulamak siyah nokta oluşumunu engelleyecektir.

Var olan siyah noktalar için en az 15 dakikalık bir buhar banyosunun ardından siyah nokta bandı uygulaması ya da yumurta akı maskesi çözüm olacaktır. Ancak temizliğe dikkat etmezseniz tekrar oluşurlar.
Hergün duş alırım yüzümü de güzelce yıkarım zeytinyağlı sabun ile başka bir uygulama yapmadım bu güne kadar ama yağlı bir vücut tipim var sabahtan akşama saçım yağlanır ama pis bir insan değilim çok özen gösteririm vücut temizliğime.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Canm oglmmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2018
2.345
3.358
bantda a101 ve whatsoon kendı markaları guzel
peelıngde en guzelı kese yoksa karbonat ıle de bastırmadan nazıkce ovalayarak peelıng yapabılırsınız ılla kozmetık almanıza gerek yok
annem estetısyen benım az cok anlıyorum mevzulardan . terledıgınızde bıle olusur sıyah nokta .oyuzden burun alın cene cevresınde gorursunuz yuzun en terleyen yerıdır . gozenek tıkanması. her hafta dustayken karbonatla peelıng yapıp gunluk maden suyu nu pamuk ıle tonık gıbı yuze uygulayıp haftada 2 kere band yaparsanız tertemız olur
Çok teşekkür ederim 🥰
Deneyeceğim bütün tavsiyeleri inşaallah ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nur_hayat2005

Hemşire hanııımmm 👩🏼‍⚕️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2018
2.172
3.461
Dermatologun yanında hemşireyim burun bandı tüylenme yapar küçük tüyleri çeker ve daha kalın çıkmasını sağlar ve senin artık siyah noktadan çok o tüylerin çaresine bakman gerekir profesyonel temizleme jelleri kullan siyah nokta; yağ ve kirin gözeneklere dolmasıdır senin düzenli temizlemen gerekir ki gözeneklerin genişlemesin duştan snr havluyla yüzüne dairesel hareketlerle yüzündeki buharla yumuşamış kir ve yağı arındırman lazım tek tek sıkma işlemi için de travmatik davranma yüzüne buhar işlemi uygularsan kızarıklığı minimuma indirmiş olursun günlük temizleme jelleri kullan derim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-01-2021

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 34 gün kaldı.

Göbek kordonundaki işlemler bebeğin yavaş gelişen sindirim sistemini doğumdan önce daha gereksiz hale getirmiştir. Doğumdan sonra çocuk 3-4 yaşlarına gelene kadar bu sistem hala tam olgunlaşmamış olacaktır. Bu noktadan sonra büyümenin son dönemine girilir. Bu dönemde artık bebek doğuma hazırlanır. Bebeğinizin boyu yaklaşık 32-34 cm. civarında ve ağırlığı yaklaşık 2400-2600 gr. aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

girlinred

Önümüzdeki maçlara bakıcaz😎🏆
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2012
6.215
9.540
Cildin siyah nokta üretiyor belli ki, bu durumda kurtulamazsın. Pazartesi arındırsan cildini salı akşamı bir bakmışsın burnun siyah noktayla dolu.bende durum böyle. Sıkıyorum genelde onu da tavsiye etmem elbette, gözenekli bir burnum var bu sebepten. Yukarıda yazılmış temiz tutmak en iyi çözüm yine de. Sabah akşam yıkayıp bakım yapmak lazım. Onu da iki gün aksat yine çıkıyorlar maalesef

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
13.075
74.910
Hergün duş alırım yüzümü de güzelce yıkarım zeytinyağlı sabun ile başka bir uygulama yapmadım bu güne kadar ama yağlı bir vücut tipim var sabahtan akşama saçım yağlanır ama pis bir insan değilim çok özen gösteririm vücut temizliğime.

😊 pissiniz demedim zaten. Ama çoğu insan cilt temizliğinin nasıl yapılacağını bilmiyor maalesef. Yanlış uygulamalar, eksik kalan bakım adımları ciltte sorunlara yol açıyor. Siyah nokta bunlardan biri ve gözeneklerde kir biriktiği için oluşur. Siz de cildinizi temizlerken yanlış bir şey yapıyorsunuz ki tam temizlenmiyor ve gözenekleriniz doluyor. Ayrıca sadece temizlemek yetmez tonik ve nemlendirici adımları atlanmamalı cilt bakımında ve bu rutin mutlaka günde 2 kez uygulanmalı. Zeytinyağlı sabun da bence pek iyi bir tercih değil.

