• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Siz balayınızı nerede yaptınız ?

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
33
Alacağınız en keyifli kararlardan birisi de balayı olsa gerek...Ne de olsa karı-koca olarak çıkacağınız ilk tatilinizi planlıyorsunuz artık!

Eşinizin balayı beklentileri ile sizinkilerin bir noktada buluşmasını sağlamak balayı programınızı yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Karşılıklı konuşarak karar vermeniz gereken bazı sorular şunlardır;

Balayımızı yakın bir yerde mi, yoksa dünyanın öbür ucunda mı yapacağız?

Parasal açıdan dikkatli mi olacağız, yoksa dağılacak mıyız?

Karlı bir balayı mı , güneşli mi?

Balayımızda tembellik mi yapacağız, yoksa aksiyon dolu bir maceraya mı atılmak istiyoruz?

Balayımızda birlikte yapmaktan zevk alacağımız yeni bir şeyler öğrenmek istiyor muyuz?

Balayı paket programlarını mı, tur gezilerini mi, yoksa yalnızca kendimize özel bir tur planımı yapmak istiyoruz?

Balayı fantezi ve hayallerimiz neler?
İşte bu sorulara cevap verdikten sonra sırada nereye gideceğinizi belirleyen esas unsur, yani bütçeyi oluşturmak kalıyor.Bütçenizi oluştururken son derece "gerçekçi" olmanızda fayda var!!!!!

Bütçenizi oluşturduktan sonra hayalinizdeki balayına bir adım daha yaklaştınız demektir. Sırada turizm şirketlerinden bütçenize uyan bir programı seçmek kaldı.

Unutmayın ki acentanızın yardımı ile, hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz; düğün sonrası yorgun olacağınızı göz önünde bulundurarak, yurt dışı seçimi yapıyorsanız, şehirden şehire koşturmalı bir program seçmeyiniz. Sonuçta balayınızda dinlenebilmeli ve birlikteliğinizin keyfine varmalısınız.

Balayı çiftlerinin genel olarak rezervasyon sırasında yaptıkları bir takım hatalar vardır. Bu hataların sizde de olmaması için aşağıdakileri dikkatle okumanızı öneriyoruz;

Çift yataklı bir oda ayırtmayı unutmayın. Hatta King Size istemenizde fayda var.

Rezervasyonlarınızı yaptırırken balayı çifti olduğunuzu belirtmeyi unutmayın. Buna gülebilirsiniz ama otel görevlilerine bu ayrıntıyı özellikle vurgulamalısınız. Balayı çifti olarak iyi bir odaya upgrade şansınız olacaktır, ayrıca odanızda sizi hoş sürprizler karşılayabilir.

Acentanıza istediğiniz rezervasyon detaylarını belirtmeyi unutmayın. (Deniz manzaralı, sigara içilmeyen oda gibi.)

Konaklama konusunda cimrilik yapmayın. Belki diğer yolculuklarınızda ama balayınızda değil... Odanızda çok vakit harcamayacağınızı düşünseniz bile, özel bir odada kalmazsanız sonradan üzülebilirsiniz. Herhalde genel olarak sonradan pişman olunan şey hepimizin duyduğu "Keşke biraz daha fazla para ödeyip biraz daha lüks bir odada kalsaydık"dır.

Balayı bütçesi hazırlamayı unutmayın. Eşinizle balayına çıkmadan önce bütçenizi oluşturarak, ona sadık kalmalısınız.

Balayı programı ile birlikte ilgilenin. Her şeyden önce bu balayı ikinizin... Eğer yalnızca biriniz ilgilenirseniz bazı şeyler istediğiniz gibi gitmezse suçluluk hissedersiniz. Eğer hiç karışmazsanız belki de sonunda tatmin olmayacaksınız. Sonuç olarak balayınızın her kararını birlikte verin ve keyif alın.

Uygun paket programlarını görmezden gelmeyin. Acenteniz ile mutlaka konuşun. Hayalinizdeki balayını uygun bir bütçeyle yaşayabilirsiniz.

Balayında her anınızı birlikte geçirmeniz gerektiğini düşünmeyin. Belki bir kaç aktiviteye ayrı katılabilirsiniz; bir araya gelince tecrübelerinizi anlatmak çok hoş olabilir.

Arkadaş ve yakınlarınızın önerilerini dinleyin ama kendinize göre uyarlayın. Unutmayın ki herkesin her konuda zevkleri farklıdır. Önerilere kulak verin ama sakın körü körüne uygulamayın. Her şey sizin zevkini ve seçiminiz olmalı!!!

Yurt dışına çıkıyorsanız, rezervasyonunuzda kızlık soyadınızı da kullanmalısınız. Böylece, pasaport kontrolünde, güvenlik sebebiyle olabilecek sorunları ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca evlilik cüzdanınızı yanınıza almayı unutmayınız.

