SMEAR DA ASCUS CİKAN HPV ONCE POZİTİF SONRA NEGATİF OLAN BİYOPSİ YAPTİRAN KİM VARSA SORUMA YANİT ALABİLİRMİYİM

Umutdolu1903

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
10
0
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım öncelikle şuradan başlamak istiyorum iki yıl önce 4 aylık bebegimi düşük yaptım sonrasında şikayetlerle doktora başvurdum 8 yıllık evliyim ilk smeari yaptirdm ve sonucum ASCUS class lll çıktı bunun üzerine doktorum hpv şüphesi ile test yaptı ilk yapılan pozitif çıktı sonra tiplendirme yapıldı ve o negatif çıktı sonrasinda tekrar tiplendirme yapıldı ve oda hpv saptanmadı diye bir sonuç aldım bunun üzerine rahimde bir yaram olduğunu ve yakilmasi gerektiğini öğrendim sonrasında iki yıl boyunca bazı maddi nedenlerden dolayı doktora gidemedim takı geçen aya kadar tekrar bir smear yaptırdım ve ondada. İnflamasyon reaktif seluler değişiklikler diye sonuç aldım bu aşırı derecede kafamı kurcaladi ve çok sıkıldım bu sonuçları kime gosterdiysem her doktor lepp olmamı biyopsi alınması gerektiğini filan söyledi bu son yaptırdığımız smeari dikkate almamak gerektiğini söylediler şimdi sorum şu ki ben ne yapmalıyım biyopsisi çok korkuyorum acaba iyilestimi doktorum yaranın baya ilerlediği söyledi bu arada lütfen bilgilerinizi deneyimlerinizi paylaşımda iz cookk sevinirim cewaplarinizi büyük bir heyecanla bekliyorum

edaa_edaa

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
518
105
Yaranı yaktırmaktan korkma 1 yıl önce yaktirdim yaram bayağ büyüktü çok basit bir işlem bir kaç hafta öncede histeroskopi yöntemiyle polip aldırdım sonucun patolijiye gitti sonrasında hiç ağrı acı hissetmedim korkma yaptırman gerek ne varsa yaptır ki ilerlemesin

Umutdolu1903

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
10
0
Yaranı yaktırmaktan korkma 1 yıl önce yaktirdim yaram bayağ büyüktü çok basit bir işlem bir kaç hafta öncede histeroskopi yöntemiyle polip aldırdım sonucun patolijiye gitti sonrasında hiç ağrı acı hissetmedim korkma yaptırman gerek ne varsa yaptır ki ilerlemesin
Çok teşekkür ederim canım Ilgın için salı günü onkoloji ye gorunucem inşallah parça alirlar beklemekten çok yoruldum çünkü

edaa_edaa

Guru
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
518
105
Inşallah haftaya cok güzel haberler alırsın kendini yıpratma sakın çoğu zaman bizim korktuğumuz olmuyor ben çok ağlamıştım şükür hepsi geçti

Ceycey12345

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
491
274
Hic bekletmeyin bi an önce leep olmanızı öneririm. İyi bi hastanede istanbuldaysanız haseki devlet olabilir smear hpv tipleme isteyin mutlaka ardından kolposkopi yaptırıp emin olun ve ameliyattan korkmayın bende olmaya adayım su an belirsiz :KK43: tez zamanda kurtulursunuz umarım :)

Umutdolu1903

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2019
10
0
İnşallah çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun sizin sorununuz nasıl başladı bu arada ever İstanbul'dayım acibademde Mete güngör adlı bir doktor varmış onkoloji jinekoloji uzmanı ona gözükmeye çalışıyorum bu sıra inşallah tabi

Ceycey12345

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
491
274
İnşallah çok teşekkür ederim sizede çok geçmiş olsun sizin sorununuz nasıl başladı bu arada ever İstanbul'dayım acibademde Mete güngör adlı bir doktor varmış onkoloji jinekoloji uzmanı ona gözükmeye çalışıyorum bu sıra inşallah tabi
Ben ameliyat icin değil testleriniz icin hasekiyi önermiştim, ben öğreniciyim malesef yüksek fiyatlı muayane ücretleri beni aşıyor :KK43: ben mantarla basladı 2-3 ay sonra siğiller cıktı smear tipleme derken servikal hafif displazi, yüksek tip hpv varlıgı. Deflagyn kullanacağım simdilik hafif oldugu icin :KK43: bi bakın isterseniz sizde

Yukarı Alt