banabenigeriver

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
9.139
4.673
İyi akşamlar...
Biliyorum dert değil ama çok takıntı haline getirdim sürekli aynanın karşısında saatlerce kendime bakıyorum.
Aşırı derecede beyaz tenliyim, burnum ve çevresi Sinay nokta dolu,çekildiğim fotoğraflarda bile belli oluyorlar. Ara sıra sıkıyorum sonrada palyaço gibi burnum kıpkırmızı dolanmak zorunda kalıyorum.
lütfen uyguladığınız yöntemler varsa söyler misiniz?
burun bandını düşündüm ama tüylenme yapar diye cesaret edemedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙏
Cilt temizleyici yağlar var onları biliyor musun?Hani şu yüze su sürünce hafif köpüren yada süte dönen.Onlardan biriyle önce yüzünü kuruyken ovalayacaksın suyla yıkayıp daha sonra hafif yapılı bir nemlendiriciyle nemlendireceksin tercihen losyon olsa daha iyi olur.Sonra kil maskesi yapıp yıkayacaksın.Yeniden o yağla aynı şekilde yüzünü yıkacaksın.Baktın hala var en son siyah nokta bandı yap temizlenme imkanı yok bu şekilde.Bu bir cilt temizleme metodudur.Umarım faydasını görürsün😊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-05-2021

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 162 gün kaldı.

Bebeğiniz kuvvetlendikçe ve büyüdükçe, hareketlerini hissetmeniz artacaktır. İlk başlarda bebeğinizi karnınızda çırpınan bir kelebek gibi hissedeceksiniz. Eğer başka bir çocuğunuz varsa onu kaldırmak veya taşımak yerine dizinize oturtabilirsiniz. Dünyada doğan bebeklerin %80 i ebeler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

yapa_yalniz

Mevzu derin karışmamak lazım...
Pro Üye
12 Temmuz 2011
1.825
3.926
Siyah nota oyle burun bandiyla cekio cikarilan birsey degil aksine ust yuzydeki deriyi kaldirir,cilt bariyerine zarar verir.En guzel yontemi benzoly peroxide iceren bir jel veya salisilik iceren bir jel alman.benzoly peroxide bakteri oldurucu bir ilac ,salisilik asitte cilde suruldugu derinin altina nufus ederek tum yagi kiri ne varsa parcalayip acar.Eczanelerden %2 oranini recetesizde temin edebilirsin.Cildi kurutur kullanimina dikkat et en kesin cozum bu ikisidir geri kalan kulaktan dolma sacma sapan hurafeden ibarettir.Eger ilgilenirsen de biodermanin sebuim global adinda bir losyonu var siyah nokta icin kullanilan ben henuz almadim ama cok methini duydum arastirmani tavsiye ederim.tekrar yaziyorum sacma sapan bantlara para verme benzoly ve salisilik asitli jel al kokunden kurtul.

benlacivert

Popüler Üye
Pro Üye
25 Ağustos 2014
6.774
8.909
yeşil mi? netten baktım da.
Yeşil bir kutusu var .İçerik çay ağacı diyor ama nasıl bu kadar etkili şaşkınım .Oğlanda ergenlik başparmak kadar kistik sivilce kabarmış yüzünde zorla sürdüm .Oğlan çocuğu krem filan sevmiyor .Sadece sos sürdüm ertesi güne sönmüş .

nooption

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
26.911
98.147
Yeşil bir kutusu var .İçerik çay ağacı diyor ama nasıl bu kadar etkili şaşkınım .Oğlanda ergenlik başparmak kadar kistik sivilce kabarmış yüzünde zorla sürdüm .Oğlan çocuğu krem filan sevmiyor .Sadece sos sürdüm ertesi güne sönmüş .

bende oğlan için sormuştum :olamaz:
başımız dertte ergenlik sivilceleriyle.
tşk ederim.

KudrAlobar

Ayak feministi
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2018
13.075
74.910

Cleocin-T ‘de tavsiye ederim bu konuda. Eczanelerde satılan renksiz bir solüsyon, anında kurutuyor sivilceyi. Benim ergen yeğende onu kullanıyoruz. Ben de evde bulunduruyorum regl dönemlerinde pörtleyenler için.

Delirella

2 meleğim de cennette... 😞
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2018
2.978
3.902
Öncelikle iyice temizle, yağı gitsin burnunun. Sonra kuaförde bıyık aldırırken burnunun üzerini se ağda ile aldır
Sonra siyah noktalandı kullan. Watsons da uygun fiyatlı bir tane almıştım onu kullanıyorum ben de.

mis gibi temizleniyor böylelikle. Ama unutmamak lazım, cildni devamlı temizlemen lazım ki koşa zamanda yeniş oluşması

Ek olarak; sivilce içim yves rocher un s.o.s diye bir jeli var, gece sürdüğümde sabah solmuş oluyor sivilce

benlacivert

Popüler Üye
Pro Üye
25 Ağustos 2014
6.774
8.909
Cleocin-T ‘de tavsiye ederim bu konuda. Eczanelerde satılan renksiz bir solüsyon, anında kurutuyor sivilceyi. Benim ergen yeğende onu kullanıyoruz. Ben de evde bulunduruyorum regl dönemlerinde pörtleyenler için.
Kaç kutu var evde bilmiyorum hiiiiç bir işe yaramadı bende .
Neleeeerr neler denedim.Sivilcesi olanlara dağıtasım var.
Biraz önce tv de futbolcu dolu yüzünde yazık dedim .Bilse kullanır.Eşim de gülüyor bana .