Siyah noktalarımla başım dertte 😔

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.657
Valla ben önce komedonla alıyorum. Derinde olanları da kendi yaptığım jelatin maskesiyle alıyorum. Evde dermapen, dermaroller, foreo ne ararsanız var. Ev ev değil cilt bakım salonu mübarek.

-Cheryl Blossom

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.657
Jelatin tozuyla yapilan maske varmis. Siyah noktalari cok guzel temizledigini duydum.
Evet evet ben yapıyorum onu. Mükemmel çekiyor vallahi. Hiç de söylendiği gibi tüylenme yapmıyor. Benn ki günde 50 defa yüzümü yıkıyorum yine siyah nokta oluyor, delireceğim.

Ahuu14

Yarabbim büyüksün...
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2014
2.990
2.521
bantda a101 ve whatsoon kendı markaları guzel
peelıngde en guzelı kese yoksa karbonat ıle de bastırmadan nazıkce ovalayarak peelıng yapabılırsınız ılla kozmetık almanıza gerek yok
annem estetısyen benım az cok anlıyorum mevzulardan . terledıgınızde bıle olusur sıyah nokta .oyuzden burun alın cene cevresınde gorursunuz yuzun en terleyen yerıdır . gozenek tıkanması. her hafta dustayken karbonatla peelıng yapıp gunluk maden suyu nu pamuk ıle tonık gıbı yuze uygulayıp haftada 2 kere band yaparsanız tertemız olur
Nasıl bilgilisiniz maşşallah

benlacivert

Popüler Üye
Pro Üye
25 Ağustos 2014
6.757
8.882
Siyah nota oyle burun bandiyla cekio cikarilan birsey degil aksine ust yuzydeki deriyi kaldirir,cilt bariyerine zarar verir.En guzel yontemi benzoly peroxide iceren bir jel veya salisilik iceren bir jel alman.benzoly peroxide bakteri oldurucu bir ilac ,salisilik asitte cilde suruldugu derinin altina nufus ederek tum yagi kiri ne varsa parcalayip acar.Eczanelerden %2 oranini recetesizde temin edebilirsin.Cildi kurutur kullanimina dikkat et en kesin cozum bu ikisidir geri kalan kulaktan dolma sacma sapan hurafeden ibarettir.Eger ilgilenirsen de biodermanin sebuim global adinda bir losyonu var siyah nokta icin kullanilan ben henuz almadim ama cok methini duydum arastirmani tavsiye ederim.tekrar yaziyorum sacma sapan bantlara para verme benzoly ve salisilik asitli jel al kokunden kurtul.
Biodermanın mavi bir jeli var köpürüyor.onu da kullandım.Sadece yumuşacık temizlik hissi veren birşey .

-Cheryl Blossom

ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.620
19.657
Ben de aktardan jelatin alip yapmayi dusununuyorum. Nasil yapiyorsunuz ?
Ben jelatin, 1 2 damla argan yağı+kayısı çekirdeği yapı ve aktif karbonla yapıyorum. Ama her yere sürmemek gerek. Çünkü çok güçlü bir yapıştırıcı maazallah yüzünüzü kaldırabilir.

Canm oglmmm

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2018
2.254
3.243
Cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim ☺
Kendime göre en büyük sıkıntım olan, benim için dert olan bu konuyu yanlış yere açmışım.
Ban yedim ve sizlere cevap yazamadım.
Keşke banlamak yerine uyarı mesajı atsalardı 😒
Sonuçta bu da benim için dert illa kocam şunu yaptı bunu yaptı yazanların yeri mi orası bilemiyorum 🤷‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-03-2021

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 246 gün kaldı.

Bugün, bebeğinizin kasları, kemikleri, omuriliği ve kalp gelişimi için büyük bir gün. Kalsiyum, magnezyum ve potasyum bebeğin kalp gelişimine doğrudan etki eden besin maddeleridir. Bu elementler sinir uyarılarının iletimi, kalp kasının kasılması, kasların gevşemesi ve kasılması için çok gereklidir. Bebeğiniz karaciğeri bugünlerde oluşmaya başlıyor.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

sanemm22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2015
558
178
29
İyi akşamlar...
Biliyorum dert değil ama çok takıntı haline getirdim sürekli aynanın karşısında saatlerce kendime bakıyorum.
Aşırı derecede beyaz tenliyim, burnum ve çevresi Sinay nokta dolu,çekildiğim fotoğraflarda bile belli oluyorlar. Ara sıra sıkıyorum sonrada palyaço gibi burnum kıpkırmızı dolanmak zorunda kalıyorum.
lütfen uyguladığınız yöntemler varsa söyler misiniz?
burun bandını düşündüm ama tüylenme yapar diye cesaret edemedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙏
Cilt bakımı yaptırabilirsiniz ben Mehmet Akgünün kliniğine gidiyorum 2 ayda 1 green peel diye bir cihaz var el sürmeden cilt bakımı yapıyor pahalı sayılmaz.Tum siyah noktaları temizliyor.

Sademkubra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
83
31
34
İyi akşamlar...
Biliyorum dert değil ama çok takıntı haline getirdim sürekli aynanın karşısında saatlerce kendime bakıyorum.
Aşırı derecede beyaz tenliyim, burnum ve çevresi Sinay nokta dolu,çekildiğim fotoğraflarda bile belli oluyorlar. Ara sıra sıkıyorum sonrada palyaço gibi burnum kıpkırmızı dolanmak zorunda kalıyorum.
lütfen uyguladığınız yöntemler varsa söyler misiniz?
burun bandını düşündüm ama tüylenme yapar diye cesaret edemedim.
şimdiden hepinize teşekkür ederim 🙏
Cilt bakimina gitsenize ben ayda 1 kez gidiyorum.Ankaradaysan ozel clnc medilife a gidebilirsin ben de 4 aydir yaptiriyorum siyah noktaya dair bisey kalmadi.