smmm lik ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim.

elf16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2014
24
8
yıllardır bu işin içindeyim yeterlilik sınavlarına hazırlanıyorum

bu süreçte çok badireler atlattığımdan çok şey öğrendim her türlü sorunuzu cevaplamaya çalışırım.

çekinmeden sorabilirisiniz

Benim gibi yeterliliğe hazırlananlarla paslaşabiliriz.

ben daha işin başındayım ama bir sorum var,
yeterlilik sınavı sonrasında ciddi maliyetler olduğunu duydum,
hemen kullanmayacaksanız da almanız gerekiyor mu ruhsatı, oda aidatı vb için de geçerli sorum
çok teşekkürler :)

FARMELA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2013
324
1
ben daha işin başındayım ama bir sorum var,
yeterlilik sınavı sonrasında ciddi maliyetler olduğunu duydum,
hemen kullanmayacaksanız da almanız gerekiyor mu ruhsatı, oda aidatı vb için de geçerli sorum
çok teşekkürler :)
Öncelikle merhaba ;
bende Allah nasip ederse 2015 haziranda smmm stajım bitiyor 2015 kasım gibi sınava gircem sanırım.
Sorunla ilgili yeterlilik sınavından başarılı olup ama ruhsatını almayan bi kaç tanıdığım vardı. dediğin gibi ciddi maliyetleri var. Yani yeterliliği geçtikten sonra hemen ruhsat almak gibi bir zorunluluğun yok. Genelde hemen büro açmak isteyenler ruhsatı alıyor.

elf16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2014
24
8
Öncelikle merhaba ;
bende Allah nasip ederse 2015 haziranda smmm stajım bitiyor 2015 kasım gibi sınava gircem sanırım.
Sorunla ilgili yeterlilik sınavından başarılı olup ama ruhsatını almayan bi kaç tanıdığım vardı. dediğin gibi ciddi maliyetleri var. Yani yeterliliği geçtikten sonra hemen ruhsat almak gibi bir zorunluluğun yok. Genelde hemen büro açmak isteyenler ruhsatı alıyor.
çok teşekkürler

Vitae

Bir prens bir prenses
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2012
2.161
1.880
SMMM stajyeriyim ve doğum iznine ayrılacağım. Ancak bu aşamada odaya ne zaman gitmem ve hangi evrakları götürmem gerektiğini bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

emine5000

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2010
82
2
SMMM stajyeriyim ve doğum iznine ayrılacağım. Ancak bu aşamada odaya ne zaman gitmem ve hangi evrakları götürmem gerektiğini bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
merhaba,
doğum izni öncesi bilgi vermen gerekiyor canım onlar seni yönlendirecektir.

yinesev

Seni Secdeye Götürmeyen Aşk,Cennete Neden Götürsün
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2014
557
120
merhaba canım benden sınava girdim sonuçları bekliyorum heyecanlıyım Rabbim nasip eder kazanırız inşallahhh

eilenn

Gelmemiş yarından hep mi şikayetçiyiz biz ?
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2013
6.782
8.360
Merhaba 01.01.2013 te stajımı başlattım 10.10.2014 te işyerimden ayrıldım 16.10.2014 te başka bir işyerine başladım onlarda girişimi şubeye yapmışlar bunu tam bir ay sonra farkettim 16.11.2014 te merkezden girişimi yaptılar hala çalışmaya devam ediyorum bu durumda ben 2016 mart dönemindeki sınava girebilirmiyim ona göre şimdiden kaynak alıp çalışmaya başlıcam yardımcı olursanız sevinirim :)

Yukarı Alt