Yolculuğa çıkmadan önce, gittiğiniz ülkenin bozuk paralarından yanınıza almalısınız. Belki de, inişte ufak tefek acil harcamalarınız olacaktır. Ayrıca taksi ve otel bahşişlerini unutmamak gerekir

Uçak rezervasyonunuzu düğününüzün ertesi günü erken saate yapmayın. Düğün gecenizde geç saatlerde yatacağınız düşünülürse havaalanına şişmiş gözlerle gitmek istemiyorsanız, sabah uçuşlarını kullanmayın...

Ufak tefek aksiliklerden dolayı canınızı sıkmayın!!!

Unutmayın hayatınızın en mükemmel tatilini geçireceksiniz…YALNIZCA TADINI ÇIKARIN VE İLERİDE ÇOCUKLARINIZA GÖSTEREBİLECEĞİNİZ FOTOĞRAFLAR VE FİLMLER ÇEKİN!
 
Son düzenleyen: Moderatör:

yaren_76

mareşal
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
2.069
33
alıntı bir yazı:

Balayı sadece gezi değil, tanışmaktır
"Balayına gittik. Eşim önceden oteli ayarlamış ve bizim için çeşitli organizasyonlar yapmışlar. Lakin bu organizasyonların hiç birine katılmak istemedim. Ama otel işletmecileri organizasyona katılmamız için sürekli bizi uyardılar. Bu uyarılar canımızı sıktığı için organizasyona katıldık. Biz onlardan özel balayı organizasyonu istememiştik.

Sadece getmek için o yerde kaldık. Eşimde geziye çıkmamak için çaba sarfediyordu. Ben gezmek için geldim. O ise odaya kapanmaya gelmiş sanki" diye dert yanmış..

Sevgili okurum. Sizi anlamaya çalıştım. Ama hatalarınızda var hatalarda var... Böyle oluncada kim ne yapmış detaylı incelemek gerekir....

Organizasyon düzenlenmeden önce otel yetkilileri sizden görüş almışlardır. Bu durumu siz gözardı ediyorsunuz herhalde. Siz olmazsanız bile eşinizden "evet katılırız" cevabını vermiştir. Bunun için otel, hizmette kusur etmemek için size özel ve ayrıcalıklı olarak balayı organizasyonu düzenlemiş. Bu sizin iyiliğiniz için yapılmıştır. "Balayı organizasyonu" adını vermişlerse yeni evli çift olması gerekmektedir. Siz önce "evet" demişsiniz, bunun üzerine masraflar yapılarak "balayı eğlencesi" hazırlanmış. Gerekli konuklar ve eğlenceyi düzenleyen "organizasyon şirketleri" ile bağlantı kurulmuş ve siz herhangi bir gerekçe sunmadan organizasyona katılmamak istemişsiniz. Peki siz otel sahibi olsaydınız böyle bir konuğa ne derdiniz. Bu nedenle hatalı sayılabilirsiniz.. Otel yöneticilerinin iyi niyetini suistimal edip haklı pozisyon yaratmak yanlış ve art niyetli bir düşünce olacağını unutmayın..
 

pebblee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2007
18
1
Balayı tatiline nereye hangi otele gideceğine bir türlüü karar veremeyen (mesela ben:p)gelin adaylarına tavsiyesi olanlar lütfen paylaşabilirlermi?

:eek:
 

CUVCUV

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
1.239
7
Akdeniz'in incisi Antalya'da büyük bir düş gerçek oldu: Rixos Premium Belek... Belek'te İleribaşı mevkiinde, Antalya Uluslararası Havalimanı'na sadece 30 dakika uzaklıkta bir resort otel!.. 400.000 m²'lik bir alan üzerine kurulu, kızılçam ve fıstık ormanlarının içerisinde, 1000 mt. uzunluğunda kum sahili, 1.700 yatağı ve 900 çalışanı var!.. All Exclusive – All Inclusive sistemiyle hizmet veren Rixos Premium Belek, tüm standartların çok çok üzerinde... Klasik resort ve beş yıldızlı otel kavramını altüst eden farklılıklarıyla; tatil, eğlence, spor ve toplantının sanata dönüştüğü bir düş ülkesinin adı: Rixos Premium Belek...

Link Silinmiştir.
 

DearesT

Yalan...yalann...
Pro Üye
25 Mayıs 2007
3.956
7
Elizabeth Queen Resort...Belekde...tek kelimeyle kusursuz...İnşallah 3 ay sonra ben de balayı için orda olacam:)
 

pebblee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2007
18
1
Balayı tatiline nereye hangi otele gideceğine bir türlüü karar veremeyen (mesela ben:p)gelin adaylarına tavsiyesi olanlar lütfen paylaşabilirlermi?

:eek:
En sonunda karar verip bugün rezv.yaptırdık
topkapı palace :) çook güzel gözüküyor.umarım öyledir..
 
Yukarı Alt