Sizde bu durumu yaşadınız mı ?

pembepepe08

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2018
2.746
3.369
Bana ilginç geldi

Geçen bir başka konuya da yazdım

Ben kendimi hiç güzel hissetmedim güzelliğim bozuldu derdim de olmadı

Yani cidden insan güzel olayım, güzel hissedeyim diye özel bir çaba mı sergiliyor

Güzeller doğaları gereği güzeldir sonradan bir çok makyaj ile güzel olunmaz ki en fazla güzel görünülür zaten kişi kendini bilir o diğer insanlar içindir kilimin kendine yönelik algısı değişmez ki

Eski havam yok hissin olabilir ama artık eski sen yoksun aynı derede iki kere yıkanılmaz

Dün yaşandı sana iyi kötü bir şeyler kattı artık değiştin dönüştün bu sadece nişanlınla, sevgilinle de değil hayattan beklentin ile olur

Beynin artık eş bulmuş neden eş arama davranışı olan dış görünüşe ekstra harcama yapsın bu harcama maddi değil beynin oraya odaklanması gibi düşün

Bir araştırma vardı aynı ortamda olan bekar kadınların regl ve yumurtlama günleri aynı iken evlenenlerinki değişiyor

Açıklaması bekarlar arasında rekabet var erkek gelirse hepsinin vücudu aynı anda doğurgan olup sinyal veriyor ki diğerine kaptırmadın ama evli olanın erkeği var bu nedenle o kızı döngüsünden çıkabilir vs (böyle yazınca biraz çirkin oldu da benim okuduğum şey bilimsel bir dille yazılmıştı )
Buna hem katılıyorum hem katılmıyorum.Ben insanların eş arama davranışı için değil aynada baktığı yüzün kendine moral verdiğine inanıyorum.Yoksa şimdi hiç makyaj yapmayayım nişanlım benden ayrılır mı hayır ancak bu tamamen benim kendimi nasıl gördüğümle ilgili.
 

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
23.118
48.458
Buna hem katılıyorum hem katılmıyorum.Ben insanların eş arama davranışı için değil aynada baktığı yüzün kendine moral verdiğine inanıyorum.Yoksa şimdi hiç makyaj yapmayayım nişanlım benden ayrılır mı hayır ancak bu tamamen benim kendimi nasıl gördüğümle ilgili.

işte ben de onu diyorum, siz kendinizi makyajsız biliyorsunuz

bu nedenle o aynadaki aydınlanmış, hatları belirginleşmiş görünüşünüzü görmüyorsunuz

beyniniz buna artık efor sarf etmiyor, o algıya yönelik bakış açınızı değiştirdi

yani olay nişanlınızın sizi makyajlı ya da makyajsız beğenmesi değil kendi beyninizin algısı

o nedenle de eskisi gibi görünmediğiniz hissiniz var zira aslında ben sizi eskisi gibi görsem de siz kendinizi öyle görmüyorsunuz
 

Needingvisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2020
1.086
4.335
Yaş 29 demişsiniz 29 30 yaşında genel olarak insanlarda bariz bir tip değişikliği oluyor. Ben de 30 yaşımdayım ilk 29 yaşımda hissetmiştim o değişikliği mesela bi 27 yaşımın fotolarına bakıyorum çok çok fark var gibi . Gerçi ben korkunç bir evlilik geçirdim boşanmaya debeleniyorum ama ondan önce farketmiştim bunu .
İnsan 29 30 yaşında yaşlanmaz yüzü oturur kadınsı hatlara kavuşur.
 

LesaM

♡♥️♡
Pro Üye
Anneler Kulübü
24 Ekim 2016
2.353
2.808
Iliskiyle alakası yok yıl geçiyor insanın eski güzelliği de yavaş yavaş gidiyor. bende eşime hep nişanlıyken ne kadar guzelmisim diyorum. halbuki o zaman daha 26yasindaydim
Şuan 31 yaşındayım. Çocuğum var uykusuz kalıyorum gözlerimin altı çöküyor. Yeri geliyor yemek yiyemiyorum ona yedirmekten.
Eskisi kadar gamsız bir hayatım yok vs vs..
 

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-06-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 194 gün kaldı.

Bebeğinizin bağırsakları artık karın bölgesinde. Bebeğinizin cildi artık pembe ve hasas bir durum almıştır. Geçen 2 ayda olduğu gibi kendinizi normalden daha yorgun hissetmeye devam edeceksiniz. Vücudunuzu dinleyerek, ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda dinlenebilmek için programınızda ayarlamalar yapın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

forewamorrenk

Mustafa Kemal Atatürk
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2018
2.425
4.420
Yasamadım. Aksine ben sevip sevıldıgım zamanlarda hep guzel hissediyordum kendımı. Gozlerımın ıcı falan guluyordu. Cildim parlak geliyordu gozume. Zaten asırı mutlu oldugum ıcın cok kendimi de guzel mıyım diye ıncelemıyordum. Mutlu insan guzeldır zaten.

Yasadıgın durum donemseldır gecer bence.

Katılıyorum
 

petrapuella

Guru
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
5.494
25.031
O üç sene 25 yaş ve öncesine tekabül ediyorsa normal yaşlanıyoruz çünkü. 28 yaşımdayım ben yaşımı da göstermem gören 25den yukarı demez ama fotograflar diyor 😂O 23 24 yaş güzelliği tazeliği yok yüzümde. Eski fotoğraflara bakınca ben de eskiden daha güzelmişim derim hep :) Yaşla ilgili bence yani eğer kendinizi salmadıysanız sebep bu.